classic

eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

czwartek, 13. sierpnia, 2020, 04:21

Sensible World of Soccer 2020 - wersja 1.2

Gry
Nowe wersje oprogramowania i gier (8) «» + dodaj nowego newsa
Strona 166
Cinemaware na PlayStation 2
gry

Programiści z firmy Cinemaware, znanej chyba wszystkim właścicielom Amigi, postanowili zabłysnąć na innych platformach. Wybór padł na Playstation 2, peceta i najnowsze dziecko Billa z Redmond - konsolę X-Box. Pierwszą grą, jaką mają zamiar wydać jest Robin Hood: Defender of the Crown. Tytuł brzmi, przynajmniej w części, bardzo znajomo. I nie ma się co dziwić, gra oparta jest na hicie z 1986 roku zatytułowanym Defender of the Crown.

Dodano: 2000-12-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Amiga Inc. przyznaje się do AmigaOS
amigaos

Do premiery AmigaOS 3.9 zostały praktycznie godziny. Najwyższy więc czas, aby i na stronie Amiga Inc.pojawiły się jakieś informacje na temat systemu. Zapraszamy do sprawdzenia jakie to nowe rewelacje nas czekają po dokonaniu zakupu.

Dodano: 2000-12-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Postępy w pracach nad Ziemią
gry

Według najnowszego raportu o pracach nad strategią Earth 2140, gra jest już prawie skończona. Aktualna wersja gry, dzięki dodatkowym optymalizacjom, działa szybciej i to zarówno wersja dla procesorów m68k jak i dla PowerPC. Jedyną rzeczą, której brakuje do zamknięcia pudełka i wysłania go do sklepów, jest odtwarzacz plików video z gry. Czy aby na pewno jedyną?

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

G-Rex i sterowniki
oprogramowanie

Wszyscy wiedzą, że karty graficzne Voodoo3 pracujące z płytą G-Rex będą miały oficjalne sterowniki dla systemu CyberGraphX. Prace nad nimi podobno są już skończone. Dodatkowo, jak powiedział Ben Yoris z firmy Hyperion, panowie Frieden planują napisanie sterowników dla Warp3D.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowe informacje
sprzet

Na stronie poświęconej płycie Mediator pojawiło się troszkę informacji dotyczących kart graficznych z procesorem Voodoo3. Okazuje się, że najlepiej ze sterownikami w wersji 1.0 pracują karty wyposażone w pamięć typu SGRAM. Karty z tym typem pamięci najczęściej można spotkać w Europie. W USA, karty Voodoo3 pracują z pamięcią SDRAM.

Dodano: 2000-11-28 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Mediator rośnie w siłę
elbox

Liczba obsługiwanych przez płytę Mediator kart graficznych z chipsetem ViRGE oraz kart sieciowych rośnie w oczach. Rodzaje i nazwy producentów kart są aktualizowane niemalże na bieżąco na stronie Mediatora. Jeśli używasz z powodzeniem z aktualnymi sterownikami jakiejś karty, której nie ma na liście - skontaktuj się z autorami sterowników.

Dodano: 2000-11-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Serial ATA nadchodzi
sprzet

Grupa robocza pracująca nad nowym złączem do twardych dysków (i innych pamięci masowych) zwanym SerialATA, ogłosiła zakończenie prac nad wersją 1.0 specyfikacji. Jak sama nazwa wskazuje, SerialATA jest łączem szeregowym, które już w pierwszej wersji zapewnia transfer 150 MB/s, a więc więcej niż ostatnia wersja tradycyjnego złącza - ATA-100.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Znów amigowcy się pokazali
amigainc

Po raz kolejny amigowcy pokazali na co ich stać. Z powodu sporej ilości przykładów niekulturalnego i niezdyscyplinowanego zachowania się kilku z użytkowników na łamach forum dyskusyjnego poświęconego platformie AmigaOne, lista ta zostanie od 1 grudnia zamknięta. Firma Amiga Inc. proponuje chętnym do dalszych, miejmy nadzieję sensownych i zgodnych z tematem, dyskusji na skorzystanie z forum prowadzonych przez serwis Amiga.Org.

Dodano: 2000-11-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Errata do opisu instalacji Debiana/68k
linux

Jeśli nie udało Ci się zainstalować Debiana 68k z płyty eXeca opierając się na umieszczonym w piśmie artykule - ten opis powinien Ci pomóc.

Dodano: 2000-11-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Linux dodaj komentarz

Przeprowadzka targów
spotkanie

Jak informuje firma Haage&Partner, tegoroczna edycja targów World Of Amiga 2000 odbędzie się w innej niż to było dotąd planowane lokacji - MediaParku. Budynek znajduje się w centrum Kolonii. Zmiana lokalizacji podyktowana była m.in. większą liczbą atrakcji oferowaną przez nowy budynek.

Dodano: 2000-11-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Napster na podsłuchu
internet

Firma EMusic zajmująca się sprzedażą muzyki w Sieci napisała program umożliwiający skuteczne śledzenie przepływu plików MP3 przez Napstera. Utwory sprzedawane przez EMusic są znakowane "znakiem wodnym" - specjalną informacją wprowadzoną bezpośrednio w same dane dźwiękowe.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Pecetowy romantyzm
internet

Po słynnym wirusie "I love you" mamy kolejny romantyczny wynalazek, tym razem nazwany "Romeo & Juliet" Działanie tego wirusa na pecety jest zbliżone do poprzednika - zapycha on sieć przez masowe powielanie się. Tym razem jednak autor wirusa był sprytniejszy - wirus umieszczony jest w samej treści listu, a nie w załącznikach. Wystarczy więc otworzyć list w Outlooku i gotowe - paskudztwo zaczyna się rozmnażać. Ech, jak to miło odpalić YAM-a i nie zwracać uwagi na taką "romantyczną" korespondencję.

Dodano: 2000-11-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Login z palca
sprzet

W jednej z serii notebooków Toshiby operacja logowania się do systemu zostanie sprowadzona do przyłożenia swojego palca do specjalnego czujnika. Hasło, które zwykle zapomina się w najważniejszym momencie, zastąpi nam odcisk palca. Jak wiadomo odcisk jest niepowtarzalną cechą każdego człowieka, co od dawna wykorzystuje policja.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Elbox kuma się z IBM
elbox

Firma Elbox uzyskała oficjalną zgodę od firmy IBM na użycie logo PowerPC z ich najnowszymi produktami korzystającymi z tej technologii. Mowa oczywiście o najnowszych akceleratorach SharkPPC G3/G4 dla Amigi. Teraz najwyższa jakość produktów firmy Elbox zostanie potwierdzona przez jedną z najbardziej renomowanych firm na świecie - wszystkie produkty ubiegające się o oznaczeniem logo PowerPC będą musiały przejść przez surową kontrolę firmy IBM.

Dodano: 2000-11-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

3dfx zwija interes
sprzet

Producent kart graficznych Voodoo, firma 3dfx znalazła się w poważnych kłopotach finansowych. Poważnych na tyle, że postanowiła zlikwidować swoją fabrykę kart graficznych w mieście Juarez w Meksyku - od tej pory będzie się jedynie zajmować produkcją samych układów scalonych do kart. Nie jest jednak pewne, czy znajdą się firmy, które będą chciały od 3dfx te układy kupić.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

CygnusED dla AmigaOne
oprogramowanie

Olaf Barthel, autor najbardziej chyba znanego edytora tekstu dla Amigi - CygnusED myśli nad przeportowaniem tego programu dla nowej Amigi. Jego plany idą nawet dalej - Olaf myśli o napisaniu zupełnie nowego edytora, który łączyłby w sobie zalety i najbardziej przydatną funkcjonalność CEDa i TurboTexta. Jedynym ograniczeniem jakie przeszkadza mu w realizacji zamierzeń jest brak czasu. Jak wiadomo pan Barthel pracuje nad interfejsem graficznym nowego systemu.

Dodano: 2000-11-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Oferta Mikołajowa
elbox

W ramach Oferty Mikołajowej firma Elbox proponuje zestawy Mediator PCI + karta graficzna Voodoo 3 w cenie 1157,78 zł (z VAT). Osoby, które wcześnie kupiły w firmie Elbox Mediatora z kartą S3 Virge będą mogły zamienić kartę na Voodoo 3 - aby skorzystać z tej oferty należy skontaktować się listownie lub telefonicznie z firmą Elbox. Oferta Mikołajowa ważna jest do 6.12.2000. Więcej szczegółów na temat całej oferty Elboxu znajdziecie w cenniku.

Dodano: 2000-11-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Upgrade flaszki?
sprzet

Nie, nie, tym razem nie bedziemy mówili o kartach PPC, nie chodzi też o zapowiadanego G-Rexa. Tym razem Transmeta zapowiedziała nową wersję swojego oprogramowania do udawania x86, która podobno ma dać przyrost prędkości o 20%. Zapowiedziano też wyprodukowanie procesora Crusoe w wersji 128-bitowej (w roku przyszłym) i 256-bitowej (!), to za dwa lata.

Dodano: 2000-11-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Spidi nie próżnuje
oprogramowanie

Mamy kolejną wersję sterownika skanera Primax Colorado Direct 9600 dla ImageFXa o numerze 0.6. W sterowniku zostały poprawione dotychczasowe błędy. Został on także zoptymalizowany, dzięki czemu jego praca została przyspieszona o 30%. W archiwum znajdują się wersje sterownika skompilowane dla różnych procesorów. Sterownik do ściągnięcia ze strony autora.

Dodano: 2000-11-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Jak seria z automatu
oprogramowanie

Martin Merz, autor sporej kolekcji ikon w formacie GlowIcon, pracuje pełną parą nad "lokalizacją" programów. Oczywiście nie chodzi o dorabianie różnych wersji językowych, tylko o wzbogacanie zestwaów ikon używanych przez te programy. Zarejestrowani użytkownicy otrzymali właśnie archiwum z czterema nowymi kolekcjami. Wśród "wyróżnionych" programów znajdują się m. in. Voyager i MicroDot - znajdujące się w kolekcji VaporWare.

Dodano: 2000-11-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Seagate rozwala wszystkich konkurentów
sprzet

Firma Seagate postanowiła pokazać, kto tak naprawdę rządzi w dziedzinie dysków twardych. Dowodem jest dysk Barracuda 180 o pojemności 180 GB (to nie pomyłka). Dysk jest bardzo cichy i pobiera mało energii, jeżeli nie rusza głowicami, to na samo kręcenie potrzebuje zaledwie 10 W mocy.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Nagrywarka DVD
sprzet

Pioneer ogłosił zbudowanie pierwszej na świecie mieszanej nagrywarki CD/DVD. Urządzenie radzi sobie bez problemu z płytami CD-R, CD-RW, DVD-R i DVD-RW. Płytki DVD nagrywane są z pojemnością 4.7 GB na stronę i z podwójną prędkością (podwójną względem normalnego odtwarzania DVD). Nagrane płyty są czytane przez zwykłe czytniki DVD. Urządzenie ma być dostępne dla dostawców sprzętu komputerowego w pierwszym kwartale przyszłego roku, ceny nie są jeszcze znane.

Dodano: 2000-11-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

WarpUp 5.0
oprogramowanie

Doczekaliśmy się wreszcie kolejnej wersji systemu WarpUp. Nie jest to jeszcze ostateczna wersja, Sam Jordan postanowił udostępnić do testów wersję beta. Jak mówi sam autor, pakiet nie zawiera żadnych rewolucyjnych zmian, jest to wersja wzbogacona o poprawki i możliwości zasugerowane przez różnych programistów (m.in. tych z Microcode Solutions pracujących nad emulatorem iFUSION).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

YAM dla MorphOS-a
yam

Udostępnienie źródeł tego doskonałego programu zaowocowało jego rozlicznymi ulepszeniami - jednym z nich jest przekompilowanie całego programu na procesor PPC dla systemu MorphOS. Wymagany jest zainstalowany YAM 2.2 w wersji 68k i już można instalować archiwum PPC.

Dodano: 2000-11-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Czy MacOS pójdzie na grzyby?
internet

Internetowy serwis Ars Technica donosi o prawdopodobnie trwających w Apple pracach nad przeportowaniem MacOS X na procesory x86. Jak wiadomo krenel MacOS X zwany Darwin oparty jest na Unixie BSD i jego źródła są publicznie dostępne.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Wieści z (b)planu
sprzet

Strona firmy bplan, która niedawno nawiązała współpracę z firmą Amiga Inc. wreszcie została uaktualniona i podaje trochę szczegółów na temat planowanego sprzętu. Próżno jednak szukać jakiejś specyfikacji czy szczegółowych danych, wszystko ogranicza się do pojedynczych zdań. Co prawda nazwa Amiga nie pojawia się nigdzie, ale można mieć nadzieję, że opracowywana przez nich płyta główna, mogąca pomieścić kilka procesorów PowerPC, jest właśnie wynikiem tej umowy.

Dodano: 2000-11-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Przegląd prasy
artykul

Z komputerowego dodatku do "Gazety Wyborczej" z 21 listopada możemy się dowiedzieć jak wspaniałym procesorem jest Pentium IV.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

100 pytań do... AmigaOne
amigainc

Amiga Inc. uaktualniła i rozszerzyła o nowe pytania i odpowiedzi stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) dotyczącymi komputera AmigaOne. Niektóre starsze kwestie nabrały nowych "kolorów" - są teraz bardziej zrozumiałe.

Dodano: 2000-11-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Ściśle tajne, IRC dla szpiegów
internet

Dopiero po pięciu latach administratorzy sieci komputerowej w CIA wykryli w niej zamaskowany kanał IRC, na którym około 160 pracowników tej szacownej organizacji ucinało sobie pogawędki w godzinach pracy. O czym też rozmawiali arcyszpiegowie?

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

G-Rex - nowe dane
sprzet

Firma DCE podzieliła się z nami nowymi danymi dotyczącymi ich wersji slotów PCI dla Amigi - karty G-Rex. Jak więc można przeczytać na ich najnowszej reklamówce, wraz z kartą dostaniemy 5 slotów PCI, bibliotekę PCI.library we flashromie (widać, że panowie z DCE mają dużo wspólnego z phase5).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Jeszcze jeden mały dyszczek?
sprzet

Maxtor nie pozostaje z tyłu w konkurencji powiększania pojemności twardych dysków. Do seryjnej produkcji wszedł dysk Plus 60 o pojemności 60 GB. Tyle można umieścić na trzech jego talerzach (dyski konkurencji zwykle mają ich co najmniej 4) wirujących z szybkością 7200 obrotów na minutę. Spodziewana cena detaliczna to trzysta dolarów.

Dodano: 2000-11-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Wojna o Voodoo
internet

Jak wiadomo, kilka dni temu firma Elbox udostępniła dla posiadaczy płyty Mediator sterownik dla kart Voodoo3 zgodny z systemem Picasso96.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

200 dpi na ekranie monitora?
sprzet

Taką technologię opracowała firma IBM. Nie jest na razie znana zasada działania nowych monitorów. Piętnastocalowy ekran wykonany w tej technologii jest zdolny wyświetlić ostry i wyraźny obraz przy rozdzielczości 2048x1536 pikseli. Pierwsze monitory mają służyć do niezbyt przyjemnych celów, mianowicie w Lavrence Livermore Labs w USA będzie się ich używać do numerycznego modelowania eksplozji nuklearnych. Na szczęście IBM zamierza również wejść z tą techniką na rynek komputerów osobistych i laptopów. Drżyjcie karty graficzne?

Dodano: 2000-11-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Poskładali "Amigę"?
internet

Dobrze jeszcze pamiętamy obietnice Gateway'a na temat nowej Amigi. Miał być nowy niesamowity procesor i Linux jako kernel. No i proszę na powierzchnię wypływa "Connected Touch Pad". W roli procesora występuje Transmeta, która trochę z biegiem czasu jakby straciła na niesamowitości. Jest Linux jako kernel. Dziesięciocalowy dotykowy ekran LCD. Bezprzewodowa klawiaturka. Urządzonko korzysta wyłącznie z usług America OnLine jako providera internetowego. I pomyśleć, że oni Amigę chcieli sprowadzić do roli podrzędnej wysyłaczki e-maili. Brrr...

Dodano: 2000-11-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Urządzenia i delfiny
oprogramowanie

Dzięki najnowszej wersji pliku delfinampeg.device, który znajduje się na Aminecie, użytkownicy programu Amplifier będą mogli delektować się plikami mp2 i mp3 odtwarzanymi przy pomocy procesora DSP znajdującego się na karcie Delfina. Sporo zyskają także miłośnicy VideoCD odgrywanych za pomocą najnowszej wersji beta3 Froggera. Odciążony procesor PowerPC będzie mógł zająć się tylko dekodowaniem danych video, co powinno zaowocować zauważalnym zwiększeniem płynności oglądanego filmu.

Dodano: 2000-11-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Warp3D w drodze?
oprogramowanie

Hans-Joerg Frieden, jeden z trzech programistów odpowiedzialnych za pakiet Warp3D, dość pochlebnie wyraził się o przyszłości sterowników zgodnych z tym systemem dla kart Voodoo3 działających z Mediatorem.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowe wcielenie edytora GoldED
oprogramowanie

Jak zapowiada autor - Dietmar Eilert - jeszcze w grudniu tego roku powinniśmy zobaczyć pakiet GoldED Studio w wersji 7. Najważniejszą zmianą będzie zapewne rezygnacja z ARexxa na rzecz Distributed BASIC, interpretera wymyślonego specjalnie do używania wewnątrz aplikacji (czyżby zamiłowanie autora do Microsoftowego Visual Basic Script?). Sam interpreter ma być dostępny również osobno. Dzięki temu inni programiści będą mogli skorzystać z jego dobrodziejstw.

Dodano: 2000-11-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Pójdą w ruch pałki i kastety?
sprzet

A pójść mogą w kolejkach przed sklepami sprzedającymi PlayStation 2. Firma Sony przyznała, że nie poradzi sobie z dostarczeniem do Europy zamówionej ilości konsol przed świętami. Przykładowo w Anglii z zamówionych 200 tysięcy konsol dostarczonych zostanie tylko 165 tysięcy. Czyżby zemsta za 2% konsolowego podatku? Chyba jednak winne są kłopoty z produkcją specjalizowanych układów scalonych w fabryce w Nagasaki. Przypominamy zainteresowanym, że europejska premiera PS2 już 24 listopada.

Dodano: 2000-11-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Nie ma co ukrywać - skopali
gry

Dzięki interwencji kilku użytkowników można już w pełni podziwiać demo wersje gry Bubble Heroes. Otóż gra nie radziła sobie najlepiej z kartą CyberVision64 pracującą pod systemem CyberGraphX. Poprawione wersje znajdują się już w sekcji zrzutu na stronie producenta - firmy Arcadia Developments. Pliki wykonywalne dla pełnej wersji gry będą dostępne niebawem.

Dodano: 2000-11-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Kolejny tytuł z Hyperiona
hyperion

Spółka Hyperion - Titan ma zamiar dostarczyć nam kolejny tytuł, z przebogatej biblioteki hitów z peceta. Tym razem padło na Majesty: the Fantasy Kingdom Sim.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Krystalicznie ciekłe 24 cale
sprzet

Mowa oczywiście o nowym monitorze LCD Samsunga. Model SyncMaster 240T TFT ma właśnie przekątną 24 cale, rozdzielczość 1920x1200 pikseli, kontrast 400:1, wyświetla analogowy i cyfrowy sygnał RGB, Composite Video oraz S-VHS. I właściwie to już bym poszedł do sklepu, ale cena wynosząca w starej dobrej Anglii 3 525 funtów (bez VAT-u...), a więc jak dla nas jakieś 25 000 złotych, działa z lekka hamująco.

Dodano: 2000-11-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Uwolnić kruka?
gry

Raven Software uwolniła kod źródłowy do gry Hexen 2. Dzięki temu amigowcy poszukują chętnych do przeportowania gry na Przyjaciółkę. Z wydajnością Amiga powinna sobie poradzić, gdyż grafika oparta jest na tym samym silniku, który zasila obiekty 3D w pierwszej części Quake. Kod źródłowy znajduje się na serwerze FilePlanet.

Dodano: 2000-11-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Powrót do korzeni
directoryopus

Na stronie poświęconej programowi Directory Opus 4 pojawiła się na powrót wersja 4.15b. Powodem są problemy zgłaszane przez użytkowników testujących wersje 4.15c i 4.15d. Przypominamy, że wszelkie wersje oznaczone dodatkowo literką są to wersje beta i nie należy mieć do autora pretensji, jeśli coś działa nie tak.

Dodano: 2000-11-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

I znowu Dymitrij
internet

Włamywanie się do Microsoftu stało się poobiedną rozrywką dla tego pana. Tym razem na jednym z serwerów umieścił pliczek opisujący jego zdanie na temat bezpieczeństwa sieci MS, a nazwał go popularnym ostatnio tytułem "Oops, I Did It Again". No ale z drugiej strony może pan Dymitrij, który podobno mieszka w Holandii (sam się do tego "przyznał") po prostu jest sfrustrowanym młodzieńcem pragnącym popularności za wszelką cenę? Microsoft jak zwykle nabrał wody w usta i wytrwale płucze ząbki.

Dodano: 2000-11-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Voodoo z Elboxu
elbox

Firma Elbox opublikowała szczegóły dotyczące sterownika dla kart Voodoo 3 działających z płytą Mediator. Jak wielu przypuszczało, sterowniki napisane są dla systemu Picasso96. Jednak jak zapowiada firma, trwają prace nad przygotowaniem sterowników dla innych systemów graficznych.

Dodano: 2000-11-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Nowy sterownik
oprogramowanie

Kolejna wersja sterownika PrimaxCD960 nosi numer v0.5 alfa. Dodano w nim możliwość skanowania w rozdzielczości do 300 DPI, korekcję gamma, jasności i kontrastu, wybór numeru karty PARalizer z jaką ma współpracować sterownik. Sterownik można ściągnąć ze strony autora.

Dodano: 2000-11-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Zwijaj się pan z tą klawiaturą
sprzet

Takie zdanie już wkrótce będzie można potraktować dosłownie. Firma Elektex wprowadza do produkcji klawiatury z tkaniny, zaprojektowane głównie z myślą o notebookach, palmtopach i innych miniaturowych pseudokomputerach.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

BASIC wraca
oprogramowanie

Tym razem za sprawą Sony. Niedawno pisaliśmy o tym, że Sony próbuje sprzedawać w Europie PlayStation 2 jako komputer a nie konsolę do gier co pozwoli na zmniejszenie cła o 2%. Oprócz walki w sądzie Sony chce pokazać, że nazywanie PS2 komputerem jest uzasadnione. W tym celu PS2 będzie rozprowadzana w Europie z pakietem "YA-Basic".

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Repulse - nareszcie
sprzet

Produkcją i dystrybucją karty dźwiękowej Repulse zajmie się firma Individual Computers, znana m.in. z kart Catweasel i X-Surf. Przed planowanym jeszcze w tym roku rozpoczęciem produkcji firma chce zebrać jak najwięcej zamówień. Cena została ponownie skalkulowana i wynosi obecnie około 250 Euro.

Dodano: 2000-11-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Ułatwienie dla Mediatora
oprogramowanie

Użytkownicy rozszerzenia Mediator będą teraz mogli w prosty sposób zorientować się, czy przypadkiem nie mają zbyt starych wersji bibliotek i plików device. Na stronie projektu Mediator na serwerze vgr.com pojawił się wreszcie "Version Watch".

Dodano: 2000-11-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

« poprzednia 1 164 165 166 167 168 169 172 następna »

malinowa_amiga
Czerwone gdakanie pokaż »
Galeria
1
30 lat Amigi w Kalifornii - Computer HIstory Museum, Mountain View, 25-26 lipca 2015
nasze galerie »
AmigaOne
Amiga Podcast
Kategorie
Tagi
AmigaOS.pl