classic

eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

piątek, 15. lutego, 2019, 23:11

Best of eXec - wszystkie duże wydarzenia »
Skrzynka eXec.pl
zostaw wiadomość »schowaj »
Ostatnie komentarze pod aktualnościami
0
1
2
3
4
5
Forum dyskusyjne
więcej nowych wątków »
SZAMAN Race
wywiad Na podstronie Amiga TV w sekcji "Publicystyka" znajdziecie serię wideo "SZAMAN Race", w której redaktor naszego magazynu omawia bieżące wydarzenia związane z Amigą i jej środowiskiem. Zapraszamy!
Najczęściej komentowane więcej »
Artykuły
Dodaj nowego newsa »
Strona 154
DivX na Amidze
wideo

Wszystko wskazuje na to, iż niebawem właściciele Amig będą mogli "rozkoszować" się filmami w formacie DivX. Trwają właśnie prace nad obsługą tego formatu przez program SoftCinema PPC.

Dodano: 2001-01-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 1

Nowe dyski z Western Digital
sprzet

Western Digital ogłosił skonstruowanie nowej serii twardych dysków Protégé, w których na jednym talerzu mieści się 30 GB danych. Seria będzie składać się z dysków 30, 40 i 60 GB.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Czy mogę panią prosić?
oprogramowanie

Firma Commodore (świeć panie nad jej duszą) rozpieściła nas wprowadzając standard Installera jako skryptu instalacyjnego dla amigowych programów. Kilka kliknięć myszką i każdy program bez zająknięcia jest gotowy do pracy. Co jednak zrobić, kiedy takiego skryptu nie ma, a plików sporo?

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowe PowerJabłka
apple

Apple zapowiada nowe modele PowerMaców wyposażone w nową wersję procesorów G3 oznaczoną symbolem 750CXe. Seria ta może być taktowana zegarem do 700 MHz. Komputery mają być standardowo wyposażone w napęd CD-RW, będą miały slot AGP 4x i nowy system nagłaśniający. Wygląda więc na to, że Motorola poradziła sobie z problemem pokonania bariery 500 MHz.

Dodano: 2001-01-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Otwarte źródła
wideo

Autorzy znanego już chyba większości miłośników filmów odtwarzanych na komputerze standardu kodowania DivX postanowili udostępnić wszystkim chętnym do dalszej nad nim pracy programistom jego kod źródłowy. Sami natomiast zaczynają pracę nad zupełnie nowym, wydajniejszym kodekiem - DivX Deux.

Dodano: 2001-01-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

JPEG, PNG - czas na Colgate
oprogramowanie

Oliver Roberts wydaje się nie spoczywać na laurach. Do grona datatype'ów jego autorstwa - WarpPNG i WarpJPEG - dołączył właśnie datatype dla plików BMP - WarpBMP. Archiwum oczywiście zawiera wersje dla m68k, WarpUp oraz MorphOS.

Dodano: 2001-01-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Drutowanie scalaków
sprzet

Ostatnio coraz częściej słyszymy o sukcesach nanoelektroniki, o budowie różnego rodzaju elementów elektronicznych z kilkudziesięciu zaledwie atomów. Jednak nierozwiązany pozostawał problem połączenia tych elementów. Prozaiczny kawałek drutu staje się osiągnięciem naukowym, gdy drut ma mieć średnicę kilkaset razy mniejszą od ludzkiego włosa...

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

Bariera przełamana
sprzet

Dreptanie Motoroli nad 500 MHz barierą taktowania procesorów PowerPC z pewnością najbardziej denerwowało entuzjastów PowerMaców, ale i my przyglądaliśmy się z niepokojem. Jednak wreszcie gigant przebudził się - oficjalnie ogłoszono procesor MPC7450 trzecią generację rodziny G4.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Nowe jąderko
linux

Amigowi linuxowcy będą zapewne szczęśliwi z powodu informacji o pojawieniu się testowego kernela w wersji 2.4.0 dla dystrybucji Linux APUS - systemu dla procesorów PowerPC. Zapraszamy więc do testów.

Dodano: 2001-01-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Linux dodaj komentarz

Zabawa z cyfrowymi kamerami
wideo

Pojawiła się najnowsza wersja pakietu VHI Studio, oznaczona numerem 5.4. Uaktualnienie z wersji 5.x jest oczywiście darmowe dla wszystkich legalnych użytkowników. VHI jest pakietem oprogramowania służącym do obsługi przez Amigę kamer cyfrowych najnowszej generacji, wliczając w to kamery zgodne z systemem Digita.

Dodano: 2001-01-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Konkurencji ciąg dalszy
simple_mail

Zapraszamy do testów drugiej już wersji alpha programu SimpleMail - klienta poczty elektronicznej. Jest to już w pełni funkcjonalny produkt, jednak jak sami autorzy przyznają, do YAMa nadal mu sporo brakuje. Przy pracach postępujących tak szybko jak do tej pory, YAM zostanie w tyle już niebawem.

Dodano: 2001-01-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Haage&Partner nagłaśnia
oprogramowanie

Firma Haage&Partner pragnie wszystkim przypomnieć, wyciągając do tego celu link sprzed kilku miesięcy, o swoim najnowszym produkcie przeznaczonym dla programistów który niebawem ma spocząć na sklepowych półkach.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Tools Daemon vs AmigaOS 3.9
amigaos3

Jak zapewne kilka osób już się przekonało, ToolsDaemon nie potrafi działać poprawnie z najnowszym systemem AmigaOS 3.9. Co prawda nowa biblioteka workbench.library ma wbudowane funkcje do tworzenia dodatkowych menu, jednak do momentu pojawienia się jakiegoś edytora nie można z tych ułatwień korzystać. Tu z pomocą przychodzi RxTD, który konwertuje plik konfiguracyjny programu ToolsDaemon do skryptu ARexxa. Skrypt ten, natomiast, dodaje nasze wcześniej używane menu do systemu w sposób całkowicie przyjazny, nie powodując już żadnych konfliktów.

Dodano: 2001-01-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowe miejsce dla bazy
biuro

Program XBaze, edytor baz danych dla Amigi, możemy teraz znaleźć pod nowym adresem. XBaze charakteryzuje się prostym, przyjaznym GUI, które potrafi korzystać z dobrodziejstwa Drag&Drop. Każde pole w bazie może przyjąć jeden z 6 typów, można także do każdego podpiąć skrypt ARexxa. Dzięki dynamicznej alokacji pamięci ilość rekordów w bazie ograniczona jest wyłącznie jej rozmiarem.

Dodano: 2001-01-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowy RTCPortSetup v4.3
notka

Nowa wersja oprogramowania dla karty PARalizer została ukończona (dokładniej została napisana od nowa). W oprogramowaniu dokonano kilka zmian:

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Perfect Paint 2.4
oprogramowanie

Perfect Paint jest programem do obróbki grafiki i animacji, mogącym stanąć w szranki z niejednym programem komercyjnym, wychodząc oczywiście z takiej potyczki z tarczą. Autor programu, Francuz, Georges Halvadjian podjął decyzję o rozpowszechnianiu swojego dzieła na zasadach Freeware, czyli zupełnie za darmo.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

WarpJPEG.datatype
oprogramowanie

Oliver Roberts, twórca WarpJPEG.datatype opublikował kolejną wersję, tym razem 44.16, swojego programu. Datatype został pierwotnie napisany dla systemu WarpUP - obecnie obsługuje także procesory 68k i system MorphOS. Warto wypróbować, bo jest naprawdę szybki.

Dodano: 2001-01-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

USB? MPEG Video? Dla Amigi???
usb

Firma Eternity we współpracy z Kato Development (ci od karty dźwiękowej Melody) myśli o opracowaniu karty MPEG-Video lub USB dla Amigi. Aby dotrzeć do celu poszukują kilku ludzi, którzy pomogliby w jego realizacji. Wymagania są następujące: znajomość języka C i C++, Amigi od wewnątrz oraz szczere chęci. Wszyscy chętni, spełniający powyższe warunki proszeni są o kontakt na adres eternity@pride.de.

Dodano: 2001-01-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

MP3 Pro
internet

MP3 Pro to nieoficjalna nazwa nowej wersji standardu MP3 przygotowywana przez autorów MP3 - Instytut Fraunhofera - we współpracy z francuską firmą Thomson. MP3 Pro ma być odpowiedzią na kodowanie użyte w programie Windows Media Player.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

MS Napster?
internet

Serwis ZDNet podał informację o pracach MicroSoftu nad programem do wymiany plików (niekoniecznie MP3). Program o kryptonimie Farsite> jest na razie projektem badawczym, ale jest bardzo prawdopodobne, że pojawi się w którejś kolejnej wersji Windowsów.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Wybory po amerykańsku
internet

Wczoraj zaproponowaliśmy Wam wzięcie udziału w zabawie na stronie serwisu NVidia News. Chodziło o głosowanie na najpopularniejszy system operacyjny. Niespodziewanie drugie miejsce zajmował AmigaOS wyprzedzając takie systemy jak: Windows 98 czy MacOS... no i wtedy zgasło światło.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Amiga i Dreamcast
amigainc

Co mają wspólnego Amiga i Dreamcast - konsola do gier firmy Sega? Najbardziej oczywistą odpowiedzią jest - nic. Czy aby na pewno? Grupa Drakken, stawiająca pierwsze kroki w świecie tej konsoli udostępniła archiwum z portem Linuxa dla Dreamcasta. Skoro mamy Linuxa na konsoli, może doczekamy się i Amiga SDK, który jak wiadomo najpierw pojawił się dla Linuxa? A jeśli już będzie SDK to chyba nic nie stanie na przeszkodzie wersji AmigaDE dla tej konsoli.

Dodano: 2001-01-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

An-Alfa-Beta
internet

VaporWare udostępniła nową wersję przeglądarki internetowej Voyager 3. Tym razem mamy do czynienia z wersją beta - to znak, że zbliża się dzień kiedy pojawi się kolejna, pełna wersja programu.

Dodano: 2001-01-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Zostać sławnym
amigainc

Serwis internetowy Amiga Inc. zamieścił wreszcie listę osób odpowiedzialnych za powstanie systemu AmigaOS 3.9. Lista jest dość długa, jednak polskie nazwiska istnieją na niej w ilości śladowej (jeden beta tester). Braki widać szczególnie w dziale lokalizacji.

Dodano: 2001-01-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

Pokażmy się
internet

Na stronie serwisu NVidia News pojawiło się głosowanie mające na celu wyłonić najpopularniejszy system operacyjny, używany przez internautów odwiedzających ten serwis. Zagłosujmy, aby pokazać, że amigowcy również chcieliby mieć coś wspólnego z kartami graficznymi produkowanymi przez NVidię.

Dodano: 2001-01-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Amiga Inc. poprawia
amigaos

Niewiele czasu upłynęło od pierwszych wzmianek o problemach z pakietem poprawek dla AmigaOS 3.5 - Boing Bag 2 a już Amiga Inc. udostępniła kolejną jego wersję z numerkiem 2a. Archiwum jest o sto kilobajtów większe od poprzedniej wersji (1.6 MB).

Dodano: 2001-01-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

Zbierzmy się w kupę
spotkanie

Ludzi z zapałem wśród amigowców jest niemało. Coni, grafik z Wrocławia pragnie skrzyknąć grupę ludzi, która pod sztandarem SYSCOM - Artwork&Software mogłaby uczynić coś dobrego dla naszej ulubionej, jednak dość niewyraźnie wyglądającej platformy. Do swojego projektu potrzebuje muzyków i programistów.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

WFMH zamyka punkt rejestracyjny
oprogramowanie

WFMH poinformowało, że z dniem 01.02.2001 zamknięty zostanie prowadzony od lat punkt rejestracyjny programów Vaporware. Ostatni to zatem dzwonek dla tych wszystkich którzy chcieliby zarejestrować Voyagera, AmIRCa, mFTP czy inne programy po wciąż obowiązujących cenach w/g przelicznika 1 DM = 1 zł.

Dodano: 2001-01-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Kolorowe ikonki
masonicons

Martin Mason Merz ponownie uraczył nas sporą dawką bajecznie kolorowych ikon w formacie GlowIcon zaprojektowanych z myślą o programie Directory Opus Magellan. Siódma już wersja pakietu OpusMI zawiera ponad 450 piktogramów gotowych do upiększenia każdego ekranu Workbencha.

Dodano: 2001-01-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Boing Bag 2 = Service Pack
amigaos3

Wszystko na to wskazuje, że Boing Bag 2 podzielił los Microsoftowych Service Packów dla Windows. W sieci już jest głośno przynajmniej o dwóch dość istotnych błędach, jakie dostaliśmy w prezencie wraz z kilkoma poprawkami.

Dodano: 2001-01-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

Lekarstwo nadeszło
oprogramowanie

Kilkanaście dni temu głoś Virus Help Denmark stanęła na wysokości zadania i udostępniła najnowszą wersję biblioteki xvs.library, zawierającą definicje obu pluskiew. Teraz wszyscy posiadacze dowolnego programu antywirusowego (VirusChecker II, VirusZ, VirusExecutor, Safe) korzystającego z tej biblioteki mogą czuć się bezpieczni.

Dodano: 2001-01-08 00:00, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Teraz z GUI
mame

Dzięki naszemu współpracownikowi, Szczepanowi Kuźniarzowi, możemy w łatwy i przyjemny sposób używać amigowej wersji emulatora automatów do gier - MAME, portu rozwijanego przez Mathiasa Roslunda. Trzeciego stycznia udostępnił on pierwszą wersję programu MAMEgui. Oprócz oczywiście uruchomienia samej gry, umożliwia ona m.in. zapis indywidualnych ustawień dla poszczególnych gier oraz różnych użytkowników, wyświetlanie najczęściej uruchamianych tytułów i filtrowanie listy gier zgodnie z preferencjami poszczególnych użytkowników.

Dodano: 2001-01-08 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Emulacja dodaj komentarz

Zagrajmy w Domino
sprzet

Kompresja i dekompresja strumieni audio i wideo jest zajęciem obciążającym mocno nawet najszybsze procesory. Dlatego firmy takie jak C-Cube pracują nad układami sprzętowymi. Układ Domino ma szansę stać się przełomem w tej dziedzinie.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

WWWirus!
internet

PHP to język programowania używany do tworzenia skryptów generujących strony WWW na powszechnie używanym serwerze WWW Apache. Firma Central Command ogłosiła wykrycie pierwszego na świecie wirusa napisanego w tym języku. Dokładnie nie jest wiadomo jak miałby on działać i jakie są skutki jego działalności. Najprawdopodobniej potrafi się tylko przenieść z zainfekowanej strony WWW na komputer "oglądacza", ale nie potrafi się dalej rozmnażać. Nie jest więc wirusem w pełnym tego słowa znaczeniu.

Dodano: 2001-01-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Jak X z X-em
apple

Wygląda na to, że na PowerMacach pracujących pod kontrolą MacOS X będzie można używać uniksowych programów korzystających z X-Window. Jak wiadomo nowy system Maca to zwykły UNIX, ale Apple napisało do niego własny interfejs graficzny zwany Aqua, pod którym pracują stare macowe programy, jak i nowe napisane specjalnie dla OS X. Apple wypuściło XFree86 (darmowy serwer X-Window) w wersji 4.0.2, która może pracować pod MacOS X równolegle do komercyjnego serwera Aqua (na oddzielnym ekranie, który można przełączać).

Dodano: 2001-01-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Kolejny port dla MorphOSa
oprogramowanie

Baza oprogramowania dla systemu MorphOS systematycznie rośnie. Tym razem nowym nabytkiem jest biblioteka sndfile.library, umożliwiająca odczyt i zapis wielu różnych formatów sampli. Więcej informacji na temat biblioteki można uzyskać na stronie WWW jej poświęconej.

Dodano: 2001-01-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Kamera jako dysk?
sprzet

Dzięki najnowszemu interfejsowi EZCam wyprodukowanemu przez firmę Eyetech użytkownicy Amigi będą mogli odczytywać i zapisywać dane zawarte na popularnych pamięciach masowych stosowanych w kamerach cyfrowych (Memory Stick, SmartMedia, CompactFlash). Stosując dostarczony z interfejsem sterownik można korzystać z kart jak z najzwyklejszych dysków.

Dodano: 2001-01-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Linux ma nowe jądro
linux

Linus Torvalds wypuścił od dawna oczekiwaną wersję 2.4 kernela Linuksa. Najciekawsze nowości to obsługa symetrycznej wieloprocesorowości dla dużej liczby procesorów, ulepszenie obsługi USB, jest też "wsparcie" zapowiadanego przez Intela 64-bitowego procesora Itanium.

Dodano: 2001-01-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Linux dodaj komentarz

AMD i Transmeta - co z tego wyniknie?
sprzet

W sieci rozchodzą się nieoficjalne na razie informacje o rozmowach między AMD i Transmetą na temat wykorzystania technologii CodeMorphing w projektowanych przez AMD 64-bitowych procesorach Sledgehammer. Zamiarem AMD jest pokonanie Intela i jego procesora Itanium.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Na wyścigi
oprogramowanie

Panowie programiści z firmy VFD wydają się mieć przyjemność w seryjnej produkcji sterowników dla kart z układami 3D. Właśnie na stronach poświęconych pakietowi CyberGraphX pojawił się obrazek przedstawiający ekran Workbencha uzyskany na karcie Voodoo 5500. Szkoda tylko, że praca tychże programistów nie zostanie doceniona w postaci sterownika dla Warp3D, co praktycznie czyni wszystkie dotychczasowe karty Voodoo z wyjątkiem "trójki" bezużytecznymi.

Dodano: 2001-01-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

W grupie siła
internet

Na stronie serwisu Amiga Support Network pojawiła się oficjalna lista grup użytkowników (ang. User Group) komputera Amiga. Cieszy na niej polski akcent - AUG Kielce. Lecz z drugiej strony, czyżby w Polsce, kraju o tak silnej "tradycji amigowej", znalazła się tylko jedna grupa?

Dodano: 2001-01-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Szybsze G4 dopiero w czerwcu?
sprzet

Według przecieków z Motoroli cytowanych przez Apple Insidera rozpoczęcie masowej produkcji procesorów G4 Plus przesunie się na czerwiec tego roku. G4 Plus jest nową wersją procesora wykonaną w technologii 0,18 mikrona.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

CPRM z ludzką twarzą
internet

Sprawa wprowadzenia systemu CPRM blokującego możliwość kopiowania określonych plików (np. plików MP3 sprzedawanych przez firmy nagraniowe) na twardych dyskach, wzbudza wiele emocji. Andre Hedrick, przedstawiciel użytkowników Linuksa w komitecie NCITS T.13 zajmującym się tą sprawą, zaproponował modyfikację systemu CPRM.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Amiga One PPC na drabinie
prace_trwaja

Angielska firma Eyetech we współpracy z niemiecką firmą Escena przygotowuje komputer Amiga One PPC - więcej o tym roziązaniu możecie przeczytać w numerze 4/2000 magazynu "eXec" - komputer powstaje na potrzeby systemu AmigaDE nad którym z kolei pracuje Amiga Inc. Na targach World of Amiga, które w ubiegłym roku odbyły się w Kolonii firma Eyetech pokazała prezentację na temat przygotowywanego przez nich komputera. Prezentacja została wykonana w programie Scala i można ją obecnie ściągnąć ze strony firmy.

Dodano: 2001-01-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Występ w Operze
internet

Opera Inc udostępniła przeglądarkę internetową Opera 4.0 beta 5 w wersji dla Linuxa PPC. Jak zapewne pamiętacie jakiś czas temu Opera planowała wydanie swojej przeglądarki w wersji dla systemu AmigaOS - nic jednak z tego nie wyszło. Program w wersji dla Linuxa PPC można ściągnąć tutaj.

Dodano: 2001-01-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Opóźnienia
oprogramowanie

Firma Matay informuje: Z powodu opóźnienia w dostawie AmigaOS 3.9 i Earth2140 PL oraz powtarzających się zapytań na ten temat pragniemy wyjaśnić dlaczego taki stan rzeczy ma miejsce. Otóz, od 24 grudnia do 8 stycznia w całych Niemczech trwają świąteczne ferie, wobec czego, wiekszość firm przez ten okres pozostaje zamkniętych. Dotyczy to także firm Haage&Partner i Epic Marketing odpowiedzialnych za w/w programy.

Dodano: 2001-01-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Doczekaliśmy się
amigaos

Firma Amiga Inc. udostępniła długo oczekiwany pakiet poprawek do AmigaOS 3.5. Prawie półtoramegabajtowe archiwum z Boing Bag 2 dostępne jest na stronie poświęconej uaktualnieniom dla OS 3.5.

Dodano: 2001-01-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

Wanted dead or alive
oprogramowanie

Lauri Ahonen poszukuje betatesterów dla najnowszej wersji swojego pakietu o nazwie SecondSpin. Jeśli chcesz pomóc w odpluskwianiu, a dzięki temu mieć zawsze dostep do najnowszej wersji programu, napisz do >autora.

Dodano: 2001-01-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Supermikrofon
internet

Naukowcy ze słynnego Jet Propulsion Laboratory w NASA skonstruowali najbardziej czuły mikrofon na świecie. Będzie on przeznaczony do wykrywania dźwięków mogących świadczyć o istnieniu życia na Marsie i innych planetach. Podobno taki mikrofon jest w stanie wykryć dźwięk wzrostu pojedynczej żywej komórki.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

eXec-forum
exec

Zainteresowanie magazynem "eXec" rośnie - co nas cieszy! Dlatego postanowiliśmy założyć listę dyskusyjną dla naszych Czytelników. Aby zostać jej subskrybentem, wystarczy wysłać pustego maila na adres: exec-forum-subscribe@egroups.com. Na liście spotkacie redaktorów "eXeca", którzy odpowiedzą na Wasze pytania dotyczące magazynu i poruszanych w nim tematów. Zapraszamy do dyskusji!

Dodano: 2001-01-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

« poprzednia 1 152 153 154 155 156 157 162 następna »

modulespl
Czerwone gdakanie pokaż »
Galeria
rno1
RNOEffects
nasze galerie »
AmigaOne
Amiga Podcast
Kategorie
Tagi
AmigaOS.pl