eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

wtorek, 12. grudnia, 2017, 03:56

Dodano: 2000-10-14 00:00, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 693

A A A

Senny koszmar staje się rzeczywistością

Microsoft sumą 135 milionów dolarów uratował Corela przed totalnym bankructwem. Oczywiście za te pieniążki uzyska znaczną kontrolę nad Corelem. Wydaje się, że jest to jeden z pierwszych kroków na drodze do urzeczywistnienia nowej koncepcji Microsoftu zwanej .NET.

Koncepcja ta to podzielenie systemu Windows na dwie części: klienta pracującego na naszym domowym komputerku oraz serwera, który przetwarza nasze dane. Oczywiście za użycie serwera trzeba będzie płacić, więc nieszczęśni użytkownicy .NET będą płacili rachunki np. za napisanie dokumentu w Wordzie, czy narysowanie czegoś w Corel Draw. Jak już wróciliśmy do Corela - firma ta pod kontrolą MS ma się zająć tworzeniem programów-klientów, programy-serwery i koszenie pieniążków Microsoft pozostawia sobie. Wygląda na to, że MS próbuje urzeczywistnić scenariusz przepowiedziany już w filmach science-fiction. Jedyna nadzieja w tym, że zawsze będzie można odpalić za darmo Amigę... Chyba nawet sam Blii G. poczuł się przerażony tym, co stworzył, jego udziały w Microsofcie spadły ostatnio do 14%.


Dodaj komentarz

Konkurs: Jaki sprzęt jest na obrazku [pytanie 4]? «»

Prosimy o podanie odpowiedzi jak nazywa się sprzęt który jest na tym obrazku (może to być fragment tego urządzenia):

Zaloguj się, aby uczestniczyć w konkursie. Na trzy pierwsze odpowiedzi czekamy do: 2017-12-12 10:40 Informacje na temat nagród oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj.
Pytanie 3 (SAM440ep):
  1. waldiamiga - 3 pkt
  2. MadMan - 2 pkt
  3. SKOLMAN_MWS - 1 pkt
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze