classic

eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

piątek, 19. października, 2018, 18:36

Best of eXec - wszystkie duże wydarzenia »
Skrzynka eXec.pl
zostaw wiadomość »schowaj »
Ostatnie komentarze pod aktualnościami
0
1
2
3
4
5
Forum dyskusyjne
więcej nowych wątków »
Najczęściej komentowane więcej »
Artykuły
Andreas Magerl (Amiga Future) - wywiad Amiga TV »
Odtwarzaj wideo
Mecz* OS4 vs MOS - wynik: 2:2
*tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat.
Dodaj nowego newsa »
Strona 153
Świeża krew na nowy wiek
exec

Zbliża się nowy rok, a redakcja eXeca znów poszukuje ambitnych, dobrze piszących amigowców do współpracy. Chcesz współpracować z jednym z najprężniej rozwijajacych się czasopism amigowych w Europie? Chcesz poznać wielu znanych w naszym środowisku ludzi?

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Kanał nieczynny
internet

Kanał #AmigaZeux jest oficjalnym miejscem gdzie można zasięgnąć informacji i uzyskać pomoc w zmaganiach z programem AmiTradeCenter.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Targi - temat na topie
spotkanie

Niedawno skończyły się targi World of Amiga 2000 w Niemczech. Na kolejną sporych rozmiarów imprezę przyjdzie nam poczekać do 30 marca 2001. Wtedy to, w St. Louis, odbędzie się Gateway Computer Show, bardziej znany pod nazwą (a przynajmniej pod lepiej brzmiącą nazwą) Amiga 2001. Jest to impreza z siedmioletnią już tradycją, ciesząca się zawsze sporym powodzeniem. Szkoda tylko, że Stany Zjednoczone są tak daleko od Polski.

Dodano: 2000-12-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Wysadźmy coś
gry

Autor wspaniałego programu AmiTradeCenter, bez wątpienia najlepszego klienta FTP dla Amigi, postanowił rozweselić społeczeństwo amigowe. Dobrych gier dla Amigi za wiele się nie pojawia, więc każdy wartościowy tytuł przyjmowany jest entuzjastycznie. Być może i w tym wypadku tak się stanie - powstaje właśnie klon gry Dynablaster o nazwie dynAMIte. Cechą charakterystyczną gry będzie możliwość gry wyłącznie przez Internet.

Dodano: 2000-12-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

O Mediatorze i pewnym malarzu
elbox

Mamy ważną wiadomość dla posiadaczy slotów PCI z firmy Elbox i podłączonej do nich karty graficznej Voodoo3. Jak wykazują wszelkie testy oraz jak wspominają sami pracownicy firmy Elbox, sterowniki napisane dla wymienionego sprzętu działają najlepiej (są w 100% zgodne) z pakietem Picasso96 v1.43b. Wersję tą można znaleźć m.in. na krążku z AmigaOS 3.5.

Dodano: 2000-12-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Amiga Inc. dla AmigaOS 3.9
amigaos

Na stronie firmy Amiga Inc. poświęconej systemowi AmigaOS 3.9 pojawiły się dwa nowe odnośniki. Jeden z nich prowadzi wprost do strony, na której możemy zarejestrować swoją legalnie nabytą kopię systemu. Drugi daje nam dostęp do strony gdzie możemy uzyskać pomoc w dręczących nas problemach z systemem.

Dodano: 2000-12-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

Muzykalne rurki
oprogramowanie

Todor Fay, były zastępca szefa firmy Blue Ribbon - autorów programu Bars&Pipes uzyskał zgodę na publikację kodu źródłowego tego sekwencera na licencji Open Source. Dla użytkowników tego programu oznacza to jedno - nową wersję po 6 latach, jeśli znajdzie się chętny jeden lub kilku programistów do pracy nad nim.

Dodano: 2000-12-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Lista mailowa o AmigaOS 3.9
amigaos

Niewiele czau upłynęło od premiery systemu AmigaOS 3.9. Teraz wszyscy, którzy chcą poszielić się swymi spostrzeżeniami czy szukają porady, powinni dołączyć do grona subskrybentów listy mailowej AmigaOS3_9 utworzonej za serwerze eGroups. Aby się zapisać wystarczy wysłać pusty e-mail na adres: AmigaOS3_9-subscribe@egroups.com.

Dodano: 2000-12-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

Heretyczne Voodoo
gry

Szczęśliwcy będący w ostatni weekend w Niemczech na imprezie World of Amiga 2000 mieli okazję przyjrzeć się nowemu obliczu gry Heretic II. Została ona jakby odmłodzona, dzięki karcie Voodoo3 pracującej z prototypową płytą G-Rex. Z wersją beta sterowników dla Warp3D gra osiągała około 41 klatek na sekundę w rozdzielczości 640x480 na Amidze z procesorem PowerPC 604e 180 MHz.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Posłuchać Marcysię
sprzet

Na ostatnim spotkaniu SAUG (Silesian Amiga User Group) w Katowicach odbyła się ostatnia prezentacja Martiny w postaci prototypu. Od dnia następnego karta zmieniła całkowicie swoje oblicze - autor rozpoczął montaż pierwszego, zdatnego do użytku i sprzedaży egzemplarza. Na oficjalnej stronie poświęconej tej karcie dźwiękowej można pooglądać zdjęcia prototypu oraz, prawdopodobnie w najbliższej przyszłości, fotki prezentujące ostateczną wersję karty.

Dodano: 2000-12-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Eyetech przedstawia
sprzet

W czasie targów World of Amiga 2000 odbyła się prezentacja poświęcona sprzętowi zgodnemu z AmigaOne z firmy Eyetech. Bardzo ważnym faktem, czyniącym to rozwiązanie atrakcyjnym, będzie możliwość pracy z obecnymi programami dla Amigi Classic dzięki emulatorowi procesora m68k stworzonemu przez programistów z Haage&Partner.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Mozilla dla Amigi
timberwolf

Temat przeglądarki internetowej Mozilla dla Amigi powraca co pewien czas jak kometa Halleya. James Russel, twórca projektu mozOffice - pakietu biurowego opartego na technologii Mozilli, wyraził zgodę na pokierowanie grupą programistów, którzy mieliby zająć się przeniesieniem tej przeglądarki dla systemu AmigaDE. Niebawem powinna pojawić się strona WWW projektu oraz lista mailowa.

Dodano: 2000-12-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Kto jest kim w Polsce
internet

Po długiej przerwie został wskrzeszony projekt A-Base. Nazwa programu uległa zmianie, teraz będzie to PAU-Base (Polish Amiga User's Base), założenia jednak pozostały te same. Obecna nazwa mówi dokładnie czym program jest - jest to baza danych użytkowników Amigi w Polsce. W tej chwili trwa samo projektowanie zawartości bazy. Niedługo pojawi się strona WWW poświęcona projektowi, na niej będzie można dopisywać się do listy użytkowników.

Dodano: 2000-12-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Szczegóły po premierze
amigaos

Jeśli wierzyć wcześniejszym zapowiedziom firmy Haage&Partner, premiera AmigaOS odbyła się 4 grudnia. Na nadmiar informacji o nowym systemie jednak nie mogliśmy "narzekać". Dopiero po premierze, H&P podała kolejne dane dotyczące systemu. Czy wystarczą one do nakłonienia niezdecydowanych użytkowników do nabycia AmigaOS 3.9?

Dodano: 2000-12-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

DCE donosi
sprzet

Firma DCE udostępniła pierwsze zdjęcia nowej wersji karty G-Rex. Jak widać, rozszerzenie ma 5 slotów PCI. Działający egzemplarz można było zobaczyć na targach World of Amiga 2000.

Dodano: 2000-12-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

W królestwie kwantowych kropek
sprzet

Kropka kwantowa to element logiczny, który jest kilkaset razy mniejszy od tranzystorów, z jakich budowane są współczesne procesory. Jedna kropka to dosłownie kilkaset atomów. Zbudowanie komputera z takich kropek dałoby bardzo małe rozmiary i wielokrotne zmniejszenie wydzielanego ciepła. Niestety z jednej kropki niewiele da się zrobić.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Co powiedział Fleecy Moss
amigainc

Na targach World Of Amiga również Fleecy Moss z Amiga Inc. miał okazję udzielić IRC-owego wywiadu. Niestety skutecznie przeszkodzili mu w tym "hakerzy", którzy zaatakowali kanał ircowy. Niemniej powiedział kilka ciekawych rzeczy. Zapraszamy do lektury polskiego tłumaczenia.

Dodano: 2000-12-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Halo, tu Ziemia
gry

Tegoroczne Święta będą bardzo dobrym okresem dla użytkowników Amigi. Kilka wartościowych tytułów trafi lub już trafiło na półki sklepowe. Do grona gier, w które będziemy mogli grać w czasie przerwy świątecznej dołączy niebawem gra Earth 2140. Jak poinformował Jason Hayman z Pagan Games - płyta matka trafiła do tłoczni. Pełną wersję można obejrzeć w na targach World of Amiga 2000.

Dodano: 2000-12-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Szymon Czarownik nadchodzi
gry

Firma Epic Interactive ukończyła prace nad portem gry Simon The Sorcerer 2 dla Amigi. Właśnie rozpoczął się proces kopiowania płyt. Jeszcze tylko opakowanie i 14 grudnia gra trafi do stęsknionych graczy. Pod adresem info@epic-interactive.com nadal można składać zamówienia na grę.

Dodano: 2000-12-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Elastyczny dysk optyczny
sprzet

Na pomysł uelastycznienia płyt CD wpadła amerykańska firma Disc Media. Jej płyty są 5 razy cieńsze od normalnych, można je np. wrzucić do gazety (pod warunkiem, że nie złożymy jej na pół). Niestety przed włożeniem takiej płyty do czytnika, trzeba ją umieścić w specjalnej kasetce. Oprócz tego do tłoczenia takich płyt niezbędne są nowe maszyny. Te dwa fakty mogą zahamować rozpowszechnianie się "floppy disków". Póki co firma poszukuje pieniędzy na skończenie budowy pierwszej wytwórni miękkich płyt.

Dodano: 2000-12-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Elbox na IRC-u
elbox

Jak to często bywa na amigowych targach, znane osobistości udzielają wywiadów na specjalnym kanale IRC. Tym razem w tym gronie znalazł się Mariusz Włoczysiak, rzecznik prasowy Elboxu. A co powiedział, możecie przeczytać w tłumaczeniu logu z konferencji.

Dodano: 2000-12-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Pegaz nadlatuje
sprzet

O firmie bplan wspominaliśmy już kilka razy na łamach naszego serwisu, tym razem możemy przedstawić specyfikację techniczną dwuprocesorowej płyty głównej, o kodowej nazwie Pegasos.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Petycja do Billa McEwena
internet

Z polecenia firmy Gateway/Amiga International firma Haage&Partner rozpoczęła prace nad wersją AmigaOS dla procesorów PowerPC. Jakiś czas temu prace te zostały przerwane na polecenie Billa McEwena, szefa Amiga Inc. H&P ma ochotę uraczyć nas kolejną wersją systemu, jednak decyzja o wznowieniu prac zależy tylko i wyłącznie od władz firmy Amiga.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Motorola kupuje licencję
sprzet

Tym razem firma Motorola zakupiła licencję na produkcję mikroprocesorów rodziny ARM. Są one coraz szerzej stosowane w urządzeniach przenośnych, szczególnie bezprzewodowych. Wygląda też na to, że są zwyczajnie lepsze od małych PowerPC, M-Core i ColdFire. Być może to posunięcie ma związek z szerokimi planami Motoroli w zakresie małych komputerków bezprzewodowych, a w takich urządzeniach procesory ARM stały się niemalże standardem.

Dodano: 2000-12-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Voodoo z CyberGraphX
oprogramowanie

Na stronie firmy VFD można zobaczyć pierwszy zrzut ekranu zrobiony na Amidze z kartą Voodoo4 4500 pracującą pod kontrolą systemu CyberGraphX. Sterownik został napisany dla karty graficznej wpiętej w płytę G-Rex.

Dodano: 2000-12-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Elbox vs Picasso Team
elbox

Autorzy pakietu Picasso96 zapowiadają, że będą chcieli porozmawiać z przedstawicielami firmy Elbox w czasie najbliższych targów World of Amiga 2000. Od tej dyskusji zależy, czy ich kolejnym krokiem będzie zablokowanie w następnych wersjach Picasso96 współpracy z oprogramowaniem z Elboxu czy jednak podejmą współpracę lub przyznają firmie Elbox prawa do kontynuacji prac nad sterownikami.

Dodano: 2000-12-08 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Takie małe coś
sprzet

Trudno o bardziej konkretną nazwę dla produktu koreańskiej firmy PalmPalm Technology. Małe przenośne urządzonko jest jednocześnie telefonem komórkowym, palmtopem, odtwarzaczem MP3, wideofonem i paroma innymi rzeczami. Wynalazek ten pracuje w systemie operacyjnym będącym okrojoną wersją Linuxa, głównym procesorem jest StrongARM z zegarem 206 MHz. W roli ekranu występuje czterocalowy wyświetlacz LCD. "Palmi" - bo tak nazwano sprzęt - ma też radiowe łącze Bluetooth i port USB.

Dodano: 2000-12-08 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Świat według Ralpha
internet

Kilka dni temu Ralph Schmidt, programista pracujący nad systemem MorphOS udzielił wywiadu, w którym wyraził swoje poglądy na temat aktualnej sytuacji na rynku.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Prezenty od Mikołaja
elbox

Firma Elbox z Krakowa po raz kolejny pokazała, że jej słowa to nie tylko puste obietnice. Zapowiadana jakiś czas temu karta MEDIATOR ze slotami PCI dla Amigi 4000 stała się faktem a jej premiera odbędzie się 9 grudnia podczas targów World of Amiga 2000 w Niemczech. Więcej szczegółów, także na temat gotowych i planowanych sterowników, można dowiedzieć się z oficjalnej notki prasowej firmy.

Dodano: 2000-12-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Ciastko z czystym kr[z]emem
internet

Takie ciacho ma zamiar upiec nam AMD, oczywiście w postaci jeszcze nowszego i szybszego procesora. Jak się okazuje wykonanie procesora z krzemu czystego izotopowo zmniejsza wydzielanie się ciepła i ułatwia jego przewodzenie na zewnątrz. Krzem posiada trzy trwałe izotopy (atomy różniące się liczbą neutronów w jądrze).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Otworzyć PowerPC
powercpu

W sieci pojawiły się plotki o nowym planie Apple mającym skłonić IBM i Motorolę do upublicznienia danych pozwalających na produkowanie klonów procesorów PowerPC. Nie jest to w żadnym razie oficjalna wiadomość, ale wieść gminna niesie, że Apple robi co może, aby pozyskać szybsze G4 do swoich PowerMaców. Niestety wygląda na to, że ani Motorola ani IBM nie są w stanie konkurować technologicznie z Intelem i AMD. Ciekawe jaka firma wyprodukuje procesory G4 które, miejmy nadzieję, znajdą się w końcu w Amigach.

Dodano: 2000-12-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Exodus w sprzedaży
gry

Firma Blittersoft dostała potwierdzenie wysłania pierwszej partii gry Exodus - strategii czasu rzeczywistego napisanej przez naszych rodaków. Wszystkich chętnych zapraszamy do składania zamówień. Obsługą zamówień z całego świata zajmuje się Blittersoft. Polscy użytkownicy mogą zamawiać grę u samego producenta - w firmie Sland Media.

Dodano: 2000-12-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Magiczne menu dla MorphOS
oprogramowanie

Kolejnym programem, który potrafi korzystać z dobrodziejstw akceleratorów z procesorem PowerPC pracujących pod kontrolą systemu MorphOS jest znany większości z nasz upiększacz systemowego menu - program MagicMenu. Wersja pod PPC - MagicMenuPPC v2.30beta - do poprawnej instalacji potrzebuje ostatniego archiwum dla procesora m68k.

Dodano: 2000-12-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Napster poskromiony?
internet

Przedstawiciele Bertelsmanna, jednej z największych wytwórni płytowych twierdzą, że opracowali sposób przekształcenia Napstera w płatny serwis muzyczny służący potentatom nagraniowym do sprzedaży muzyki w sieci. Teraz firma stara się przekonać do pomysłu innych wielkich graczy z branży, którzy na razie twardo chcą likwidacji Napstera.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Opatentować koło
internet

Oczywiście nie dosłownie, ale z pewnością wynalazek sieciowego linka, czy, bardziej po polsku, odnośnika jest dla stron WWW tym, czym koło dla historii transportu. British Telecom, odpowiednik naszej TPSA, w roku 1976 złożył wniosek patentowy na temat hipertekstowych odnośników. Patent ten jest już nieaktualny na całym świecie, oprócz Stanów Zjednoczonych.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Kłopoty AmigaOS 3.9
amigaos

Według autorów programu AmiTCP, firmy Network Solutions Development,Inc., Haage&Partner nie ma prawa do dołączenia do pakietu AmigaOS 3.9 pełnej wersji programu Genesis/AmiTCP. Co odpowiedzą na to oficjele z Haage&Partner - oficjalna sprzedaż systemu właśnie się zaczęła.

Dodano: 2000-12-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowy Voyager 3
internet

Trochę bez echa przeszła premiera nowej wersji alpha przeglądarki internetowej Voyager 3. Tymczasem, w przeciwieństwie do wersji alpha 33, najnowszy Voyager działa, a na dodatek całkiem szybko i stabilnie. Nie wszystkie możliwości są włączone lub zaimplementowane, jednak jako program przeznaczony tylko do testów, Voyager 3.3.50 zapowiada ostateczną wersję bardzo obiecująco.

Dodano: 2000-12-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Szybsze akceleratory BlizzardPPC
powercpu

Jak na razie żadna z amigowych firm produkujących sprzęt nie pokazała nic nowego w dziedzinie akceleratorów z procesorami PowerPC. Skazani więc na karty turbo z phase5 (obecnie DCE) możemy jedynie podkręcać częstotliwość taktowania procesorów. Z pomocą przychodzi nam Giorgio Signori, który właśnie uaktualnił i odnowił swoją stronę WWW poświęconą tematowi "kręcenia procków".

Dodano: 2000-12-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Rozszerzanie YAMa
yam

Jak większość z was zapewne zauważyła, YAM nie radzi sobie z listami wysłanymi przez użytkowników Outlooka czy Netscape, którzy wcześniej nie skonfigurowali odpowiednio swoich programów, by te nie wysyłały poczty w formacie HTML. Jeśli dodatkowo HTML jest jedynym formatem w jakim e-mail do nas dociera (nie jest dublowany przez wiadomość w formacie tekstowym), odczytanie go może sprawić pewne problemy.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Procesory z plastiku?
internet

Większość współczesnych układów scalonych wykonywana jest na miniaturowych płytkach z czystego krzemu. Tymczasem naukowcy z Cambridge University proponują produkowanie procesorów z plastiku. Oczywiście nie takiego zwyczajnego, z jakiego zrobiona jest chociażby wieża Infinitiv...

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Wojna na 0,13
internet

Ta tajemnicza liczba określa mniej więcej rozmiar tranzystora w technologii produkcji układów scalonych. Na świecie liczą się jedynie dwie ekipy, które osiągnęły właśnie zdolność produkcji układów o tak małych tranzystorach (w kwadracie o boku 1 mm można zmieścić prawie milion tych maleństw).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Trzecia klasyka
oprogramowanie

Darkage Software, wiedziona sukcesem poprzednich części, pracuje nad przygotowaniem trzeciej już części składanki Amiga Classix, płyty z klasycznymi grami amigowymi, przygotowanej do pracy z Amigą, Makiem i pecetem. Termin wydanie nie został jeszcze określony, podobno nie trzeba będzie długo czekać.

Dodano: 2000-12-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Będzie atlas nieba po angielsku
oprogramowanie

Jednak zobaczymy angielską wersję programu astronomicznego Digital Almanac III. Najwcześniejszy termin zakończenia prac nad programem to koniec stycznia 2001. Wersja angielska będzie zawierać, zapowiadane dla wersji niemieckiej na Święta, uaktualnienie.

Dodano: 2000-12-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Voodoo 3 vs Permedia 2
elbox

Dariusz Śmietana z krakowskiej firmy Elbox podesłał nam testy porównawcze kart graficznych BVisionPPC i Voodoo3. Testy zostały wykonane na komputerze Amiga 1200 z zainstalowanym systemem AmigaOS 3.5. Wszystkie testy zostały wykonane w rozdzielczości 800x600 w 24-bitach.

Dodano: 2000-12-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Żonglowanie kablami
internet

Po premierze konsoli PS2 w Europie użytkownicy odkrywają jej wady i zalety. Jedną z wad niestety jest zmuszanie użytkowników do przekładania kabli, gdy mając już dość grania chcą obejrzeć sobie jakiś relaksujący film z DVD.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

512 MB wystarczy każdemu?
sprzet

Wraz z rosnącymi wymaganiami kolejnych wersji Windows na jaw wychodzą różnego rodzaju interesujące błędy w tym systemie. Okazało się, że żadna wersja Windowsów "domowych" (95, 98, ME) nie pracuje poprawnie, gdy w komputerze jest więcej niż 512 MB pamięci RAM. Klasyczny AmigaOS jest tu zdecydowanie z przodu, aczkolwiek i on zawiedzie na Amigach wyposażonych w więcej niż 4 GB pamięci. Tyle, że w żadnej istniejącej Amidze nie da się tyle zainstalować.

Dodano: 2000-12-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Rewolucja z Elboxu
elbox

Programiści z firmy Elbox ukończyli pracę nad kolejną wersją sterowników dla kart graficznych Voodoo3 pracujących z płytą MEDIATOR. Najnowsza wersja oznaczona numerem 1.1 posiada zaimplementowaną obsługę pełnej akceleracji sprzętowej, jaką posiadają procesory firmy 3Dfx.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

« poprzednia 1 151 152 153 154 155 156 160 następna »

amigans
Czerwone gdakanie pokaż »
Galeria
AmigaVRWorlds
Amiga VR Worlds, I miejsce - Amiga Graphics Competition
nasze galerie »
AmigaOne
Amiga Podcast
Kategorie
Tagi
AmigaOS.pl