classic

eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

poniedziałek, 21. stycznia, 2019, 13:48

Best of eXec - wszystkie duże wydarzenia »
Skrzynka eXec.pl
zostaw wiadomość »schowaj »
Ostatnie komentarze pod aktualnościami
0
1
2
3
4
5
Forum dyskusyjne
więcej nowych wątków »
Najczęściej komentowane więcej »
Artykuły
Amiga 4000 od Alta Amiga TV »
Odtwarzaj wideo
Newsy w przygotowaniu «» + dodaj nowego newsa
  • Nowości z Individual Computers
  • Fienix i Arctic Fox
  • Scena: Compusphere 2018 i Under Construction 2018
Strona 155
Uwaga - wirus!!!
oprogramowanie

Pojawił się nowy wirus na Amigę. Pluskwa uaktywnia się gdy odkryje, że w systemie są partycje nazwane "DH0" i "DH1". Oprócz zastąpienia plików "loadwb" i "assign" zainfekowanymi, a także dodaniu lub zastąpieniu dwóch innych plików (asi.library i ASI.device) wirus kasuje zawartość partycji DH1. Zainfekowane archiwum o nazwie dkg-blum.lha ma rozmiar 28535 bajtów. Po rozpakowaniu zainfekowane pliki mają odpowiednio: 3560, 2408, 24548 i 2408 bajtów.

Dodano: 2000-12-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Realsoft potwierdza
oprogramowanie

Kilka dni temu, firma Realsoft oficjalnie potwierdziła plany przeniesienia programu Realsoft 3D następcy wspaniałego Real 3D, na Amigę. Rozważane są zarówno linia Classic z procesorami m68k i PowerPC jak i najnowsze dziecko firmy Amiga Inc. - AmigaDE. Efekty współpracy ludzi z Realsoft i programistów z firmy Hyperion Entertainment Software poznamy w nadchodzącym roku 2001.

Dodano: 2000-12-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Earth 2140 w sprzedaży
gry

Pagan Games producent gry Earth 2140 zakończył proces produkcyjny. Program powinien na dniach trafić do lokalnych dystrybutorów. Przy okazji opublikowano nową wersję demo. Jak zapewne pamiętacie poprzednia nie chciała pracować w rozdzielczości 800x600. Tym razem będziemy mogli uruchomić grę w takiej rozdzielczości, oczywiście w 16-bitach.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Ze świata pecetowych wirusów
internet

Kolejny zarazek atakujący komputery naszych kolegów pecetowców jest szczególnego rodzaju prezentem świątecznym. 25 grudnia spróbuje on wyczyścić twarde dyski i skasować BIOS w zarażonych komputerach. Tu już kończy się romantyzm Romea i Julii.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

W biurze coś drgnęło
oprogramowanie

Brak pakietu biurowego z datą produkcji zbliżoną do roku 2000 nie wpływa korzystnie na popularność Amigi jako platformy dla przeciętnego użytkownika. Firma Titan Computer postanowiła załatać tą dziurę i zakupiła licencję od firmy R.O.M. Logicware na przeportowanie pakietu Papyrus OFFICE na przyjaciółkę. Prace mają się zakończyć w maju 2001, wtedy to będziemy mogli nabyć pełny pakiet za około 300 marek. Sam edytor tekstu - Papyrus WORD - kosztować będzie około 200 marek.

Dodano: 2000-12-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Życzenia Świąteczne
choinka

Drodzy Czytelnicy!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam wszelkiej pomyślności, bezawaryjnej pracy Waszych Amig, gigabajtów pożytecznych programów do uruchomienia na nich oraz wielu radości z lektury "eXeca" w następnym stuleciu.

Dodano: 2000-12-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Voyager 3.3.56 pod choinką
internet

Oliver Wagner przygotował świąteczny prezent dla zarejestrowanych użytkowników programu Voyager - jest nim kolejna beta wersja tej przeglądarki stron WWW. Nadal nie jest to jednak w pełni funkcjonalny program - co prawda w tej wersji powróciło już RMB menu, jednak JS jest nadal mocno niekompletny. Przeglądarka nie grzeszy również swoją stabilnością. Program można sciągnąć z serwera firmy Vapor lub z mirrorów.

Dodano: 2000-12-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Saga rodu Picasso
oprogramowanie

Jak wiadomo, pakiet Picasso96 jest rozpowszechniany na zasadach shareware. Każdy więc, kto pragnie używać karty graficznej Voodoo3 wraz ze slotami PCI MEDIATOR powinien wnieść opłatę rejestracyjną autorom pakietu. Alexander Kneer, jeden z twórców, proponuje amigowcom właśnie takie rozwiązanie.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

IP v6 w natarciu
internet

Jak wiadomo adres internetowy serwera (IP) składa się z czterech 8-bitowych liczb co łącznie pozwala na prawie 4 miliardy adresów. Ta z pozoru ogromna liczba jest już bliska wyczerpania (znaczne ilości numerów są zarezerwowane bądź mają znaczenie specjalne).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Oglądamy filmy
wideo

Pojawiły się już pierwsze wersje odtwarzaczy plików video używające nowego sposobu kodowania 3ivX. Niestety nie ma wśród nich programu dla Amigi. Jest natomiast głosowanie, które ma ujawnić jaką platformą warto zająć się w następnej kolejności. Zapraszamy do głosowania na Amigę.

Dodano: 2000-12-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Pamięci ferrytowe wracają?
internet

To trochę nieścisły tytuł, bo chodzi dokładnie o pamięci ferroelektryczne. Jak wiadomo zjawisko ferromagnetyzmu polega na zapamiętywaniu przez materiał pola magnetycznego (np. magnesowanie igieł, czy powierzchni twardego dysku). Analogiczne zjawisko zachodzi w materiałach ferroelektrycznych - tu zapamiętywane jest pole elektryczne.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Dyski zabezpieczone przed kopiowaniem
sprzet

Do tego, że przed kopiowaniem mogą być zabezpieczone dyskietki, czy CD-ROMy już przywykliśmy. Ale żeby utrudniać kopiowanie zawartości twardych dysków? Sprzysiężenie IBM, Intela, Toshiby i Matsushity chce nam przymusowo zafundować CPRM (Content Protection for Recordable Media - zabezpieczenie zawartości nośników zapisywalnych).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Mamy dywersanta
gry

Wiele problemów przysporzył autorom polskiej gry strategicznej Exodus - The Last War osobnik, który zajmował się obsługą konta. Więcej na temat działalności dywersanta możecie przeczytać w oświadczeniu przygotowanym przez Mariusza Samsona - współautora w/w gry.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-22 00:00, Zamieścił: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Autor: Mariusz Samson

Świeża krew na nowy wiek
exec

Zbliża się nowy rok, a redakcja eXeca znów poszukuje ambitnych, dobrze piszących amigowców do współpracy. Chcesz współpracować z jednym z najprężniej rozwijajacych się czasopism amigowych w Europie? Chcesz poznać wielu znanych w naszym środowisku ludzi?

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Emulujemy dalej
oprogramowanie

Frank Wille udostępnił najnowszą wersję 0.8e biblioteki emulującej ppc.library dla WarpUP. Dzięki niej możliwe jest używanie plugina VFlash, który do tej pory sprawiał posiadaczom WarpOSa duże problemy i spędzał im sen z powiek.

Dodano: 2000-12-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Emulacja dodaj komentarz

Kilka dni po premierze
gry

Nie upłynęło jeszcze wiele czasu od premiery gry Simon the Sorcerer 2 dla Amigi a już autorzy portu udostępnili trzecią wersję uaktualnienia likwidującego problemy oraz usprawniającego kontakt z grą. Lista błędów nie jest duża, dzięki temu archiwum ma rozmiar odpowiedni nawet dla transferów przy pomocy wolnych modemów.

Dodano: 2000-12-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Ilu chętnych na system?
amigaos

Co prawda władze firmy Amiga Inc. narzuciły limit 50000 sprzedanych kopii systemu AmigaOS 3.9, aby prace nad wersją dla procesorów PowerPC stały się sensowne ekonomicznie, jednak amigowa brać nie ustaje w staraniach, aby i w inny sposób pokazać, jak bardzo nam zależy na kolejnej wersji. Petycję zamieszczoną na serwisie Amigart podpisało już grubo ponad 800 osób. Czy i ty jesteś na liście?

Dodano: 2000-12-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Wreszcie działa
apple

Wydaje się, że problemy z emulatorem iFUSION skończyły się szczęśliwie. Jeśli wierzyć informacjom podanym na stronie producenta - firmy Microcode Solutions - program jest skończony, i przechodzi właśnie fazę testów beta. Wszystkim chętnym a także niezdecydowanym polecamy obejrzenie pierwszych zrzutów ekranu zrobionych w czasie pracy emulatora.

Dodano: 2000-12-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Emulacja dodaj komentarz

Kanał nieczynny
internet

Kanał #AmigaZeux jest oficjalnym miejscem gdzie można zasięgnąć informacji i uzyskać pomoc w zmaganiach z programem AmiTradeCenter.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Targi - temat na topie
spotkanie

Niedawno skończyły się targi World of Amiga 2000 w Niemczech. Na kolejną sporych rozmiarów imprezę przyjdzie nam poczekać do 30 marca 2001. Wtedy to, w St. Louis, odbędzie się Gateway Computer Show, bardziej znany pod nazwą (a przynajmniej pod lepiej brzmiącą nazwą) Amiga 2001. Jest to impreza z siedmioletnią już tradycją, ciesząca się zawsze sporym powodzeniem. Szkoda tylko, że Stany Zjednoczone są tak daleko od Polski.

Dodano: 2000-12-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Wysadźmy coś
gry

Autor wspaniałego programu AmiTradeCenter, bez wątpienia najlepszego klienta FTP dla Amigi, postanowił rozweselić społeczeństwo amigowe. Dobrych gier dla Amigi za wiele się nie pojawia, więc każdy wartościowy tytuł przyjmowany jest entuzjastycznie. Być może i w tym wypadku tak się stanie - powstaje właśnie klon gry Dynablaster o nazwie dynAMIte. Cechą charakterystyczną gry będzie możliwość gry wyłącznie przez Internet.

Dodano: 2000-12-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

O Mediatorze i pewnym malarzu
elbox

Mamy ważną wiadomość dla posiadaczy slotów PCI z firmy Elbox i podłączonej do nich karty graficznej Voodoo3. Jak wykazują wszelkie testy oraz jak wspominają sami pracownicy firmy Elbox, sterowniki napisane dla wymienionego sprzętu działają najlepiej (są w 100% zgodne) z pakietem Picasso96 v1.43b. Wersję tą można znaleźć m.in. na krążku z AmigaOS 3.5.

Dodano: 2000-12-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Amiga Inc. dla AmigaOS 3.9
amigaos

Na stronie firmy Amiga Inc. poświęconej systemowi AmigaOS 3.9 pojawiły się dwa nowe odnośniki. Jeden z nich prowadzi wprost do strony, na której możemy zarejestrować swoją legalnie nabytą kopię systemu. Drugi daje nam dostęp do strony gdzie możemy uzyskać pomoc w dręczących nas problemach z systemem.

Dodano: 2000-12-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

Muzykalne rurki
oprogramowanie

Todor Fay, były zastępca szefa firmy Blue Ribbon - autorów programu Bars&Pipes uzyskał zgodę na publikację kodu źródłowego tego sekwencera na licencji Open Source. Dla użytkowników tego programu oznacza to jedno - nową wersję po 6 latach, jeśli znajdzie się chętny jeden lub kilku programistów do pracy nad nim.

Dodano: 2000-12-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Lista mailowa o AmigaOS 3.9
amigaos

Niewiele czau upłynęło od premiery systemu AmigaOS 3.9. Teraz wszyscy, którzy chcą poszielić się swymi spostrzeżeniami czy szukają porady, powinni dołączyć do grona subskrybentów listy mailowej AmigaOS3_9 utworzonej za serwerze eGroups. Aby się zapisać wystarczy wysłać pusty e-mail na adres: AmigaOS3_9-subscribe@egroups.com.

Dodano: 2000-12-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

Heretyczne Voodoo
gry

Szczęśliwcy będący w ostatni weekend w Niemczech na imprezie World of Amiga 2000 mieli okazję przyjrzeć się nowemu obliczu gry Heretic II. Została ona jakby odmłodzona, dzięki karcie Voodoo3 pracującej z prototypową płytą G-Rex. Z wersją beta sterowników dla Warp3D gra osiągała około 41 klatek na sekundę w rozdzielczości 640x480 na Amidze z procesorem PowerPC 604e 180 MHz.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Posłuchać Marcysię
sprzet

Na ostatnim spotkaniu SAUG (Silesian Amiga User Group) w Katowicach odbyła się ostatnia prezentacja Martiny w postaci prototypu. Od dnia następnego karta zmieniła całkowicie swoje oblicze - autor rozpoczął montaż pierwszego, zdatnego do użytku i sprzedaży egzemplarza. Na oficjalnej stronie poświęconej tej karcie dźwiękowej można pooglądać zdjęcia prototypu oraz, prawdopodobnie w najbliższej przyszłości, fotki prezentujące ostateczną wersję karty.

Dodano: 2000-12-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Eyetech przedstawia
sprzet

W czasie targów World of Amiga 2000 odbyła się prezentacja poświęcona sprzętowi zgodnemu z AmigaOne z firmy Eyetech. Bardzo ważnym faktem, czyniącym to rozwiązanie atrakcyjnym, będzie możliwość pracy z obecnymi programami dla Amigi Classic dzięki emulatorowi procesora m68k stworzonemu przez programistów z Haage&Partner.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Mozilla dla Amigi
timberwolf

Temat przeglądarki internetowej Mozilla dla Amigi powraca co pewien czas jak kometa Halleya. James Russel, twórca projektu mozOffice - pakietu biurowego opartego na technologii Mozilli, wyraził zgodę na pokierowanie grupą programistów, którzy mieliby zająć się przeniesieniem tej przeglądarki dla systemu AmigaDE. Niebawem powinna pojawić się strona WWW projektu oraz lista mailowa.

Dodano: 2000-12-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Kto jest kim w Polsce
internet

Po długiej przerwie został wskrzeszony projekt A-Base. Nazwa programu uległa zmianie, teraz będzie to PAU-Base (Polish Amiga User's Base), założenia jednak pozostały te same. Obecna nazwa mówi dokładnie czym program jest - jest to baza danych użytkowników Amigi w Polsce. W tej chwili trwa samo projektowanie zawartości bazy. Niedługo pojawi się strona WWW poświęcona projektowi, na niej będzie można dopisywać się do listy użytkowników.

Dodano: 2000-12-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Szczegóły po premierze
amigaos

Jeśli wierzyć wcześniejszym zapowiedziom firmy Haage&Partner, premiera AmigaOS odbyła się 4 grudnia. Na nadmiar informacji o nowym systemie jednak nie mogliśmy "narzekać". Dopiero po premierze, H&P podała kolejne dane dotyczące systemu. Czy wystarczą one do nakłonienia niezdecydowanych użytkowników do nabycia AmigaOS 3.9?

Dodano: 2000-12-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

DCE donosi
sprzet

Firma DCE udostępniła pierwsze zdjęcia nowej wersji karty G-Rex. Jak widać, rozszerzenie ma 5 slotów PCI. Działający egzemplarz można było zobaczyć na targach World of Amiga 2000.

Dodano: 2000-12-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

W królestwie kwantowych kropek
sprzet

Kropka kwantowa to element logiczny, który jest kilkaset razy mniejszy od tranzystorów, z jakich budowane są współczesne procesory. Jedna kropka to dosłownie kilkaset atomów. Zbudowanie komputera z takich kropek dałoby bardzo małe rozmiary i wielokrotne zmniejszenie wydzielanego ciepła. Niestety z jednej kropki niewiele da się zrobić.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Co powiedział Fleecy Moss
amigainc

Na targach World Of Amiga również Fleecy Moss z Amiga Inc. miał okazję udzielić IRC-owego wywiadu. Niestety skutecznie przeszkodzili mu w tym "hakerzy", którzy zaatakowali kanał ircowy. Niemniej powiedział kilka ciekawych rzeczy. Zapraszamy do lektury polskiego tłumaczenia.

Dodano: 2000-12-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Szymon Czarownik nadchodzi
gry

Firma Epic Interactive ukończyła prace nad portem gry Simon The Sorcerer 2 dla Amigi. Właśnie rozpoczął się proces kopiowania płyt. Jeszcze tylko opakowanie i 14 grudnia gra trafi do stęsknionych graczy. Pod adresem info@epic-interactive.com nadal można składać zamówienia na grę.

Dodano: 2000-12-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Halo, tu Ziemia
gry

Tegoroczne Święta będą bardzo dobrym okresem dla użytkowników Amigi. Kilka wartościowych tytułów trafi lub już trafiło na półki sklepowe. Do grona gier, w które będziemy mogli grać w czasie przerwy świątecznej dołączy niebawem gra Earth 2140. Jak poinformował Jason Hayman z Pagan Games - płyta matka trafiła do tłoczni. Pełną wersję można obejrzeć w na targach World of Amiga 2000.

Dodano: 2000-12-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Elastyczny dysk optyczny
sprzet

Na pomysł uelastycznienia płyt CD wpadła amerykańska firma Disc Media. Jej płyty są 5 razy cieńsze od normalnych, można je np. wrzucić do gazety (pod warunkiem, że nie złożymy jej na pół). Niestety przed włożeniem takiej płyty do czytnika, trzeba ją umieścić w specjalnej kasetce. Oprócz tego do tłoczenia takich płyt niezbędne są nowe maszyny. Te dwa fakty mogą zahamować rozpowszechnianie się "floppy disków". Póki co firma poszukuje pieniędzy na skończenie budowy pierwszej wytwórni miękkich płyt.

Dodano: 2000-12-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Elbox na IRC-u
elbox

Jak to często bywa na amigowych targach, znane osobistości udzielają wywiadów na specjalnym kanale IRC. Tym razem w tym gronie znalazł się Mariusz Włoczysiak, rzecznik prasowy Elboxu. A co powiedział, możecie przeczytać w tłumaczeniu logu z konferencji.

Dodano: 2000-12-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Pegaz nadlatuje
sprzet

O firmie bplan wspominaliśmy już kilka razy na łamach naszego serwisu, tym razem możemy przedstawić specyfikację techniczną dwuprocesorowej płyty głównej, o kodowej nazwie Pegasos.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Petycja do Billa McEwena
internet

Z polecenia firmy Gateway/Amiga International firma Haage&Partner rozpoczęła prace nad wersją AmigaOS dla procesorów PowerPC. Jakiś czas temu prace te zostały przerwane na polecenie Billa McEwena, szefa Amiga Inc. H&P ma ochotę uraczyć nas kolejną wersją systemu, jednak decyzja o wznowieniu prac zależy tylko i wyłącznie od władz firmy Amiga.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Motorola kupuje licencję
sprzet

Tym razem firma Motorola zakupiła licencję na produkcję mikroprocesorów rodziny ARM. Są one coraz szerzej stosowane w urządzeniach przenośnych, szczególnie bezprzewodowych. Wygląda też na to, że są zwyczajnie lepsze od małych PowerPC, M-Core i ColdFire. Być może to posunięcie ma związek z szerokimi planami Motoroli w zakresie małych komputerków bezprzewodowych, a w takich urządzeniach procesory ARM stały się niemalże standardem.

Dodano: 2000-12-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Voodoo z CyberGraphX
oprogramowanie

Na stronie firmy VFD można zobaczyć pierwszy zrzut ekranu zrobiony na Amidze z kartą Voodoo4 4500 pracującą pod kontrolą systemu CyberGraphX. Sterownik został napisany dla karty graficznej wpiętej w płytę G-Rex.

Dodano: 2000-12-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Elbox vs Picasso Team
elbox

Autorzy pakietu Picasso96 zapowiadają, że będą chcieli porozmawiać z przedstawicielami firmy Elbox w czasie najbliższych targów World of Amiga 2000. Od tej dyskusji zależy, czy ich kolejnym krokiem będzie zablokowanie w następnych wersjach Picasso96 współpracy z oprogramowaniem z Elboxu czy jednak podejmą współpracę lub przyznają firmie Elbox prawa do kontynuacji prac nad sterownikami.

Dodano: 2000-12-08 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Takie małe coś
sprzet

Trudno o bardziej konkretną nazwę dla produktu koreańskiej firmy PalmPalm Technology. Małe przenośne urządzonko jest jednocześnie telefonem komórkowym, palmtopem, odtwarzaczem MP3, wideofonem i paroma innymi rzeczami. Wynalazek ten pracuje w systemie operacyjnym będącym okrojoną wersją Linuxa, głównym procesorem jest StrongARM z zegarem 206 MHz. W roli ekranu występuje czterocalowy wyświetlacz LCD. "Palmi" - bo tak nazwano sprzęt - ma też radiowe łącze Bluetooth i port USB.

Dodano: 2000-12-08 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Świat według Ralpha
internet

Kilka dni temu Ralph Schmidt, programista pracujący nad systemem MorphOS udzielił wywiadu, w którym wyraził swoje poglądy na temat aktualnej sytuacji na rynku.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Prezenty od Mikołaja
elbox

Firma Elbox z Krakowa po raz kolejny pokazała, że jej słowa to nie tylko puste obietnice. Zapowiadana jakiś czas temu karta MEDIATOR ze slotami PCI dla Amigi 4000 stała się faktem a jej premiera odbędzie się 9 grudnia podczas targów World of Amiga 2000 w Niemczech. Więcej szczegółów, także na temat gotowych i planowanych sterowników, można dowiedzieć się z oficjalnej notki prasowej firmy.

Dodano: 2000-12-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Ciastko z czystym kr[z]emem
internet

Takie ciacho ma zamiar upiec nam AMD, oczywiście w postaci jeszcze nowszego i szybszego procesora. Jak się okazuje wykonanie procesora z krzemu czystego izotopowo zmniejsza wydzielanie się ciepła i ułatwia jego przewodzenie na zewnątrz. Krzem posiada trzy trwałe izotopy (atomy różniące się liczbą neutronów w jądrze).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

« poprzednia 1 153 154 155 156 157 158 162 następna »

retroage4
Czerwone gdakanie pokaż »
Galeria
alinoe
Alinoe (1996) - Tomasz Piętek (LAZUR)
nasze galerie »
AmigaOne
Amiga Podcast
Kategorie
Tagi
AmigaOS.pl