classic

eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

niedziela, 9. sierpnia, 2020, 02:10

AmiKit XE (11.3) dla Vampire

Oprogramowanie
Nowe wersje oprogramowania i gier (8) «» + dodaj nowego newsa
Strona 164
CPRM z ludzką twarzą
internet

Sprawa wprowadzenia systemu CPRM blokującego możliwość kopiowania określonych plików (np. plików MP3 sprzedawanych przez firmy nagraniowe) na twardych dyskach, wzbudza wiele emocji. Andre Hedrick, przedstawiciel użytkowników Linuksa w komitecie NCITS T.13 zajmującym się tą sprawą, zaproponował modyfikację systemu CPRM.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Amiga One PPC na drabinie
prace_trwaja

Angielska firma Eyetech we współpracy z niemiecką firmą Escena przygotowuje komputer Amiga One PPC - więcej o tym roziązaniu możecie przeczytać w numerze 4/2000 magazynu "eXec" - komputer powstaje na potrzeby systemu AmigaDE nad którym z kolei pracuje Amiga Inc. Na targach World of Amiga, które w ubiegłym roku odbyły się w Kolonii firma Eyetech pokazała prezentację na temat przygotowywanego przez nich komputera. Prezentacja została wykonana w programie Scala i można ją obecnie ściągnąć ze strony firmy.

Dodano: 2001-01-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Występ w Operze
internet

Opera Inc udostępniła przeglądarkę internetową Opera 4.0 beta 5 w wersji dla Linuxa PPC. Jak zapewne pamiętacie jakiś czas temu Opera planowała wydanie swojej przeglądarki w wersji dla systemu AmigaOS - nic jednak z tego nie wyszło. Program w wersji dla Linuxa PPC można ściągnąć tutaj.

Dodano: 2001-01-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Opóźnienia
oprogramowanie

Firma Matay informuje: Z powodu opóźnienia w dostawie AmigaOS 3.9 i Earth2140 PL oraz powtarzających się zapytań na ten temat pragniemy wyjaśnić dlaczego taki stan rzeczy ma miejsce. Otóz, od 24 grudnia do 8 stycznia w całych Niemczech trwają świąteczne ferie, wobec czego, wiekszość firm przez ten okres pozostaje zamkniętych. Dotyczy to także firm Haage&Partner i Epic Marketing odpowiedzialnych za w/w programy.

Dodano: 2001-01-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Doczekaliśmy się
amigaos

Firma Amiga Inc. udostępniła długo oczekiwany pakiet poprawek do AmigaOS 3.5. Prawie półtoramegabajtowe archiwum z Boing Bag 2 dostępne jest na stronie poświęconej uaktualnieniom dla OS 3.5.

Dodano: 2001-01-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

Wanted dead or alive
oprogramowanie

Lauri Ahonen poszukuje betatesterów dla najnowszej wersji swojego pakietu o nazwie SecondSpin. Jeśli chcesz pomóc w odpluskwianiu, a dzięki temu mieć zawsze dostep do najnowszej wersji programu, napisz do >autora.

Dodano: 2001-01-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Supermikrofon
internet

Naukowcy ze słynnego Jet Propulsion Laboratory w NASA skonstruowali najbardziej czuły mikrofon na świecie. Będzie on przeznaczony do wykrywania dźwięków mogących świadczyć o istnieniu życia na Marsie i innych planetach. Podobno taki mikrofon jest w stanie wykryć dźwięk wzrostu pojedynczej żywej komórki.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

eXec-forum
exec

Zainteresowanie magazynem "eXec" rośnie - co nas cieszy! Dlatego postanowiliśmy założyć listę dyskusyjną dla naszych Czytelników. Aby zostać jej subskrybentem, wystarczy wysłać pustego maila na adres: exec-forum-subscribe@egroups.com. Na liście spotkacie redaktorów "eXeca", którzy odpowiedzą na Wasze pytania dotyczące magazynu i poruszanych w nim tematów. Zapraszamy do dyskusji!

Dodano: 2001-01-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

The Matrix has you
gry

Diablo II to sieciowa gra, połączenie strzelaniny 3D z grą RPG. Gracze walczą między sobą poprzez sieć w wirtualnym świecie umieszczonym na serwerach firmy Blizzard - dystrybutora gry. Grupka graczy, której najwyraźniej niezbyt się wiodło, postanowiła zmienić reguły gry - włamali się na serwer i pozbawili najlepszych graczy wyposażenia, punktów magii i doświadczenia. Kilku graczy zostało wirtualnie zabitych. Dla zapaleńców spędzających przy grze po kilka godzin dziennie była to nie tylko wirtualna tragedia.

Dodano: 2001-01-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Intel zwęszył interes
sprzet

Jak doniósł The Wall Street Journal Intel ma zamiar przedstawić w piątek na targach Las Vegas Consumer Electronics przenośny odtwarzacz MP3. Oprócz tego zapowiadane są urządzenia "ChatPad" i "WebTablet" służące do prostych zastosowań sieciowych, na przykład poczty elektronicznej i rozmówek sieciowych. Wszystkie trzy urządzenia będzie można podłączyć do peceta. Intel podejmuje kroki zmierzające do oparcia firmy na możliwie różnych dziedzinach działalności - dynamika sprzedaży procesorów serii x86 znacznie w zeszłym roku spadła.

Dodano: 2001-01-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Kolejny raport
gry

Apex Designs, producent gry Payback, przedstawiła kolejny raport z postępów prac nad grą. Najważniejszą zmianą jest możliwość gry do czterech graczy jednocześnie. Niestety, planowany wcześniej termin wydania gry na Święta Bożego Narodzenia nie został dotrzymany, autorzy myślą jednak, że następny raport z placu boju będzie ostatnim.

Dodano: 2001-01-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Urodzinki
rocznica

28 grudnia 2000 serwis Amiga Network News obchodził czwartą rocznicę istnienia. Serwis eXeca natomiast dostarcza wam wieści amigowe już od 5 miesięcy.

Dodano: 2001-01-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Uwaga na karty 3D
oprogramowanie

Tomasz Frieden, jeden z twórców pakietu Warp3D, poinformował, że w obecnym momencie nie jest przewidziana obsługa akceleratorów graficznych innych niż Voodoo 3. Na pewno nie będzie sterowników dla kart, dla których nie można dostać pełnej dokumentacji dla programistów.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Życzenia noworoczne
nowy_rok

Wszystkiego najlepszego w nowym roku, wieku i tysiącleciu życzy Wam cała redakcja magazynu "eXec".

Dodano: 2001-01-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Koniec problemów z Picasso?
sprzet

Wydaje się, że amigowa brać znów stanęła na wysokości zadania. Według wszelkich wskazań na niebie i ziemi znalazła się trzystuosobowa grupa chętnych do zarejestrowania pakietu Picasso96. Dzięki temu, Tobias Abt, jeden z autorów pakietu zapowiedział oficjalne sterowniki dla MEDIATORA.

Dodano: 2001-01-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Zmiana strony
sprzet

Firma DCE, producent jak na razie jedynych kart z procesorami PowerPC dla Amigi, zmieniła gruntownie wygląd swojej witryny internetowej. W końcu jak cię widzą tak cię piszą, jak mówi stare przysłowie pszczół. My, użytkownicy tych kart, zyskaliśmy jedno. Na stronie dostępne są instrukcje obsługi w formacie PDF tych oraz innych kart znajdujących się w ofercie DCE.

Dodano: 2001-01-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Kłopoty z Max Rally
gry

Archiwum z grą Max Rally, rozprowadzane na płytach Aminet Games, Aminet Set 10 oraz Aminet 36 jest niekompletne. Do pełni szczęścia brakuje w nim biblioteki explode.library. Tą, można pobrać osobno z Amnetu z katalogu util/libs.

Dodano: 2000-12-31 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Konkurencja jak się patrzy
oprogramowanie

Sebastian Bauer, znany m.in. z amigowego portu gry FreeCiv oraz Hynek Schlawack rozpoczęli prace nad nowym programem mailowym. Dlaczego zaczęli pisać od nowa mając do dyspozycji źródła YAMa? Jak sami mówią, YAM jest bardzo dobrym klientem e-mail, jednak brakuje mu kilku, według nich istotnych funkcji.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-31 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Pesymistyczna wiadomość?
oprogramowanie

Na amigowym horyzoncie pojawiła się kolejna grupa programistów chcących wesprzeć Przyjaciółkę kilkoma nieźle zapowiadającymi się produkcjami. Tomasz Staniak z Lucid Dreams Entertainment zapowiedział zbliżające się trzy tytuły. Pierwszym, który ukaże się niebawem, będzie darmowa gra Milionerzy.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

ScalOS i AmigaOS 3.9
amigaos3

Dzięki nowemu pluginowi o nazwie WB3.9, ScalOS, znakomity zamiennik Workbencha, stał się zgodny z AmigaOS 3.9. Dzięki temu, kilka programów napisanych specjalnie dla OS3.9 (jak AmiDock) będzie poprawnie działać pod ScalOSem.

Dodano: 2000-12-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Wieści z AmiTrix Development
oprogramowanie

Po ukazaniu się AmigaOS 3.5 wielu amigowców zaczęło używać przeglądarki AWeb-II znajdującej się na płycie z systemem. Nowa wersja AmigaOS 3.9 również zawiera ten browser, jednak w nowszej wersji.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Amiga Inc. sprzedaje
amigainc

Firma Amiga Inc. otworzyła swoje podwoje dla chętnych do zakupów. Oprócz AmigaOS 3.9 czy AmigaSDK w AmigaMall możemy kupić czapeczkę, koszulę czy kurtkę skórzaną wszystko z logo Amigi. Można także kupić sobie naklejkę z Boing Ballem i napisem Amiga po dolarze za sztukę. Ciekawi tylko ile kosztowała by przesyłka takiej naklejki do Polski?

Dodano: 2000-12-28 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Kto pyta nie błądzi
amigaos3

Greg Donner, specjalista od najczęściej zadawanych pytań dotyczących AmigaOS 3.5, poszerzył swoją działalność o pytania i odpowiedzi o najnowszym AmigaOS 3.9. Dostępne są wersje do przeglądania online, oraz zarchiwizowane (lha i zip), do przeglądania z własnego dysku. Wersja AmigaGuide w przygotowaniu.

Dodano: 2000-12-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

Uwaga - wirus!!!
oprogramowanie

Pojawił się nowy wirus na Amigę. Pluskwa uaktywnia się gdy odkryje, że w systemie są partycje nazwane "DH0" i "DH1". Oprócz zastąpienia plików "loadwb" i "assign" zainfekowanymi, a także dodaniu lub zastąpieniu dwóch innych plików (asi.library i ASI.device) wirus kasuje zawartość partycji DH1. Zainfekowane archiwum o nazwie dkg-blum.lha ma rozmiar 28535 bajtów. Po rozpakowaniu zainfekowane pliki mają odpowiednio: 3560, 2408, 24548 i 2408 bajtów.

Dodano: 2000-12-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Realsoft potwierdza
oprogramowanie

Kilka dni temu, firma Realsoft oficjalnie potwierdziła plany przeniesienia programu Realsoft 3D następcy wspaniałego Real 3D, na Amigę. Rozważane są zarówno linia Classic z procesorami m68k i PowerPC jak i najnowsze dziecko firmy Amiga Inc. - AmigaDE. Efekty współpracy ludzi z Realsoft i programistów z firmy Hyperion Entertainment Software poznamy w nadchodzącym roku 2001.

Dodano: 2000-12-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Earth 2140 w sprzedaży
gry

Pagan Games producent gry Earth 2140 zakończył proces produkcyjny. Program powinien na dniach trafić do lokalnych dystrybutorów. Przy okazji opublikowano nową wersję demo. Jak zapewne pamiętacie poprzednia nie chciała pracować w rozdzielczości 800x600. Tym razem będziemy mogli uruchomić grę w takiej rozdzielczości, oczywiście w 16-bitach.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Ze świata pecetowych wirusów
internet

Kolejny zarazek atakujący komputery naszych kolegów pecetowców jest szczególnego rodzaju prezentem świątecznym. 25 grudnia spróbuje on wyczyścić twarde dyski i skasować BIOS w zarażonych komputerach. Tu już kończy się romantyzm Romea i Julii.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

W biurze coś drgnęło
oprogramowanie

Brak pakietu biurowego z datą produkcji zbliżoną do roku 2000 nie wpływa korzystnie na popularność Amigi jako platformy dla przeciętnego użytkownika. Firma Titan Computer postanowiła załatać tą dziurę i zakupiła licencję od firmy R.O.M. Logicware na przeportowanie pakietu Papyrus OFFICE na przyjaciółkę. Prace mają się zakończyć w maju 2001, wtedy to będziemy mogli nabyć pełny pakiet za około 300 marek. Sam edytor tekstu - Papyrus WORD - kosztować będzie około 200 marek.

Dodano: 2000-12-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Życzenia Świąteczne
choinka

Drodzy Czytelnicy!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam wszelkiej pomyślności, bezawaryjnej pracy Waszych Amig, gigabajtów pożytecznych programów do uruchomienia na nich oraz wielu radości z lektury "eXeca" w następnym stuleciu.

Dodano: 2000-12-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Voyager 3.3.56 pod choinką
internet

Oliver Wagner przygotował świąteczny prezent dla zarejestrowanych użytkowników programu Voyager - jest nim kolejna beta wersja tej przeglądarki stron WWW. Nadal nie jest to jednak w pełni funkcjonalny program - co prawda w tej wersji powróciło już RMB menu, jednak JS jest nadal mocno niekompletny. Przeglądarka nie grzeszy również swoją stabilnością. Program można sciągnąć z serwera firmy Vapor lub z mirrorów.

Dodano: 2000-12-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Saga rodu Picasso
oprogramowanie

Jak wiadomo, pakiet Picasso96 jest rozpowszechniany na zasadach shareware. Każdy więc, kto pragnie używać karty graficznej Voodoo3 wraz ze slotami PCI MEDIATOR powinien wnieść opłatę rejestracyjną autorom pakietu. Alexander Kneer, jeden z twórców, proponuje amigowcom właśnie takie rozwiązanie.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

IP v6 w natarciu
internet

Jak wiadomo adres internetowy serwera (IP) składa się z czterech 8-bitowych liczb co łącznie pozwala na prawie 4 miliardy adresów. Ta z pozoru ogromna liczba jest już bliska wyczerpania (znaczne ilości numerów są zarezerwowane bądź mają znaczenie specjalne).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Oglądamy filmy
wideo

Pojawiły się już pierwsze wersje odtwarzaczy plików video używające nowego sposobu kodowania 3ivX. Niestety nie ma wśród nich programu dla Amigi. Jest natomiast głosowanie, które ma ujawnić jaką platformą warto zająć się w następnej kolejności. Zapraszamy do głosowania na Amigę.

Dodano: 2000-12-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Pamięci ferrytowe wracają?
internet

To trochę nieścisły tytuł, bo chodzi dokładnie o pamięci ferroelektryczne. Jak wiadomo zjawisko ferromagnetyzmu polega na zapamiętywaniu przez materiał pola magnetycznego (np. magnesowanie igieł, czy powierzchni twardego dysku). Analogiczne zjawisko zachodzi w materiałach ferroelektrycznych - tu zapamiętywane jest pole elektryczne.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Dyski zabezpieczone przed kopiowaniem
sprzet

Do tego, że przed kopiowaniem mogą być zabezpieczone dyskietki, czy CD-ROMy już przywykliśmy. Ale żeby utrudniać kopiowanie zawartości twardych dysków? Sprzysiężenie IBM, Intela, Toshiby i Matsushity chce nam przymusowo zafundować CPRM (Content Protection for Recordable Media - zabezpieczenie zawartości nośników zapisywalnych).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Mamy dywersanta
gry

Wiele problemów przysporzył autorom polskiej gry strategicznej Exodus - The Last War osobnik, który zajmował się obsługą konta. Więcej na temat działalności dywersanta możecie przeczytać w oświadczeniu przygotowanym przez Mariusza Samsona - współautora w/w gry.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-22 00:00, Zamieścił: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Autor: Mariusz Samson

Świeża krew na nowy wiek
exec

Zbliża się nowy rok, a redakcja eXeca znów poszukuje ambitnych, dobrze piszących amigowców do współpracy. Chcesz współpracować z jednym z najprężniej rozwijajacych się czasopism amigowych w Europie? Chcesz poznać wielu znanych w naszym środowisku ludzi?

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Emulujemy dalej
oprogramowanie

Frank Wille udostępnił najnowszą wersję 0.8e biblioteki emulującej ppc.library dla WarpUP. Dzięki niej możliwe jest używanie plugina VFlash, który do tej pory sprawiał posiadaczom WarpOSa duże problemy i spędzał im sen z powiek.

Dodano: 2000-12-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Emulacja dodaj komentarz

Kilka dni po premierze
gry

Nie upłynęło jeszcze wiele czasu od premiery gry Simon the Sorcerer 2 dla Amigi a już autorzy portu udostępnili trzecią wersję uaktualnienia likwidującego problemy oraz usprawniającego kontakt z grą. Lista błędów nie jest duża, dzięki temu archiwum ma rozmiar odpowiedni nawet dla transferów przy pomocy wolnych modemów.

Dodano: 2000-12-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Ilu chętnych na system?
amigaos

Co prawda władze firmy Amiga Inc. narzuciły limit 50000 sprzedanych kopii systemu AmigaOS 3.9, aby prace nad wersją dla procesorów PowerPC stały się sensowne ekonomicznie, jednak amigowa brać nie ustaje w staraniach, aby i w inny sposób pokazać, jak bardzo nam zależy na kolejnej wersji. Petycję zamieszczoną na serwisie Amigart podpisało już grubo ponad 800 osób. Czy i ty jesteś na liście?

Dodano: 2000-12-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Wreszcie działa
apple

Wydaje się, że problemy z emulatorem iFUSION skończyły się szczęśliwie. Jeśli wierzyć informacjom podanym na stronie producenta - firmy Microcode Solutions - program jest skończony, i przechodzi właśnie fazę testów beta. Wszystkim chętnym a także niezdecydowanym polecamy obejrzenie pierwszych zrzutów ekranu zrobionych w czasie pracy emulatora.

Dodano: 2000-12-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Emulacja dodaj komentarz

Kanał nieczynny
internet

Kanał #AmigaZeux jest oficjalnym miejscem gdzie można zasięgnąć informacji i uzyskać pomoc w zmaganiach z programem AmiTradeCenter.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Targi - temat na topie
spotkanie

Niedawno skończyły się targi World of Amiga 2000 w Niemczech. Na kolejną sporych rozmiarów imprezę przyjdzie nam poczekać do 30 marca 2001. Wtedy to, w St. Louis, odbędzie się Gateway Computer Show, bardziej znany pod nazwą (a przynajmniej pod lepiej brzmiącą nazwą) Amiga 2001. Jest to impreza z siedmioletnią już tradycją, ciesząca się zawsze sporym powodzeniem. Szkoda tylko, że Stany Zjednoczone są tak daleko od Polski.

Dodano: 2000-12-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Wysadźmy coś
gry

Autor wspaniałego programu AmiTradeCenter, bez wątpienia najlepszego klienta FTP dla Amigi, postanowił rozweselić społeczeństwo amigowe. Dobrych gier dla Amigi za wiele się nie pojawia, więc każdy wartościowy tytuł przyjmowany jest entuzjastycznie. Być może i w tym wypadku tak się stanie - powstaje właśnie klon gry Dynablaster o nazwie dynAMIte. Cechą charakterystyczną gry będzie możliwość gry wyłącznie przez Internet.

Dodano: 2000-12-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

O Mediatorze i pewnym malarzu
elbox

Mamy ważną wiadomość dla posiadaczy slotów PCI z firmy Elbox i podłączonej do nich karty graficznej Voodoo3. Jak wykazują wszelkie testy oraz jak wspominają sami pracownicy firmy Elbox, sterowniki napisane dla wymienionego sprzętu działają najlepiej (są w 100% zgodne) z pakietem Picasso96 v1.43b. Wersję tą można znaleźć m.in. na krążku z AmigaOS 3.5.

Dodano: 2000-12-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Amiga Inc. dla AmigaOS 3.9
amigaos

Na stronie firmy Amiga Inc. poświęconej systemowi AmigaOS 3.9 pojawiły się dwa nowe odnośniki. Jeden z nich prowadzi wprost do strony, na której możemy zarejestrować swoją legalnie nabytą kopię systemu. Drugi daje nam dostęp do strony gdzie możemy uzyskać pomoc w dręczących nas problemach z systemem.

Dodano: 2000-12-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

Muzykalne rurki
oprogramowanie

Todor Fay, były zastępca szefa firmy Blue Ribbon - autorów programu Bars&Pipes uzyskał zgodę na publikację kodu źródłowego tego sekwencera na licencji Open Source. Dla użytkowników tego programu oznacza to jedno - nową wersję po 6 latach, jeśli znajdzie się chętny jeden lub kilku programistów do pracy nad nim.

Dodano: 2000-12-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Lista mailowa o AmigaOS 3.9
amigaos

Niewiele czau upłynęło od premiery systemu AmigaOS 3.9. Teraz wszyscy, którzy chcą poszielić się swymi spostrzeżeniami czy szukają porady, powinni dołączyć do grona subskrybentów listy mailowej AmigaOS3_9 utworzonej za serwerze eGroups. Aby się zapisać wystarczy wysłać pusty e-mail na adres: AmigaOS3_9-subscribe@egroups.com.

Dodano: 2000-12-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

Heretyczne Voodoo
gry

Szczęśliwcy będący w ostatni weekend w Niemczech na imprezie World of Amiga 2000 mieli okazję przyjrzeć się nowemu obliczu gry Heretic II. Została ona jakby odmłodzona, dzięki karcie Voodoo3 pracującej z prototypową płytą G-Rex. Z wersją beta sterowników dla Warp3D gra osiągała około 41 klatek na sekundę w rozdzielczości 640x480 na Amidze z procesorem PowerPC 604e 180 MHz.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

« poprzednia 1 162 163 164 165 166 167 171 następna »

retroage4
Czerwone gdakanie pokaż »
Galeria
os41final1
AmigaOS 4.1 Final Edition - pudełko
nasze galerie »
AmigaOne
Amiga Podcast
Kategorie
Tagi
AmigaOS.pl