Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2004-08-12 00:00, Autor: kb, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 4220

A A A

Amiga One i AmigaOS 4 Pre - opis

Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszy się nowa Amiga. Opis wersji developerskiej przygotowany przez kolejnego użytkownika można przeczytać tutaj.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 12
  • AmiKitAmiKit
  • Archi-TECHArchi-TECH
  • b...b...
  • CizarCizar
  • HengHeng
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
  • MaaG^dAMaaG^dA
  • Marek_BMarek_B
  • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2004-08-12 18:34

Po tym opisie popularność na pewno nie wzrośnie

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2004-08-12 19:36 w odpowiedzi na komentarz #1

A wytłumaczysz mi czemu nie wzrośnie i skąd Twa pewność?

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2004-08-12 19:47 w odpowiedzi na komentarz #2

A wytłumaczysz mi czemu nie wzrośnie i skąd Twa pewność?

Bo objechał sprzęt i system bezlitośnie. Tak się nie reklamuje produktu. Ja wiem, że autor przegiął, ale gdybym był "zielony" to w życiu bym tego nie kupił po lekturze takiej recenzji.

Odpowiedz

Tomisław Kityński
Redaktor

komentarz #4 wysłany: 2004-08-12 19:59

Cóż, myślę, że w opisie jest pewne przekłamania — z tego co przeczytałem wcale bym nie powiedział, że jest to sprzęt/system dla "programisty" ale raczej dla betatestra. Do pracy programista potrzebuje przede wszystkim dokumentacji, potem nardzędzi i ew. wygodnego środowiska. Rozumiem, że to ostatnie jest w powijakach, więc pomijam. Narzędzia ponoć są, więc bardzo dobrze. Ale jeżeli dokumentacja (w tym pliki nagłówkowe) są w takiej postaci jak to opisano, to zaczynam się martwić. Zdecydowanie uważam, że ładna dokumentacja w PDF kiedyś na pewno będzie atrakcyjna, ale teraz głosowłabym za kompletną dokumentacja w amiga-guide, wstarczy w zupełności.

Krótko mówiąc trudno mi się zgodzić ze zdaniem, że jest to system dla programisty. Według mnie jest to raczej "system, który w obecnej postaci może być używany co najwyżej przez programistów" a nie "dla programistów".

Nie chcę wyjść na malkontenta, ale opis mnie trochę przestraszył, a zwłaszcza część związana z HW, za który jednocześnie trzeba naprawdę b. dużo zapłacić. Jakiś rok czy półtora roku czasu temu zastanawiałem się, dlaczego nie wybrano DDR-ów i mało popularnych jeszcze wtedy SATA. Jasne przecież było, że przez ten czas jaki jeszcze upłynie duża część z w tamtych czasach powszechnych rozwiązań niedługo się zdeaktualizuje. Szczególnie z pamięciami zawsze na Amidze było niewesoło — kiedy na pecetach były SIMM-y, to na Amidze były lutowane na płytki rozszerzenia pamięci. Kiedy SIMM-y pojawiły się i na Amidze, to producenci przerzucili się na DIMM-y. Kiedy teraz mają być w Amidze DIMM-y, to świat idzie w kierunku DRR-ów. Czy kiedy na Amidze będą dostępne DRR-y, to tylko wtedy, kiedy zostaną one wyparte przez nowsze rozwiązania? Ja nawet bym zapłacił te 4k za płytę, ale niechże to będzie przynajmniej współczesny sprzęt, a nie taki, który powoli jest już zastępowany nowymi rozwiązaniami...

Cieszę się, że autor opisał wrażenia nie ukrywając żadnych szczegółów i wspomniał zarówno o rzeczach dobrych jak i złych. Póki jednak co chyba zostanę jednak przy klasyku.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #5 wysłany: 2004-08-12 19:59 w odpowiedzi na komentarz #3

Nie napisał na temat systemu nic o czym by nie było tutaj wcześniej wspominane.

Wady sprzętu to kiepska instrukcja i brak plastikowych osłonek na złącza płyty A1 w wersji XE, która nie jest już produkowana i nie wiem czy po wejściu na rynek nowych modeli kiedykolwiek będzie.

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #6 wysłany: 2004-08-12 20:22 w odpowiedzi na komentarz #4

Typ pamięci warunkuje użyty mostek a użyta w A1 (i Pegasos1) ArticiaS tylko DIMMy umie obsłużyć. W Pegasosie2 jest Marvell, który DDR spokojnie trawi. W nowej A1 (A2?) ma być ArticiaP, która również DDRy obsłuży. Ale zapomnij o DDR400 czy szybszych. Nie jestem pewien czy na 266 się nie skończy. Ponadto ArticiaP jest zapowiadana przez MaiLogic już od 3 lat, więc nawet jak wreszcie wyjdzie teraz, to sam widzisz o ile będzie w tyle za obecnymi technologiami.

Z SerialATA jest podobnie. Mostek VIA686B zainstalowany w A1 pozwala jedynie na UDMA66 a jaki będzie w następczyni A1 to na razie nie słyszałem.

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #7 wysłany: 2004-08-12 20:26 w odpowiedzi na komentarz #5

Nie napisał na temat systemu nic o czym by nie było tutaj wcześniej wspominane.

Przypomnijmy, że dopiero po długich bojach odważyłeś się wreszcie potwierdzić wszystkie dostrzeżone przez użytkowników (i nie tylko) błędy i niedoróbki.

<P>Wady sprzętu to kiepska instrukcja i brak plastikowych osłonek na złącza płyty A1 w wersji XE, która nie jest już produkowana i nie wiem czy po wejściu na rynek nowych modeli kiedykolwiek będzie.

Wspomniał też o brakującym chipie AC97

A powiedz co mu z tego, że ta wersja A1 już nie jest produkowana? Czy to oznacza, że wyrzucił pieniądze w błoto czy też ktoś mu ten sprzęt wymieni na nowszy model na jakichś preferencyjnych warunkach?

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #8 wysłany: 2004-08-12 20:30 w odpowiedzi na komentarz #4

Ale jeżeli dokumentacja (w tym pliki nagłówkowe) są w takiej postaci jak to opisano, to zaczynam się martwić.

Niepotrzebnie się martwisz. SDK codziennie jest uzupełniane i poprawiane. Poza tym mogę się z Tobą założyć, że jeśli znajdziesz jakieś braki w plikach nagłówkowych i napiszesz w tej sprawie do któregoś z developerów Hyperionu to dostaniesz niezbędne poprawki.

Czy kiedy na Amidze będą dostępne DRR-y, to tylko wtedy, kiedy zostaną one wyparte przez nowsze rozwiązania?

Na Amidze nie ma jeszcze DDR-ów a na rynek wchodzą DDR 2, które za jakiś czas wyprą te pierwsze, więc to o czym mówisz jest rzeczywiście prawdą. Sprzęt jest drogi i nie jest nowoczesny. Niemniej w połączeniu z "lekkim" AmigaOS otrzymujemy produkt o ciekawych możliwościach, których Amiga wcześniej nie doświadczyła.

Póki jednak co chyba zostanę jednak przy klasyku.

Nie myśl, że któregoś dnia ta sytuacja radykalnie się zmieni. Eyetech będzie pewnie co pół roku lub co rok (w zależności od tego, czy będzie miał konkurencje czy nie) dostarczał nam nowych płyt głównych z różnymi ulepszeniami w stosunku do poprzednich modeli, ale zawsze ich rozwiązania będą o krok lub dwa kroki z tyłu za największymi producentami płyt głównych na świecie.

Jak ktoś nie kupi sprzętu takim jakim jest w danej chwili, z jego wszystkimi wadami i zaletami, a będzie czekał na kolejny lepszy model, to może tak czekać w nieskończoność, bo kolejnym model choć lepszy też będzie w którymś miejscu z tyłu, za najlepszymi na rynku.

A można powiedzieć sobie tak, no cóż nie jest ta nowa Amiga naj, naj, ale to nowa Amiga i na pewno dostarczy mi sporo przyjemności, gdy już uzbieram wystarczającą kupkę pieniędzy, żeby ją sobie kupić.

10 lat nie działo się nic - a teraz mamy nowy system i nowe komputery. Może warto na tym trudnym początku drugiego życia Amigi poskromić trochę swoje wymagania i jeszcze raz dać szansę naszej Przyjaciółce.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #9 wysłany: 2004-08-12 20:41 w odpowiedzi na komentarz #7

A powiedz co mu z tego, że ta wersja A1 już nie jest produkowana?

Niedługo na rynek wejdzie kolejny model A1. Problemy z kupnem A1-XE o których można przeczytać w artykule biorą się stąd, że u dystrybutorów zostały już niewielkie zapasy A1-XE. Producent i dystrybutorzy nie chcą, aby doszło do takiej sytuacji, że po wejściu na rynek nowego modelu zostaną ze starą wersją, której prawdopodobnie nikt by już nie kupił.

Czy to oznacza, że wyrzucił pieniądze w błoto czy też ktoś mu ten sprzęt wymieni na nowszy model na jakichś preferencyjnych warunkach?

Może któryś z dystrybutorów wymyśli taką promocję - kto wie?

Na pewno jednak więcej starszych płyt zacznie funkcjonować w drugim obiegu, więc jeśli kogoś teraz nie stać na A1-XE to może za jakiś czas kupi sobie używaną płytę tylko dlatego, że ktoś postanowi zmienić swój model na nowszy.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #10 wysłany: 2004-08-12 20:50 w odpowiedzi na komentarz #7

Wspomniał też o brakującym chipie AC97

W liście otwartym też o tym wspominaliśmy

Fajny dźwięk będzie na płycie w nowym modelu, ale jeszcze za wcześnie, żebym mógł na ten temat tutaj mówić.

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #11 wysłany: 2004-08-12 20:54 w odpowiedzi na komentarz #9

A kiedy Ty planujesz sobie kupić jakąś A1? Dopiero, gdy CSPPC Ci padnie? Jeśli mieszkasz jeszcze na Natolinie, to ja mieszkam tuż obok i chętnie bym wreszcie zobaczył A1 z AOS4 w akcji

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #12 wysłany: 2004-08-12 20:55 w odpowiedzi na komentarz #11

To może Ty kupisz a ja zobacze u Ciebie?

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #13 wysłany: 2004-08-12 21:10 w odpowiedzi na komentarz #12

To może Ty kupisz a ja zobacze u Ciebie?

Nic z tego. Już prędzej nabyłbym Pegasosa. Przynajmniej zobaczyłbyś MorphOSa w akcji ;-P

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #14 wysłany: 2004-08-12 21:15 w odpowiedzi na komentarz #13

Ależ Jacku, wyobraź sobie jakie możliwości staną przed Tobą otworem, gdy kupisz A1. Nikt inny tak dobrze jak Ty nie opisze wszystkich braków i niedoróbek tego komputera. Widzisz przecież, że na innych w tej sprawie liczyć nie można. ;-p

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #15 wysłany: 2004-08-12 21:32 w odpowiedzi na komentarz #14

Ależ Jacku, wyobraź sobie jakie możliwości staną przed Tobą otworem, gdy kupisz A1. Nikt inny tak dobrze jak Ty nie opisze wszystkich braków i niedoróbek tego komputera. Widzisz przecież, że na innych w tej sprawie liczyć nie można. ;-p

Dlatego chcę gdzieś się do jakiejś dorwać i potestować, ale w Polsce wszyscy je skrzętnie ukrywają gdzieś po kątach. Nawet na AmigaMeeting nie chcążadnej przywieźć. Zresztąnawet jakbym planował taki zakup, to kota w worku i tak nie kupię. Musiałbym najpierw sprawdzić organoleptycznie co to warte. Wolałbym nie musieć potem napisać czegoś takiego jak tekst omawiany w tym wątku

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #16 wysłany: 2004-08-12 21:50 w odpowiedzi na komentarz #15

Dlatego chcę gdzieś się do jakiejś dorwać i potestować, ale w Polsce wszyscy je skrzętnie ukrywają gdzieś po kątach.

To, jak wiesz, bardzo drogi sprzęt, pewnie się boją, żeby nikt nie ukradł albo nie popsuł, dlatego dobrze ukrywają.

Zresztąnawet jakbym planował taki zakup, to kota w worku i tak nie kupię. Musiałbym najpierw sprawdzić organoleptycznie co to warte.

Zaraz, zaraz... czy ja Cię dobrze rozumiem?

Przecież z Twoich wypowiedzi od dawien dawna wynika, że jesteś przekonany co do tego, że ten kot jest kaprawy i co najmniej na jedno oko niedowidzi.

A teraz nagle piszesz, że jednak chciałbyś sam dotknąć sprzętu, żeby mieć pewność?

Stąd me pytanie, którego nie sposób na końcu pominąć. A co będzie gdy się okaże, że nie taki diabeł straszny jak go malują?

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #17 wysłany: 2004-08-12 21:55 w odpowiedzi na komentarz #16

<P>Przecież z Twoich wypowiedzi od dawien dawna wynika, że jesteś przekonany co do tego, że ten kot jest kaprawy i co najmniej na jedno oko niedowidzi. <P>A teraz nagle piszesz, że jednak chciałbyś sam dotknąć sprzętu, żeby mieć pewność? <P>Stąd me pytanie, którego nie sposób na końcu pominąć. A co będzie gdy się okaże, że nie taki diabeł straszny jak go malują?

A1 jako hardware jest mocno ułomne i sam dobrze wiesz, że nie chciałbyś na to wydać swoich pieniędzy. Bardziej mnie interesuje co przedstawia AOS4 na niej i to właśnie bym chciał poćwiczyć.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #18 wysłany: 2004-08-12 21:59 w odpowiedzi na komentarz #17

Bardziej mnie interesuje co przedstawia AOS4 na niej i to właśnie bym chciał poćwiczyć.

Wytrzymasz jeszcze trochę?

Wytrzymasz

Odpowiedz

Piotr Florczyk
Czytelnik

komentarz #19 wysłany: 2004-08-13 04:26 w odpowiedzi na komentarz #18

<B>Bardziej mnie interesuje co przedstawia AOS4 na niej i to właśnie bym chciał poćwiczyć.</B> <P>Wytrzymasz jeszcze trochę? <P>Wytrzymasz


A ja znow swoje: Amiga to nie tylko komputer i postezeganie A One/Pegasos tylko w kwestii sprzetu jest duzym bledem (co nie zmienia faktu ze pierwsze moze okazac sie dobre jezeli idzie o sys. a drugie o hw...)

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #20 wysłany: 2004-08-13 23:54 w odpowiedzi na komentarz #6

Z SerialATA jest podobnie. Mostek VIA686B zainstalowany w A1 pozwala jedynie na UDMA66

To ciekawe, bo w moim komputerze tenze mostek pozwala na UDMA100.

Odpowiedz

Mariusz Barczyk
Czytelnik

komentarz #21 wysłany: 2004-08-14 09:23 w odpowiedzi na komentarz #20

A na plycie glownej masz napisane UDMA66 tak jak w testowanej niedawno A1-XE?

Odpowiedz

Marcin Kurek
Czytelnik

komentarz #22 wysłany: 2004-08-14 10:51 w odpowiedzi na komentarz #21

A na plycie glownej masz napisane UDMA66 tak jak w testowanej niedawno A1-XE?

Wedle informacji z sieci VIA686B daje UDMA/100 (Myle sie ?) Ten nadruk jednak swiadczy po raz kolejny o starannosci wykonania samej plyti i o jej konstruktorach.

Definitywnie po przeczytaniu tego artka (W sumie to bylo wiadomo od dawna ale tym razem ktos w koncu to otwarcie powiedzial) oraz po przegladnieciu slynnych patchy jakich wymaga linux do odpalenia sie na tej plycie przekonalem sie, ze nie wsadzil bym czegos takiego do miejsca innego niz kosz na smieci.

Cena za jaka sprzedaje sie te plyte to skandal i tyle. Ale jesli ludzie chca to kupowac prosze bardzo plus dla konstkruktorow. Ale dla mnie zakup plyty za ~4000zl na poziomie technologicznym godnym pozalowania tylko po to aby odpalic na niej AmigaOS (Gdzies za rok moze wiecej) to jest szalenstwo w bardzo negatywnym tego slowa znaczeniu.

Odpowiedz

Nowar
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #23 wysłany: 2004-08-14 12:58 w odpowiedzi na komentarz #22

Cena za jaka sprzedaje sie te plyte to skandal i tyle. Ale jesli ludzie chca to kupowac prosze bardzo plus dla konstkruktorow. Ale dla mnie zakup plyty za ~4000zl na poziomie technologicznym godnym pozalowania tylko po to aby odpalic na niej AmigaOS (Gdzies za rok moze wiecej) to jest szalenstwo w bardzo negatywnym tego slowa znaczeniu.

Dlatego wiekszosc posiadaczy Pegaza i tych co pozostali przy Classicu, ma nadzieje ze tworcy AOS4 to rozsadni ludzie i system ten wyjdzie poza AONE. Zreszta w normalnym kraju 4000 zl to smiesznie mala suma, ledwo na zycie wystarcza...

Odpowiedz

Konrad Mruk
Czytelnik

komentarz #24 wysłany: 2004-08-14 13:58 w odpowiedzi na komentarz #23

no bez przesady, w Coalville k. Leicester, za 600 funtów miesiecznie masz wypas prawie po uszy : )

Odpowiedz

Mariusz Barczyk
Czytelnik

komentarz #25 wysłany: 2004-08-14 14:25 w odpowiedzi na komentarz #22

Cena za jaka sprzedaje sie te plyte to skandal i tyle. Ale jesli ludzie chca to kupowac prosze bardzo plus dla konstkruktorow. Raczej dla marketingowcow. M$ tez mialo dobry marketing i jak na tym wyszli? Jaki, wiec wniosek? Nie licza sie fakty tylko marketingowe mydlenie oczu. Marketingiem mozna zawojowac sie siwat.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #26 wysłany: 2004-08-14 18:56 w odpowiedzi na komentarz #21

A na plycie glownej masz napisane UDMA66 tak jak w testowanej niedawno A1-XE?

Ja nie mam, a gdzie to niby jest napisane ?
Chyba nawet sam autor zorientowal sie ze przesadzil z tym swoim kublem pomyj, bo tekst o UDMA66 jakos dziwnym trafem wyparowal z recenzji. Moze przeczytal komentarze na tym portalu
Proponuje mu jeszcze dodatkowo czytac newsy, szczegolnie ten najnowszy o dostepnym sterowniku do karty telewizyjnej, czy tez natywnej wersji AMPa. Wtedy musialby jeszcze wyciac fragmenty w ktorych pisal o PCI czy Divx. Ale byc moze to za ciezka robota, przed napisaniem recki zebrac choc kilka podstawowych wiadomosci na temat systemu i komputera ktorego sie uzywa. Znacznie latwiej jest publicznie chwalic sie swoja niewiedza. Ale przy takim podejsciu autora nie ma co sie temu dziwic, w koncu jak sam napisal w podsumowaniu swojego opisu, wali go to co ludzie pomysla o tym tekscie.

Odpowiedz

Mariusz Barczyk
Czytelnik

komentarz #27 wysłany: 2004-08-14 22:20 w odpowiedzi na komentarz #26

Ja nie mam, a gdzie to niby jest napisane ?

Ogładnij sobie to zdjęcie.

Odpowiedz

Piotr Zadora
Redaktor

komentarz #28 wysłany: 2004-08-15 00:32 w odpowiedzi na komentarz #22

No i nie kupiłeś więc czemu biadolisz? Biadolisz żeby dać przykład innym do naśladowania? A czy przypadkiem nie było tak, że na Pegaza II też nie wydałeś ani grosza? W końcu jesteś pracownikiem Genesi. No i powiedz mi ile musiałbyś dać kasy na swojego super taniego Pegasosa II? A może lepiej nie odpowiadaj. Bo i po co?

Odpowiedz

Paweł Rogacewicz
Czytelnik

komentarz #29 wysłany: 2004-08-15 00:55 w odpowiedzi na komentarz #27

korzystajac z nocnego zawieszenia broni - mam pytanie (-a) (ktore kiedys juz zadawalem, tylko chyba niekoniecznie wszystko jest cacy] :

- co jest z XPK pod os4, gdyz sub-pakery tej biblioteki sa w asemblerze (co komplikuje powaznie sprawe przepisania ofcoz), zatem:

1. czy jest/bedzie natywna wersja xpk pod os4 czy nie?
2. czy wersja 68k dziala dobrze (jakis typ pisal na AW, ze czesc programow uzywajacych xpk jest niestabilna -nie wiadomo, czy to wina tychze programow, czy np. xpk)?
3. co bedzie "flagowym" [i natywnym, albo po prostu 100% dzialajacym] pakerem pod os4 [chodzi mi o rozne pierdoly -texty itp.. nie mp3 ofcoz ] ?

4. a ha, pod powyzsze pytania dolaczylbym jeszcze XAD'a

5. no i pytanie "politycznie niepoprawne" (???) ) [do tej strony rzucajacej granaty w przeciwnym kierunku ] - jak powyzsza sprawa wyglada na mos'ie ?

Odpowiedz

baderman
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #30 wysłany: 2004-08-15 10:04 w odpowiedzi na komentarz #28

No i nie kupiłeś więc czemu biadolisz?
Biadolisz żeby dać przykład innym do naśladowania?
A czy przypadkiem nie było tak, że na Pegaza II też nie wydałeś ani grosza?
W końcu jesteś pracownikiem Genesi.

No i powiedz mi ile musiałbyś dać kasy na swojego super taniego Pegasosa II?

A może lepiej nie odpowiadaj. Bo i po co?






uwielbiam te płaczliwie zgryźliwe komentarze

MSPANC

Odpowiedz

Paweł Stefański
Czytelnik

komentarz #31 wysłany: 2004-08-15 10:08 w odpowiedzi na komentarz #26

Ale co autorowi z newsow?
Przeciez on opisal to co ma , co dostal a nie to co bedzie.
(lub nie)

Odpowiedz

Marcin Kurek
Czytelnik

komentarz #32 wysłany: 2004-08-15 10:10 w odpowiedzi na komentarz #28

No i nie kupiłeś więc czemu biadolisz?
Biadolisz żeby dać przykład innym do naśladowania?
A czy przypadkiem nie było tak, że na Pegaza II też nie wydałeś ani grosza?
W końcu jesteś pracownikiem Genesi.

No i powiedz mi ile musiałbyś dać kasy na swojego super taniego Pegasosa II?

A może lepiej nie odpowiadaj. Bo i po co?


W sumie po co ... kazda myslaca osoba zagladnie sobie na stronke eFunzine czy vesali. A moze ta niezwykle gleboka wypowiedz na drugie dno ?

No ale aby zaspokoic twoja ciekawosc:

Vesalia:

- Pegasos-II board G4/1 GHz CPU module incl. MorphOS CD-ROM == 589.90 Eur
- AmigaOne XE G4/800 MHz (933 Mhz) Board incl. AmigaOS 4.0 Pre-Release CD-ROM == 899.90 Eur

Roznica == 310 Eur

eFunzine:

- Pegasos-II board G4/1 GHz CPU module incl. MorphOS CD-ROM == 2890 zl
- AmigaOne XE G4/800 MHz (933 Mhz) Board incl. == 4290 zl

Roznica == 1400zl

Do roznicy tej warto sobie wliczyc chocby pamieci, ktore w przypadku A1 beda coraz trudniej dostepne i bardziej drogie (Juz niedostepne w Gliwicach ) no i cene karty muzycznej.

Dla przykladu wedle cennika komputronika

256MB DDR-266 (Kingstone) ~210zl
256MB SDRAM-133 (Kingstone) ~340zl

Wiec owa roznica staje sie coraz wieksza. Pomijam tutaj fakt, ze zaleca sie stosowanie pamieci rejestrowanych, ktore sa koszmarnie drogie.

Odpowiedz

Marcin Libicki
Czytelnik

komentarz #33 wysłany: 2004-08-15 14:12 w odpowiedzi na komentarz #32

256MB DDR-266 (Kingstone) ~210zl

256MB SDRAM-133 (Kingstone) ~340zl

Skad Ty masz takie ceny? Idź to pierwszego lepszego sklepu komputerowego w duzym miescie, DDR 256/400 oem kosztuje ok. 170-180zl, DDR 256/266-333 ok. 150zl, natomiast DDR 256/333 Kingston ok. 180zl. Natomiast SDR 256/133 kosztuje od wersji zwyklej 150zl do ok 170-180 za BX lub Kingston. Pomijam ceny nowych czesci, bo ani DDRa 256/266, ani SDRama 256/133 nie kupisz nowych, bo najzwyczajniej w swiecie nie sa juz produkowane. Chyba ze trafisz na jakies lezaki magazynowe, ale to mozna sobie spokojnie pominac.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #34 wysłany: 2004-08-15 14:42 w odpowiedzi na komentarz #31

Ale co autorowi z newsow?
Przeciez on opisal to co ma , co dostal a nie to co bedzie.
(lub nie)


Alez on to ma, a przynajmniej powinien miec, bo jest to publicznie dostepne dla kazdego chetnego na OS4 Depot.
Czyzby uzywajac classica, tez nigdy nie zagladal np. na Aminet i uzywal softu wylacznie zawartego na 6 dyskietkach systemowych

Odpowiedz

Marcin Kurek
Czytelnik

komentarz #35 wysłany: 2004-08-15 15:35 w odpowiedzi na komentarz #33

Skad Ty masz takie ceny?

Hmmm a przeczytac to nie laska ?

... wedle cennika komputronika ...

Dla zainteresowanych: http://sklep.komputronik.pl/

Odpowiedz

Marcin Libicki
Czytelnik

komentarz #36 wysłany: 2004-08-15 15:43 w odpowiedzi na komentarz #35

Sorki, nie doczytalem. Ale tak czy inaczej, po co kupowac w drogich firmach? Ja znam co najmniej kilka, ktore maja ceny takie jak podalem. Pozdrawiam

Odpowiedz

Tomasz Kaczanowski
Czytelnik

komentarz #37 wysłany: 2004-08-19 13:21

Miast sie klucic, lepiej przeczytac co autor napisal w komentarzu: http://jscat.com.pl/test.php?index=0 ...

Odpowiedz

Discord
Online: 12
  • AmiKitAmiKit
  • Archi-TECHArchi-TECH
  • b...b...
  • CizarCizar
  • HengHeng
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
  • MaaG^dAMaaG^dA
  • Marek_BMarek_B
  • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę