eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

niedziela, 22. września, 2019, 04:31

Dodano: 2000-09-07 00:00, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 1376

A A A

Nowy wirusik dla Windows 2000

Użytkownicy systemu w pełni multimedialnego mają kolejny powód do zmartwień. Rosjanie z Kaspersky Laboratories uraczyli szklarzy wiadomością o kolejnym rodzaju wirusów atakującym uważany dotąd za bezpieczny system plików NTFS wzięty do Win2000 z wersji NT. Jak widać wszystko można zepsuć...

Wirus wykorzystuje fakt, że jeden plik w NTFS może zawierać kilka strumieni danych i przy pomocy paru machinacji tworzy nowy strumień danych, "przekłada" do niego kod programu-nosiciela, a następnie sam pakuje się do głównego strumienia. Jak twierdzą specjaliści taka technika rozmnażania się wirusa powoduje, że walka z nim jest bardzo trudna. Oczywiście skuteczna walka z nowym gatunkiem przyjemniaczka będzie wymagała aktualizacji programów antywirusowych. Aż się nie chce wierzyć, że ludzie piszący wirusy nie są potajemnie opłacani przez firmy od programów antywirusowych... Na szczęście u nas panuje ostatnio błogi spokój w tym zakresie.


Dodaj komentarz

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo (utrzymanie serwera i domen) nasz serwis to możesz zrobić to przy pomocy PayPal. Dziękujemy!
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze