eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

poniedziałek, 11. grudnia, 2017, 18:14

Dodano: 2000-09-07 00:00, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 830

A A A

Nowy wirusik dla Windows 2000

Użytkownicy systemu w pełni multimedialnego mają kolejny powód do zmartwień. Rosjanie z Kaspersky Laboratories uraczyli szklarzy wiadomością o kolejnym rodzaju wirusów atakującym uważany dotąd za bezpieczny system plików NTFS wzięty do Win2000 z wersji NT. Jak widać wszystko można zepsuć...

Wirus wykorzystuje fakt, że jeden plik w NTFS może zawierać kilka strumieni danych i przy pomocy paru machinacji tworzy nowy strumień danych, "przekłada" do niego kod programu-nosiciela, a następnie sam pakuje się do głównego strumienia. Jak twierdzą specjaliści taka technika rozmnażania się wirusa powoduje, że walka z nim jest bardzo trudna. Oczywiście skuteczna walka z nowym gatunkiem przyjemniaczka będzie wymagała aktualizacji programów antywirusowych. Aż się nie chce wierzyć, że ludzie piszący wirusy nie są potajemnie opłacani przez firmy od programów antywirusowych... Na szczęście u nas panuje ostatnio błogi spokój w tym zakresie.


Dodaj komentarz

Konkurs: Jaki sprzęt jest na obrazku [pytanie 4]? «»

Prosimy o podanie odpowiedzi jak nazywa się sprzęt który jest na tym obrazku (może to być fragment tego urządzenia):

Zaloguj się, aby uczestniczyć w konkursie. Na trzy pierwsze odpowiedzi czekamy do: 2017-12-12 10:40 Informacje na temat nagród oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj.
Pytanie 3 (SAM440ep):
  1. waldiamiga - 3 pkt
  2. MadMan - 2 pkt
  3. SKOLMAN_MWS - 1 pkt
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze