eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

wtorek, 11. grudnia, 2018, 18:12

Dodano: 2005-03-13 00:00, Autor: kb, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 1553

A A A

OS4 Depot - niekończący się napływ nowości

Kilka dni temu pisaliśmy o nowościach z OS4 Depot, ale nie sposób pominąć nowe programy, które cały czas pojawiają się na tym wysoko cenionym przez użytkowników serwerze z oprogramowaniem dla najnowszej wersji systemu operacyjnego Amigi.

SimplePlay o którym poprzednio również wspominaliśmy doczekał się wersji 2.0. Główną zmianą w programie jest GUI, wykorzystujące biblioteki MUI (natywne MUI w wersji 3.9 dołączone jest do najnowszej wersji systemu AmigaOS 4.0). Emulatory, emulatory, emulatory. Tym razem doszły nowe wersje: xmess, xcpmame, xmame, xneomame. Ponadto dla graczy nowa wersji LTrisa. Dla meteopatów bądź meteorologów nowa wersja Wet. Tu również główną zmianą jest GUI (tym razem korzystające z najnowszych bibliotek ReAction dostępnych w systemie AmigaOS). Wet na obrazku można obejrzeć tutaj. Dla oszczędnych z kolei OS4 Depot serwuje programy pngcrush i qdirgzip. Pierwszy pozwala optymalizować pliki zapisane w formacie PNG. Drugi może okazać się przydatny dla użytkowników emulatorów, pakując katalogi z ROM-ami. Dwumegabajtowe archiwum z Kens Icons przeznaczone jest dla tych, którzy nie znaleźli w pokaźnych zasobach OS4 Depot niczego interesującego lub zwyczajnie lubią poprzestawiać ikonki, w czym (wbrew krążącym opiniom) niczego złego nie widzimy.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
MaaG^dA
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2005-03-15 08:50

Czy mnie się tylko wydaje, czy od jakiegoś czasu os4 depot jest jakby bardziej niż wirtualny ?

Odpowiedz

Konrad Mruk
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2005-03-15 13:37 w odpowiedzi na komentarz #1

o, dzisiaj też

Odpowiedz

AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze