classic

eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

poniedziałek, 21. stycznia, 2019, 13:49

Best of eXec - wszystkie duże wydarzenia »
Skrzynka eXec.pl
zostaw wiadomość »schowaj »
Ostatnie komentarze pod aktualnościami
0
1
2
3
4
5
Forum dyskusyjne
więcej nowych wątków »
Najczęściej komentowane więcej »
Artykuły
Amiga 4000 od Alta Amiga TV »
Odtwarzaj wideo
Newsy w przygotowaniu «» + dodaj nowego newsa
  • Nowości z Individual Computers
  • Fienix i Arctic Fox
  • Scena: Compusphere 2018 i Under Construction 2018
Strona 153
IBM podkręca
sprzet

Mistrzostwa świata producentów dysków twardych rozgrywane są w dwóch konkurencjach: pojemność i czas dostępu. W tej drugiej liderowi - Seagate depcze po piętach IBM. Jako drugi zaprezentował dyski obracające się z prędkością 15 000 obrotów na minutę (szybkie obroty dają mały czas dostępu). Pojemność nie jest może przytłaczająca, oferowane są modele 18 GB i 36 GB. Jednak atutem tych dysków jest szybkość, szczególnie potrzebna w mocno obciążonych serwerach sieciowych.

Dodano: 2001-02-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Szczepionka opóźniona
notka

Alex van Niel ma problemy z dyskiem twardym w swojej Amidze. Z tego to powodu, nowa wersja biblioteki xvs.library, zapowiadana kilka dni temu, pojawi się z pewnym, bliżej nie określonym opóźnieniem. Także do tego czasu poczekać nam przyjdzie na nową, odpluskwioną nieco wersję programu antywirusowego VirusChecker II.

Dodano: 2001-02-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Pierwszy kontroler USB 2.0
sprzet

Nie minęło wiele czasu od ogłoszenia specyfikacji USB 2.0, a powstała pierwsza kostka obsługująca sprzętową część tego standardu. Układ oznaczony symbolem EZ-USB FX2 wyprodukowała firma Cypress Semiconductors znana amigowcom z układów stosowanych w sprzęcie produkcji Phase5 i DCE.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-02-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Zapraszamy do testów
notka

Wszystkich legalnych posiadaczy przeglądarki internetowej Voyager 3 zapraszamy do przetestowania, jak zachowuje się najnowsza wersja 3.3.75 beta tego browsera. Archiwum o wielkości troszkę ponad 900 kB jest już do pobrania z polskiego mirrora na serwerze amiga.com.pl.

Dodano: 2001-02-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Nowy naczelny w ACS
notka

Jak dowiedzieliśmy się w wydawnictwie Computer Graphics Studio (wydawca ACS), nastąpiła zmiana na stanowisku redaktora naczelnego tego czasopisma. Rafała Belke zastąpił na tym stanowisku Adam Bartniczak, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego.

Dodano: 2001-02-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Stefan Haeuser szuka programisty
notka

Steffen Haeuser poszukuje programisty, który zająłby się dokończeniem amigowego portu gry Descent 2, nad którym prace autor rozpoczął pewien czas temu. Jednak z powodu braku czasu (cóż, praca dla Hyperion Entertainment Software przynajmniej przynosi profity) nie może mu poświęcić wystarczająco dużo czasu. Z przyjemnością więc odda kod źródłowy w aktualnym stanie osobie, która skontaktuje się z nim pod adresem: SteffenH@hyperion-software.de.

Dodano: 2001-02-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Apple porzuca ATI.
notka

Jak dotąd Apple wyposażało swoje komputery w układy graficzne firmy ATI. W tym roku planowane jest całkowite przejście na układy Nvidii. Najszybciej zmiana ta zostanie (a częściowo już została) dokonana w Power Macach, w których układ graficzny jest instalowany na karcie. Najmocniejsze Power Maki już w tej chwili wyposażane są w karty graficzne z układem Radeon. Nieco większy problem stworzą laptopy, zgodnie z planami będą wyposażone w układ GeForce 2 Go, specjalnie zaprojektowany do urządzeń przenośnych.

Dodano: 2001-02-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Ktoś oszukuje...
notka

Na targach World of Amiga 2000 w Kolonii był prezentowany G-Rex - płyta ze slotami PCI z firmy DCE. Dodatkową atrakcją były prezentowane sterowniki Warp3D dla tego zestawu. Jak się jednak okazało, sterowniki nie były prezentowane na komputerze wyposażonym w prototyp G-Rexa, tylko w prototyp pana Mariaka, wyposażony w jeden slot PCI. Ot, takie małe oszustwo.

Dodano: 2001-02-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Kolejne uaktualnienie
notka

Na stronie poświęconej amigowej wersji gry Simon The Sorcerer 2 dostępne jest kolejne archiwum uaktualniające. Tym razem poprawki dotyczą współpracy gry z pakietem AHI.

Dodano: 2001-02-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

ToolsDaemon działa z AmigaOS 3.9
notka

Jak wiadomo, ostatnia oficjalna wersja programu ToolsDaemon odmówiła współpracy z systemem AmigaOS 3.9. Właśnie na Aminecie pojawiło się uaktualnienie do wersji 2.2, które pozwala programowi na poprawne działanie i dodatkowo naprawia kilka błędów zauważonych w wersji 2.1a.

Dodano: 2001-02-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Wyniki głosowania
notka

Z dniem wczorajszym zakończyło się głosowanie o temacie: "Jaką kartę graficzną chciałbyś używać z MEDIATOREM". Jak pokazały wyniki, tak hołubiona przez panów od pakietu CyberGraphX karta Voodoo5 przegrała z kretesem, kończąc na ostatnim, czwartym miejscu. Na dodatek, jak zapewne wielu zauważyło, trzy spośród czterech zaproponowanych kart występują tylko w wersjach AGP (zbieramy na SharkPPC+?). Wygrała karta graficzna z procesorem Radeon firmy ATI.

Dodano: 2001-02-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Jest 3ivx na Amigę
wideo

Na oficjalnej stronie poświęconej kodekowi 3ivx pojawiła się pierwsza wersja dekodera dla Amigi. Dostępne są wersje zarówno dla procesorów PowerPC (dla PowerUP i WarpOS) jak i dla m68k.

Dodano: 2001-02-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Przyszła koza do woza
internet

Nawet wielki Microsoft został zmuszony do uznania wyższości Linuksa nad swoimi produktami w zastosowaniach sieciowych. Tym razem poszło o serwery DNS tej firmy (serwery DNS zamieniają nazwy serwerów na adresy IP, warunkując w ten sposób prawidłowe działanie sieci).

czytaj więcej »

Dodano: 2001-02-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

ARM z grafiką
sprzet

Sega wyprawiając pogrzeb dla Dreamcasta postawiła pod ścianą firmę Imagination Technology - twórcę układu graficznego konsoli znanego jako Power VR 2. Jednak ta ostatnia firma nie ma zamiaru się poddać. Ostatnio podpisała umowę z ARM Holdings, producentami procesora ARM.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-31 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Warp3D v4
notka

Prace nad grą Shogo spowodowały, że programiści z firmy Hyperion Entertainment Software musieli znów zasiąść do prac nad pakietem sterowników 3D - Warp3D. Dzięki temu niebawem otrzymamy jego nową, czwartą już wersję, wzbogaconą o wiele nowych funkcji i możliwości, które dzięki slotom PCI dają nowe karty 3D.

Dodano: 2001-01-31 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

I nadszedł dzień zapłaty
notka

Oto mamy kolejne dobre wieści, tym razem z firmy Apex Designs. Gra Payback ich autorstwa trafiła właśnie do produkcji. Za około tydzień powinna być już u dystrybutorów. Tu na przeszkodzie, by gra trafiła do oczekujących jej amigowych graczy, może stanąć tylko leniwy listonosz.

Dodano: 2001-01-31 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Nowy wirus
notka

Oto mamy kolejną pluskwę do dość pokaźnej, choć ostatnimi czasy powoli (na całe szczęście) rosnącej kolekcji zarazków Amigowych. Explode należy do tzw. TCP trojanów. Infekuje plik "mount" (rozmiar 7484 bajty) i tworzy nowy pllik o nazwie "f" (232 bajty). Jedynym programem, który obecnie potrafi wykryć wirusa jest Safe. Uaktualniona wersja biblioteki xvs.library dla innych programów pojawi się niebawem.

Dodano: 2001-01-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Czekamy, czekamy...
notka

Jak poinformowała firma Blittersoft, trwają już końcowe testy emulatora Power Maca - iFUSION. Program poprawnie pracował na Amidze z akceleratorem CyberStormPPC z procesorem 68060. Obecnie na tapecie jest mała Amiga z kartą BlizzardPPC z "zero czterdziestką" na pokładzie. Zaraz po ukończeniu testów emulator trafi do użytkowników.

Dodano: 2001-01-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

ROM 3.5
notka

Firma Amiga Inc. chwilowo nie ma ochoty wyprodukować nowego ROMu dla Amigi Classic. Harry Sintonen (znany z programu BlizKick) ze swoją wersją 44.1 beta biblioteki exec.library postanowił "podratować" sytuację. Biblioteka poprawia wiele błędów poprzedniczki, wiele funkcji jest napisanych całkowicie od nowa i zoptymalizowanych. Uwaga! Biblioteka ta nie jest oficjalnie zatwierdzona przez Amiga Inc.

Dodano: 2001-01-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Shogo już testują
notka

Thomas Frieden z firmy Hyperion Entertainment Software poinformował, że gra Shogo rozpoczęła właśnie fazę testów beta. Przed udostępnieniem jej oczekującym użytkownikom pozostały więc dwie rzeczy: wyłapanie wszystkich ewentualnych błędów oraz poprawa kodu pod względem szybkości czyli optymalizacja.

Dodano: 2001-01-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Ostatnia konsola Segi
internet

Wszystko wskazuje na to, że Dreamcast będzie ostatnią konsolą produkowaną przez firmę Sega. Sprzedawała się ona dużo słabiej niż produkty konkurencji, a wydatki na promocję i reklamę Dreamcasta zaczęły przewyższać zyski z jego sprzedaży. Nową dziedziną działalności Segi będzie pisanie gier na PlayStation 2 oraz być może na zapowiadaną konsolę X-Box Microsoftu.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-28 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

A Elbox pracuje dalej
elbox

Konkurencja wydaje co chwilę nowe oświadczenia, specyfikacje, chwali się kto to dla nich będzie pisał sterowniki a firma Elbox bez zbędnych fajerwerków udostępnia użytkownikom MEDIATORA coraz to nowsze sterowniki. Właśnie ujrzała światło dzienne wersja 1.2 oprogramowania dla kart sieciowych. Charakterystyka sterowników w dużym skrócie: zgodność ze standardem Sana II, zgodność z New Style Device (NSD), możliwość obsługi więcej niż jednej karty sieciowej jednocześnie.

Dodano: 2001-01-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Małe pojemne cacuszko
notka

Nowy dysk twardy Toshiby ma 30 GB pojemności. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jego rozmiary - zaledwie 10 x 7 cm i tylko 9 mm grubości. To wszystko przy wadze poniżej 100 gramów. Przewidywane zastosowania to laptopy, drukarki sieciowe, systemy GPS i odtwarzacze MP3. Można go również zainstalować w Amidze - jest to dysk IDE kompatybilny ze standardem ATA-5. Dyski mają być w sprzedaży w marcu tego roku, cen na razie nie ujawniono.

Dodano: 2001-01-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Tak też można
notka

Jak się okazuje, można wydać grę za 10 złotych. Formula 1 Manager enchanced jest tutaj odpowiednim przykładem. Płyta z grą, z bazą danych sezonów 1950-2000, dźwiękiem mp3, plikami video i wieloma innymi dodatkami właśnie tyle kosztuje. Sama gra jest darmowa, co oznacza, że można ją bez zahamowań skopiować od kumpla, który wcześniej wszedł w jej posiadanie.

Dodano: 2001-01-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Zmiany w Blittersofcie
notka

Firma Blittersoft zatrudniła chyba nowego człowieka od stron WWW. Ich witryna po raz kolejny zmieniła wystrój. Czy nowy wygląd przypadnie odwiedzającym do gustu?

Dodano: 2001-01-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Pożeracz liczb
internet

Firma Compaq pracuje nad najpotężniejszym komputerem świata zbudowanym z kilkunastu tysięcy procesorów Alpha. Jego moc obliczeniowa ma wynosić 100 Tflops, co jak łatwo policzyć odpowiada na przykład 11 milionom Amig z procesorami 68040/40 MHz.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Instrukcja obsługi
notka

Serwis o nazwie Wielka Księga Sprzętu Amigowego (ang. The Big Book of Amiga Hardware), dzięki przeprowadzce na nowy, pojemniejszy serwer będzie mógł służyć wszystkim zainteresowanym z jeszcze większą skutecznością. Skorzystają na tym z pewnością amigowcy, których zainteresowania wykraczają poza codzienne katowanie joysticków.

Dodano: 2001-01-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Wielcy nas zauważają
notka

Miło jest zobaczyć, że i wielcy tego świata zauważają Amigę i nie boją się o niej oficjalnie wspominać. Firma Kodak, otwarcie pisze na swoich stronach o amigowym pakiecie VHI Studio i jego przydatności dla posiadaczy odpowiednich, również jasno wyspecyfikowanych, modeli aparatów cyfrowych.

Dodano: 2001-01-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Komórka jednorazowego użytku
notka

Choć brzmi to na pograniczu śmieszności i kaczki dziennikarskiej, to takie telefony już wkrótce staną się codziennością za sprawą firmy Randice-Lisa Altschul. Mało tego, telefony produkowane są z... makulatury. Koszt wyprodukowania aparatu ma wynosić 10 dolarów i będzie on nierozbieralny, prawdopodobnie też będzie wyposażony w baterie zamiast akumulatorków. Podobno wytwórnia Diceland Tech Corp. realizuje już zamówienia na 100 milionów sztuk. Kolejnym wynalazkiem z tej serii ma być papierowy laptop za 20 dolarów, będący przenośnym terminalem WWW.

Dodano: 2001-01-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Sterownik nie wydala
notka

Firma Pagan Games, programiści amigowej wersji gry Earth 2140, postanowili odciążyć swoich kolegów po fachu, którzy są odpowiedzialni za sterowniki do niektórych kart graficznych (w tym Voodoo3 dla MEDIATORA). Udostępnili niewielką poprawkę do pełnej wersji gry, która usprawnia zabawę zakłócaną przez brak odpowiedniego oprogramowania dla sprzętu (obsługa grafiki little-endian).

Dodano: 2001-01-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Wpuścić programistów w kanał
notka

Listy mailowe jakie są, każdy chyba wie. Nawet moderowane, w pewnym momencie stają się bardziej liberalne (moderatorzy idą na emeryturę albo znajdują sobie ciekawsze zajęcie). Po pewnym czasie robi się bałagan. Co z tym fantem zrobić? A może by tak poIRCować? W sieci Amiganet rozpoczął swój żywot kanał #Developer. Ma on być odskocznią dla programistów piszących dla AmigaDE, którzy w jakikolwiek sposób mają dość grup mailowych oraz klimatu na nich panującego.

Dodano: 2001-01-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Coś o grafice 3D
oprogramowanie

Serwis Planet3D Art zamieścił recenzję Realsoft 3D, znakomitego programu do tworzenia grafiki trójwymiarowej. Program ten, dzięki nieprzeciętnym możliwościom i atrakcyjnej cenie może śmiało stawać w szranki z innymi komercyjnymi programami konkurencji. Dzięki firmie Hyperion Entertainment Software zobaczymy ten program także na Amidze.

Dodano: 2001-01-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Szymon po raz czwarty
gry

Posiadacze gry Simon The Sorcerer 2 mogą ściągnąć najnowsze uaktualnienie do swojej gry. Spieszyć się jednak nie ma co, autor z dużym prawdopodobieństwem zapowiedział kolejną wersję archiwum.

Dodano: 2001-01-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

AmigaOS RuleZ
internet

Jak pokazało głosowanie przeprowadzone przez serwis nVidia News AmigaOS jest najpopularniejszym systemem wśród odwiedzających tę stronę, którym chciało się zagłosować. Prawdę mówiąc, AmigaOS z wynikiem prawie 59% pozamiatał po wszystkich Windowsach "do kupy" wziętych.

Dodano: 2001-01-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

Odezwali się
hyperion

Strony firmy Hyperion Software milczą od dłuższego czasu. O wszelkich nowinkach trzeba dowiadywać się innymi, mniej oficjalnymi drogami. Jak donoszą ostatnie jaskółki gra Shogo powinna trafić na półki sklepowe na początku lutego. Prace nad innymi tytułami również postępują, pierwszy kwartał 2001 powinien zaowocować sporym wysypem gier.

Dodano: 2001-01-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

DivX na Amidze
wideo

Wszystko wskazuje na to, iż niebawem właściciele Amig będą mogli "rozkoszować" się filmami w formacie DivX. Trwają właśnie prace nad obsługą tego formatu przez program SoftCinema PPC.

Dodano: 2001-01-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 1

Nowe dyski z Western Digital
sprzet

Western Digital ogłosił skonstruowanie nowej serii twardych dysków Protégé, w których na jednym talerzu mieści się 30 GB danych. Seria będzie składać się z dysków 30, 40 i 60 GB.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Czy mogę panią prosić?
oprogramowanie

Firma Commodore (świeć panie nad jej duszą) rozpieściła nas wprowadzając standard Installera jako skryptu instalacyjnego dla amigowych programów. Kilka kliknięć myszką i każdy program bez zająknięcia jest gotowy do pracy. Co jednak zrobić, kiedy takiego skryptu nie ma, a plików sporo?

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowe PowerJabłka
apple

Apple zapowiada nowe modele PowerMaców wyposażone w nową wersję procesorów G3 oznaczoną symbolem 750CXe. Seria ta może być taktowana zegarem do 700 MHz. Komputery mają być standardowo wyposażone w napęd CD-RW, będą miały slot AGP 4x i nowy system nagłaśniający. Wygląda więc na to, że Motorola poradziła sobie z problemem pokonania bariery 500 MHz.

Dodano: 2001-01-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Otwarte źródła
wideo

Autorzy znanego już chyba większości miłośników filmów odtwarzanych na komputerze standardu kodowania DivX postanowili udostępnić wszystkim chętnym do dalszej nad nim pracy programistom jego kod źródłowy. Sami natomiast zaczynają pracę nad zupełnie nowym, wydajniejszym kodekiem - DivX Deux.

Dodano: 2001-01-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

JPEG, PNG - czas na Colgate
oprogramowanie

Oliver Roberts wydaje się nie spoczywać na laurach. Do grona datatype'ów jego autorstwa - WarpPNG i WarpJPEG - dołączył właśnie datatype dla plików BMP - WarpBMP. Archiwum oczywiście zawiera wersje dla m68k, WarpUp oraz MorphOS.

Dodano: 2001-01-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Drutowanie scalaków
sprzet

Ostatnio coraz częściej słyszymy o sukcesach nanoelektroniki, o budowie różnego rodzaju elementów elektronicznych z kilkudziesięciu zaledwie atomów. Jednak nierozwiązany pozostawał problem połączenia tych elementów. Prozaiczny kawałek drutu staje się osiągnięciem naukowym, gdy drut ma mieć średnicę kilkaset razy mniejszą od ludzkiego włosa...

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

Bariera przełamana
sprzet

Dreptanie Motoroli nad 500 MHz barierą taktowania procesorów PowerPC z pewnością najbardziej denerwowało entuzjastów PowerMaców, ale i my przyglądaliśmy się z niepokojem. Jednak wreszcie gigant przebudził się - oficjalnie ogłoszono procesor MPC7450 trzecią generację rodziny G4.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Nowe jąderko
linux

Amigowi linuxowcy będą zapewne szczęśliwi z powodu informacji o pojawieniu się testowego kernela w wersji 2.4.0 dla dystrybucji Linux APUS - systemu dla procesorów PowerPC. Zapraszamy więc do testów.

Dodano: 2001-01-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Linux dodaj komentarz

Zabawa z cyfrowymi kamerami
wideo

Pojawiła się najnowsza wersja pakietu VHI Studio, oznaczona numerem 5.4. Uaktualnienie z wersji 5.x jest oczywiście darmowe dla wszystkich legalnych użytkowników. VHI jest pakietem oprogramowania służącym do obsługi przez Amigę kamer cyfrowych najnowszej generacji, wliczając w to kamery zgodne z systemem Digita.

Dodano: 2001-01-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Konkurencji ciąg dalszy
simple_mail

Zapraszamy do testów drugiej już wersji alpha programu SimpleMail - klienta poczty elektronicznej. Jest to już w pełni funkcjonalny produkt, jednak jak sami autorzy przyznają, do YAMa nadal mu sporo brakuje. Przy pracach postępujących tak szybko jak do tej pory, YAM zostanie w tyle już niebawem.

Dodano: 2001-01-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Haage&Partner nagłaśnia
oprogramowanie

Firma Haage&Partner pragnie wszystkim przypomnieć, wyciągając do tego celu link sprzed kilku miesięcy, o swoim najnowszym produkcie przeznaczonym dla programistów który niebawem ma spocząć na sklepowych półkach.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Tools Daemon vs AmigaOS 3.9
amigaos3

Jak zapewne kilka osób już się przekonało, ToolsDaemon nie potrafi działać poprawnie z najnowszym systemem AmigaOS 3.9. Co prawda nowa biblioteka workbench.library ma wbudowane funkcje do tworzenia dodatkowych menu, jednak do momentu pojawienia się jakiegoś edytora nie można z tych ułatwień korzystać. Tu z pomocą przychodzi RxTD, który konwertuje plik konfiguracyjny programu ToolsDaemon do skryptu ARexxa. Skrypt ten, natomiast, dodaje nasze wcześniej używane menu do systemu w sposób całkowicie przyjazny, nie powodując już żadnych konfliktów.

Dodano: 2001-01-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowe miejsce dla bazy
biuro

Program XBaze, edytor baz danych dla Amigi, możemy teraz znaleźć pod nowym adresem. XBaze charakteryzuje się prostym, przyjaznym GUI, które potrafi korzystać z dobrodziejstwa Drag&Drop. Każde pole w bazie może przyjąć jeden z 6 typów, można także do każdego podpiąć skrypt ARexxa. Dzięki dynamicznej alokacji pamięci ilość rekordów w bazie ograniczona jest wyłącznie jej rozmiarem.

Dodano: 2001-01-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowy RTCPortSetup v4.3
notka

Nowa wersja oprogramowania dla karty PARalizer została ukończona (dokładniej została napisana od nowa). W oprogramowaniu dokonano kilka zmian:

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

« poprzednia 1 151 152 153 154 155 156 162 następna »

amigans
Czerwone gdakanie pokaż »
Galeria
radeon_hd_x1300
Sapphire Radeon X1300 XT 256MB
nasze galerie »
AmigaOne
Amiga Podcast
Kategorie
Tagi
AmigaOS.pl