eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

sobota, 17. lutego, 2018, 22:23

Dodano: 2000-07-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt, Liczba wyświetleń: 1053

A A A

Najszybszy z najszybszych

Firma IBM skonstruowała najszybszy komputer na świecie. Według danych, ASCI White jest trzykrotnie szybszy od najszybszej maszyny obecnie działającej.

Maszyna waży 106 ton i zajmuje obszar równy dwóm boiskom do koszykówki. Jej moc obliczeniowa to 12 bilionów operacji na sekundę i jest tysiąckrotnie szybsza od słynnego superkomputera Deep Blue, który wygrał w turnieju szachowym z Kasparovem - uznanym za najlepszego gracza na świecie. White zawiera 8192 procesory, 6 TB (1 TB = 1024 GB) pamięci operacyjnej i ponad 160 TB pamięci dyskowej. Ma on być używany przez Departament Energii do opracowania narzędzi do symulacji 3D, które umożliwią zastąpienie rzeczywistych testów nuklearnych. ASCI White zainstalowany zostanie w Narodowym Laboratorium Lawrence Livemore w Kalifornii. Do jego transportu użyte zostanie około 28 ogromnych, osiemnastokołowych samochodów ciężarowych.


Dodaj komentarz

Ankieta: Do czego używasz Amigi w internecie? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób używacie swojej Amigi w internecie - można zaznaczyć wiele opcji. W polu "Inne" istnieje możliwość wpisania także zastosowania, które nie zostało wymienione na liście.
Ankieta aktywna do: 2018-02-18
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze