Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2005-05-01 00:00, Autor: kb, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 3125

A A A

Wiwat maj, pierwszy maj!

Przemarsze, pochody, parady... Wbrew tradycji właśnie pierwszego maja postanowiłem zakończyć całoroczne parady organizowane tutaj przez grupę osób powiązanych z komputerami marki Pegasos. Cel jest jeden. Komentarze mają służyć wymianie informacji dotyczących komputerów Amiga i integracji środowiska amigowego w Polsce, a nie wyrażaniu dezaprobaty w stosunku do właściciela serwisu lub prowadzonej przez niego linii programowej.

Zarówno linia programowa, jak i właściciel serwisu nie ulegną zmianie, a więc wszelkie komentarze na ten temat niczemu nie służą, a wprowadzają jedynie niemiłą atmosferę, zniechęcając tym samym wiele osób od normalnej dyskusji.

Ze względu na to, iż prośby o zachowanie spokoju nie odnosiły wymiernych skutków od dnia dzisiejszego włącznie wprowadzony zostaje w praktyczne użycie restrykcyjny system pozbawiania możliwości komentowania, który do tej pory używany był zbyt rzadko.

Zasada działania jest prosta. Pierwsze wykroczenie to 7-dniowe odebranie prawa do komentowania. Gdyby jednak taka kara okazała się niewystarczająca, to kolejne wykroczenie zostanie potraktowane jako recydywa i kara zostanie wydłużona do 14 dni, a następnie do 21 dni, itd.

Kwalifikacja czynu do pozbawienia możliwości komentowania będzie przeprowadzona osobiście przez niżej podpisanego. Odwołania nie przysługują. Uzasadnienia mogą nie być podawane. Przeprosiny będą brane pod uwagę jako okoliczności łagodzące i mogą wpływać na złagodzenie lub odstąpienie od wykonania kary.

Jako pierwsi zostają ukarani:
Marek Grudnik i Aleksander Giedyk

Ze względu na wychowawczy charakter naszego serwisu osoby młode wiekiem mogą liczyć na specjalne traktowanie. Dlatego zamieniam Aleksandrowi 7 dni na 3-dniowe odebranie praw do komentowania.

Konrad Bielski
właściciel serwisu


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 11
 • Adam_MAdam_M
 • Archi-TECHArchi-TECH
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • MaaG^dAMaaG^dA
 • Marek_BMarek_B
 • Nightmare777Nightmare777
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
MisterQ
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2005-05-01 12:12

Proszę o natychmiastowe usunięcie mojego konta z tego cyrku. Nie mam najmniejszej ochoty uczestniczyć w takiej wizji "integracji środowiska amigowego" w polsce, jaką serwuje Konrad Bielski i osoby go popierające. W przyszłości absolutnie nie życzę sobie, by pojawiały się tu jakiekolwiek informacje o oprogramowaniu mojego autorstwa, NAWET jeśli będzie to oprogramowanie dla jedynie słusznego OS4 i amigaone. W przeciwnym wypadku serwis ten spotka się z wyjątkowo ostrą autoreklamą z mojej strony, wewnątrz archiwum tych programów, o których informacja pojawi się tutaj.
Szkoda tylko, że ze względu na brak archiwum w tym serwisie, informacja ta po jakimś czasie zniknie, a Bielski będzie dalej uprawiał swoją dziką, "proamigową" propagandę.

Odpowiedz

MisterQ
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2005-05-01 12:15 w odpowiedzi na komentarz #1

ANTYreklamą oczywiście.

Odpowiedz

Rafał Kaczmarczyk
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2005-05-01 12:18

Żenada

Odpowiedz

MandiATO
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #4 wysłany: 2005-05-01 12:44

[...]

Meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee meeeeeeeeeeeeeeeeeee memememeeeeeeeeeeeeeeeee meeeeeeeeeeeeeee meeeeeeeeeeee meeeeeeeeeeeee meeeeeeeeeeeeeeeeeee.

Niestety nic innego mi nie przychodzi w takiej sytuacji do głowy.

Miłego święta partyjnego i równie partyjnego nastroju...

A jak Bóg i Partia pozwoli...

Odpowiedz

Grzegorz
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: 2005-05-01 13:21

Kwalifikacja czynu do pozbawienia możliwości komentowania będzie przeprowadzona osobiście przez niżej podpisanego. Odwołania nie przysługują. Uzasadnienia mogą nie być podawane. Chyba ten post miał być 1 kwietnia w Proma Aprilis a nie 1 Maja Jeżeli to jest na serio to już jest przesada. Rozumiem blokowanie za pyskówki ale ODWOŁANIE OD "WYRKU" I JEGO UZASADNIENIE jest niezbywalnym prawem każedgo!!! Podobnie "kwalifikacja czynu" też powinna być przeprowadzana komisyjnie. Jak wiemy z historii skupianie w jednym ręku funkcji oskarżyciela, sędziego i kata nigdy nie kończyło się dobrze więc apeluję o ponowne przemyślenie tej decyzji.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #6 wysłany: 2005-05-01 13:30 w odpowiedzi na komentarz #5

Chodzi tylko i wyłącznie o zaprowadzenie porządku na serwisie. Sądowy wydźwięk newsa należy brać z przymrużeniem oka. Niemniej blokowanie możliwości komentowania będzie stosowane, gdyż nie widzę innej możliwości zaprowadzenia porządku w tym miejscu. Być może w przyszłości powstanie jakiś regulamin, który będzie dokładnie określał za co będą odbierane prawa, jednak do tego czasu ja sam będę o tym decydował.

Chyba się zgodzisz ze mną, że dwa pierwsze przypadki odebrania praw nie były chybione?

Odpowiedz

rzookol
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #7 wysłany: 2005-05-01 13:39 w odpowiedzi na komentarz #5


Jak wiemy z historii skupianie w jednym ręku funkcji oskarżyciela, sędziego i kata nigdy nie kończyło się dobrze ...

faktycznie, dla kata też przeważnie się dobrze nie kończyło

Odpowiedz

Sebastian Rosa
Czytelnik

komentarz #8 wysłany: 2005-05-01 14:50

No to już pozamiatane

W imię integracji panowie!

Proponuję puknąć się w głowy albo schować się w cień, bo widzę, że w te dopiero zaczynające się wolne dni za dużo piwa na słońcu wypiliście.

Odpowiedz

Prince
Czytelnik

komentarz #9 wysłany: 2005-05-01 16:01 w odpowiedzi na komentarz #8

Eeeetam, biadolicie. A ja porównam to do IRCa. Ileż to razy ktoś dostaje kicka lub nawet bana nie wiedząc za co, na "X" czy "Y" kanale. Tylko że na IRCu możesz się nawet słowem nie odezwać by cię wykopano!! A tutaj taki tygodniowy banik za pyskówki to chyba nic strasznego. Gdyby to było stosowane na PPA, nie byłoby tam postów typu: Czy EXEC to koniec Amigi wywołujące tylko tanią sensację i podsycające ogień. Proponuję uścisnąć sobie ręce i założyć portal Przyjaciółka

Odpowiedz

Sebastian Rosa
Czytelnik

komentarz #10 wysłany: 2005-05-01 16:25 w odpowiedzi na komentarz #9

A tutaj taki tygodniowy banik za pyskówki to chyba nic strasznego. Gdyby to było stosowane na PPA, nie byłoby tam postów typu: "Czy EXEC to koniec Amigi" wywołujące tylko tanią sensację i podsycające ogień.

Tylko, że tutaj nie chodzi o żadne pyskówki czy kłótnie. Tutaj chodzi o to, że ludzie publicznie atakują [kb], który zamiast znaleźć powody tych ataków, próbuje zlikwidować ich skutki. Przecież to, że ktoś dostanie bana na tydzień, dwa czy trzy niczego nie zmieni, jeżeli powody nadal będą istniały. Faktem jednak jest, że nie jest przyjemnym bycie publicznie przezywanym od "ojców dyrektorów" (bo to chodzi wyłącznie o to, a nie o segregację i "czystość nazw" typu Amiga/Pegasos).

Manifest, którego jesteśmy tutaj świadkami skończy się tym, że ludzie związani ze środowiskiem (bez znaczenia po której stronie obozu będą) przestaną tu zaglądać. Doprowadzi to do sytuacji, że serwis eXec będzie istniał dla garstki osób, a to chyba nie doprowadzi do zakładanego promowania Amigi i AmigaOS 4.0. Czy w tym świetle właśnie to, nie będzie końcem Amigi?

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #11 wysłany: 2005-05-01 17:08 w odpowiedzi na komentarz #10

Mógłbym Sebastianie robić podobne burdy, jak jeden z Twoich kolegów redaktorów tutaj. Wystarczyłoby się czepiać każdego przepisanego newsa na temat AmigaOS 4, którego autentyczności sprawdzić nie możecie, gdyż nikt na Waszym serwisie nie dysponuje możliwością uruchomienia tego systemu i sprawdzenia choćby pobieżnego o czym tak naprawdę piszecie. Robiłbym to oczywiście nie jako redaktor eXeca, ale w prywatnym przebraniu, jak robi to tutaj Marcin Kielesiński, żeby mieć później wymówkę.

Nie przejmuj się tym, że serwis eXeca będzie czytać mniej osób, to chyba dla Ciebie dobrze, bo więcej będzie czytało Twoje newsy na temat systemu AmigaOS 4. Mam nadzieję, że wkrótce zaopatrzysz się w nową Amigę, żeby mniej więcej wiedzieć o czym piszesz.

Chodzi właśnie o pyskówki i kłótnie, ale, masz rację, także o bezmyślne atakowanie mojej osoby, nawet w przypadku, gdy zwracam uwagę na błąd popełniony przez firmę eFunzine. Gdybym zwrócił podobną uwagę firmie Elbox to jestem pewny, że wiele osób by mi przyklasnęło. Bo właśnie mniej więcej w tak bezmyślny sposób działa nasze środowisko amigowe, że zawsze musi sobie znaleźć jakiegoś publicznego wroga. Takim wrogiem stał się kiedyś Marek Pampuch. To właśnie podobne teksty na jego temat doprowadziły do tego, że nie ma go teraz z nami w naszym środowisku. Podobne ataki spotykały firmę Elbox, choć żadna inna firma nie zrobiła tyle na polskim rynku dla Amigi. Ja sobie w brodę pluć nie dam, wyrzucę z tego miejsca każdą osobę, która nie nauczy się kulturalnej dyskusji. Nie będę zważał na to, że jest to redaktor serwisu PPA czy ktokolwiek inny. Zresztą jak się pewnie domyślasz Tobie, pomimo tego, że jesteś redaktorem PPA i posiadaczem Pegasosa nic takiego nie grozi. I zapewne doskonale wiesz dlaczego tak jest...

Odpowiedz

Sebastian Rosa
Czytelnik

komentarz #12 wysłany: 2005-05-01 18:20 w odpowiedzi na komentarz #11

Wystarczyłoby się czepiać każdego przepisanego newsa na temat AmigaOS 4, którego autentyczności sprawdzić nie możecie, gdyż nikt na Waszym serwisie nie dysponuje możliwością uruchomienia tego systemu i sprawdzenia choćby pobieżnego o czym tak naprawdę piszecie.

Spróbuj, może się uda. Z przyjemnością skorygujemy nieścisłość, tudzież nieprawdę, którą podaliśmy. Wbrew pozorom akceptujemy fakt, że się możemy pomylić, potrafimy przyznać się do błędu i ten błąd poprawić. Póki co nikt niczego nam nigdy nie zarzucił od strony braku rzetelności informacji poświęconych AmigaOS 4.0. Zarówno Szymon, jak i Rafał i Arek komentują na PPA więc mogą zgłosić ewentualne błędy. Dlaczego nigdy tego nie zrobili? Dlaczego przyzwalali na istnienie skrzywionego obrazu rzeczywistości? Ostatnio przecież sam Rafał przyznał, że newsy są rzetelne.

Robiłbym to oczywiście nie jako redaktor eXeca, ale w prywatnym przebraniu, jak robi to tutaj Marcin Kielesiński, żeby mieć później wymówkę.

Wiele osób chyba tego nigdy nie zrozumie. Jeżeli robię coś dla strony A, to już mam zakaz wypowiadania się na stronie B jako ktoś całkiem prywatny? Nie jestem adwokatem nikogo, ale proponuję poczytać komentarze na PPA (specjalnie nie piszę "u nas", żeby nie było prywaty), gdzie wiele osób z PPA potrafi szydzić także z zamieszczanych przeze mnie (nas) informacji.

Nie przejmuj się tym, że serwis eXeca będzie czytać mniej osób, to chyba dla Ciebie dobrze, bo więcej będzie czytało Twoje newsy na temat systemu AmigaOS 4.

Tutaj Cię zmartwię, bo akurat na tym mi absolutnie nie zależy. Zastanawia mnie jednak dlaczego w tym co piszesz wyczuwam jakąś ironię i szyderczość? Twoje, moje, nasze, wasze. Czy naprawdę nie można w tym kraju żyć normalnie? Środowisko amigowe jest tak małe, a próbuje się je jeszcze bardziej zmniejszyć lub nawet zniszczyć. Jaki w tym cel? Po co te stałe podkreślenia?

Chodzi właśnie o pyskówki i kłótnie, ale, masz rację, także o bezmyślne atakowanie mojej osoby, nawet w przypadku, gdy zwracam uwagę na błąd popełniony przez firmę eFunzine.

Zastanawia mnie jednak czy zrobiłeś to najpierw u adresata i czy zdajesz sobie sprawę z poczynionych konsekwencji? Już pomijam kwestię tego czy słusznie czy nie. Nie chcę nikogo oceniać, ale jak sam widzisz sprowokowałeś sytuację.

Ja sobie w brodę pluć nie dam, wyrzucę z tego miejsca każdą osobę, która nie nauczy się kulturalnej dyskusji. Nie będę zważał na to, że jest to redaktor serwisu PPA czy ktokolwiek inny.

Wracając do tego co napisałem w poprzednim komentarzu - czy zastanowiłeś się przez moment dlaczego się tak dzieje? Rozumiem, że cokolwiek by to nie było nikt nie ma prawa do takich publicznych obelg, ale właśnie dlaczego tak jest? Przecież to nie dlatego, że ludzie Cię nie lubią, czy też nie lubią AmigaOS 4.0. Wielu MorphOS-owców zaczyna coraz bardziej przekonywać się do AmigaOS 4.0 i podobają im się postępy w pracach, które z każdym dniem robią coraz większe wrażenie (co zresztą sami przyznają).

Zresztą jak się pewnie domyślasz Tobie, pomimo tego, że jesteś redaktorem PPA i posiadaczem Pegasosa nic takiego nie grozi.

Nie posiadam Pegasosa. Nie wiem skąd takie plotki krążą po sieci. Nie wiem też skąd przeświadczenie jakoby PPA było bardziej MorphOS-owe/Pegasowe niż AmigaOS-owe. Pragnę zwrócić uwagę, że o profilu portalu, który współtworzę nie świadczy to, kto się na nim wypowiada, a jakie jest założenie osób, które go tworzą. Założenie pod żadnym względem nie mówi, że skupiamy się tylko na jednym. Jesteśmy otwarci, a to, że ktoś tam wśród nas ma Pegasosa absolutnie nic nie znaczy. PPA zawsze pisało o Amidze (w każdej formie) i będzie nadal to robić. Drogi Amigi potoczyły się tak, jak się potoczyły, więc informujemy o każdej z nich. Zaznaczę jeszcze, że pisaliśmy o MorphOS-ie i Pegasosie na długo przed tym gdy ktokolwiek w redakcji miał do tego dostęp.

Na zakończenie jeszcze taka myśl: zastanawia mnie, po co zacząłeś w to w ogóle mieszać PPA? Czy ja gdzieś, w poprzednim komentarzu nawiązałem do tego? Widzę trzy wstukane przez Ciebie akapity, w których pojawia się niepotrzebny wątek o konkurencji. Kolejna próba odbiegnięcia od tematu? Weź pod uwagę, że ludzie ślepi, głusi i głupi raczej nie są. Czasy wpajania jedynie słusznych idei na szczęście minęły (mam nadzieję bezpowrotnie) ponad 16 lat temu.

Odpowiedz

Marcin Libicki
Czytelnik

komentarz #13 wysłany: 2005-05-01 18:33 w odpowiedzi na komentarz #11

Sposob, ktory chcesz wprowadzic jest prosta droga do kolejnych klotni i inwektyw, bo nie da sie czesto zweryfikowac przyczyn bana. Na Twoim miejscu napisalbym krotki regulamin, przeciez to kwestia powiedzmy godziny czasu na opracowanie. Potem link na stronie glownej i jesli ktos nie popdporzadkowuje sie to najpierw wyslac ostrzezenie (mailem lub w komentarzu), a jesli nadal "zle" sie zachowuje to ban na komentowanie. Szybko i latwo.

Tak na marginesie - nie sadzisz, ze ten - jak to ktos ujal - "manifest" to obrazanie sie na Czytelnikow?

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #14 wysłany: 2005-05-01 18:53 w odpowiedzi na komentarz #13

Być może powstanie taki regulamin. Niemniej wielokrotnie ostrzegałem przed rzucaniem obelg na kogokolwiek, bo może się to skończyć odebraniem praw do komentowania. Tak się też stało. Kiedyś za coś takiego Tomasz Kaczanowski stracił prawo do komentowania na bardzo długo i zapewne gdyby nie wstawiennictwo pewnej osoby to nie miałby tego prawa do dzisiaj.

Tym razem kary są znacznie mniejsze, bo jedynie kilkudniowe. Niemniej zamierzam je stosować o wiele częściej. Nie jest to może najlepsze rozwiązanie, ale jedyne jakie mi obecnie przychodzi do głowy.

Zresztą całkiem sprawnie zaczyna funkcjonować, bo jak widzisz dyskusja toczy się w merytoryczny sposób bez jakiegokolwiek obrażania.

Tak na marginesie - nie sadzisz, ze ten - jak to ktos ujal - "manifest" to obrazanie sie na Czytelnikow?

Serwis odwiedzają setki osób. Przeszkadza niewielka garstka, którą można policzyć na palcach jednej ręki. Dla reszty czytelników ten news nie powinien mieć żadnego znaczenia, gdyż zwyczajnie ich nie dotyczy. Bulwersuje tylko osoby, które podejrzewają, że może mieć zastosowanie właśnie do nich.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #15 wysłany: 2005-05-01 19:02 w odpowiedzi na komentarz #12

Na zakończenie jeszcze taka myśl: zastanawia mnie, po co zacząłeś w to w ogóle mieszać PPA?

Już tłumaczyłem. Dlatego, że Wasz kolega redakcyjny wywołuje tutaj największe burdy.

Pytasz dlaczego Arek czy Rafał nie zachowują się tak samo na PPA? Dlaczego ja się tak nie zachowuje? Pewnie dlatego, że my się zachowujemy tak samo bez względu na miejsce w którym się wypowiadamy. Nie może być tak, że Amigę ta sama osoba promuje jako redaktor serwisu PPA, a gdy wpisze w przeglądarkę adres eXeca to zaczyna z Amigi szydzić.

Odpowiedz

Sebastian Rosa
Czytelnik

komentarz #16 wysłany: 2005-05-01 19:20 w odpowiedzi na komentarz #15

Pytasz dlaczego Arek czy Rafał nie zachowują się tak samo na PPA? Dlaczego ja się tak nie zachowuje?

Pytałem dlaczego nie zgłaszają uwag, a nie dlaczego nie robią burd. Zarzuciłeś brak rzetelności...

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #17 wysłany: 2005-05-01 19:24 w odpowiedzi na komentarz #16

Zarzuciłeś brak rzetelności...

Nie... Napisałem tylko, że nie posiadacie możliwości sprawdzenia tego o czym piszecie w kwestii AmigaOS 4. Myle się?

Odpowiedz

Sebastian Rosa
Czytelnik

komentarz #18 wysłany: 2005-05-01 19:47 w odpowiedzi na komentarz #17

Zarzuciłeś brak rzetelności...

Nie... Napisałem tylko, że nie posiadacie możliwości sprawdzenia tego o czym piszecie w kwestii AmigaOS 4. Myle się?

Nie mylisz się, ale co to zmienia? Czy przez to informacja, którą podajemy jest zła, nieprawdziwa, wyssana z palca, nierzetelna, a może nie mamy do niej prawa? Chyba nie... Świadczy chociażby o tym sam fakt, że nikt się jak dotąd nie skarżył, a mógł, może i zawsze będzie mógł. Adresy mailowe są znane, numery GG podane, w komentarzach można wyrazić swój pogląd.

Wiesz, tak czytam to co piszesz i odnoszę wrażenie (może mylne), że nie chciałbyś aby na PPA pojawiały się informacje o AmigaOS 4.0. Dlaczego? Bo nie mamy możliwości ich sprawdzenia lub nie potrafimy ich odpowiednio, optymistycznie przekazać? Jako portal, PPA ma przekazać wyłącznie informację, ewentualnie z niewielkim dodatkiem szczegółów, które są dostępne publicznie. Nie staramy się dodawać nic od siebie, zachowujemy obiektywizm, niczego nie ubarwiamy. Nie podchodzimy do tematu, "kiepski program - nie informujemy". Na to jest szansa w komentarzach, na to jest szansa podczas pisania artykułu.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #19 wysłany: 2005-05-01 21:37 w odpowiedzi na komentarz #18

Przenoszę naszą dyskusję na priv, bo jest zupełnie off topic.

Odpowiedz

michalsc
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #20 wysłany: 2005-05-01 22:31

Prosze uprzejmie o usuniecie mojego konta. Wystarczy juz moze tego cyrku. Jestes chyba pierwszym wlascicielem/opiekunem serwisu w swiecie amigowym, ktory uwaza prawdy gloszone przez siebie za prawdy absolutne, a jakiekolwiek slowa krytyki (wykroczenia) tlumi w taki sposob.

Dobrej nocy zycze.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #21 wysłany: 2005-05-01 22:41 w odpowiedzi na komentarz #20

jakiekolwiek slowa krytyki

A to dobre.

Odpowiedz

Nowar
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #22 wysłany: 2005-05-01 23:47 w odpowiedzi na komentarz #20

Panowie, wyluzujmy troche i nie deklarujmy checi "wykasowania" mozliwosci komentowania...Jaki to ma sens?

Dzisiaj Wszyscy nauczylismy ze trzeba rozmawiac, tak poprostu, kulturalnie. Kazdy ma inne zdanie i o to chodzi. Tolerancja. A bedzie duzo lepiej. To jest apel do Nas (bez podzialow).

Odpowiedz

Bartosz Willim
Czytelnik

komentarz #23 wysłany: 2005-05-02 08:19

To ja tez ZADAM skasowania mojego konta. Przykro mi Szymon ze uczestniczysz w tym syfie.

Odpowiedz

Piotr Zadora
Redaktor

komentarz #24 wysłany: 2005-05-02 12:57 w odpowiedzi na komentarz #23

To ja tez ZADAM skasowania mojego konta. Przykro mi Szymon ze uczestniczysz w tym syfie.

A ja mam pomysł. Zawieśmy możliwość komentowania na tym portalu na okres powiedzmy pół roku. Chętni do wszczynania burd z takiego, czy innego powodu znudzą się zawieszeniem działalności forum, które daje im możliwość publicznego odstawiania cyrku. Popisywania się barwnymi epitetami, takimi jak "syf" itp.
Będą musieli albo zamilczeć, albo emitować swe "żale" na innych forach, co im zresztą na dobre nie wyjdzie.

Odpowiedz

Miłosz Staszewski
Czytelnik

komentarz #25 wysłany: 2005-05-04 16:23 w odpowiedzi na komentarz #12

PPA zawsze pisało o Amidze (w każdej formie) i będzie nadal to robić. Drogi Amigi potoczyły się tak, jak się potoczyły, więc informujemy o każdej z nich.

Z tym jednym ośmielę się nie zgodzić. PPA dyskryminuje użytkowników emulatorów (eXec zresztą też, ale tutaj się nie kryją z "promowaniem konkretnych rozwiązań", natomiast PPA wszędzie uchodzi za niesłychanie liberalny) podczas, gdy dzisiaj kiedy to "drogi Amigi potoczyły się tak, jak się potoczyły" emulatory są dla coraz większej grupy ludzi jedynym sposobem na "kontakt z Amigą" (co prawda tylko jeśli chodzi o systemy klasyczne, ale jakoś PPA - i nawet eXec - również piszą o tychże systemach).

Odpowiedz

winko
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #26 wysłany: 2005-05-04 19:26

Gratuluje! Rozwiazujac problem w ten sposob Exec stanie sie serwisem dla garstki osob z czego prawie polowa to redaktorzy. Jak mozna mowic o integracji i jednoczesnie zachowywac sie w tak zalosny i nienormalny sposob. Jak wogole mozna napisac cos takiego?! Wytlumaczeniem moglyby niedawne upaly i zbyt dlugie przebywanie na sloncu ale przeciez niusy podobnej tresci pojawiaja sie tu od dluzszego czasu. Zniechecaj dalej, na razie tylko to dobrze Ci wychodzi...

Odpowiedz

Sebastian Rosa
Czytelnik

komentarz #27 wysłany: 2005-05-04 21:00 w odpowiedzi na komentarz #25

PPA dyskryminuje użytkowników emulatorów (eXec zresztą też, ale tutaj się nie kryją z "promowaniem konkretnych rozwiązań", natomiast PPA wszędzie uchodzi za niesłychanie liberalny) podczas, gdy dzisiaj kiedy to "drogi Amigi potoczyły się tak, jak się potoczyły" emulatory są dla coraz większej grupy ludzi jedynym sposobem na "kontakt z Amigą" (co prawda tylko jeśli chodzi o systemy klasyczne, ale jakoś PPA - i nawet eXec - również piszą o tychże systemach).

Ekhm... Przepraszam, że się wtrącam i wywlekam takie sprawy znowu na forum eXeca, ale Miłoszu szanowny nie do końca masz rację. Nie wiem czy sobie przypominasz rozmowę sprzed kilku miesięcy z MiniQ i SirLEO, w której została Tobie przedstawiona pewna propozycja odnośnie wyżej wymienionego tematu. Czekałeś wówczas na wyjaśnienie jakiejś sprawy i miałeś się odezwać co postanowiłeś. Zapraszam na priva w celu wyjaśnienia sprawy do końca.

Odpowiedz

Kornel Lesinski
Czytelnik

komentarz #28 wysłany: 2005-05-05 13:43

Konrad - jesteś żałosny. Dzięki zasiekom wokół Twojej piaskownicy z pewnością już nikt nie wpadnie z fajniejszym wiaderkiem i łopatką nie będzie obniżał fajności Twoich.

Papa.

Odpowiedz

Piotr Zadora
Redaktor

komentarz #29 wysłany: 2005-05-06 23:26 w odpowiedzi na komentarz #26

Gratuluje! Rozwiazujac problem w ten sposob Exec stanie sie serwisem dla garstki osob z czego prawie polowa to redaktorzy. Jak mozna mowic o integracji i jednoczesnie zachowywac sie w tak zalosny i nienormalny sposob. Jak wogole mozna napisac cos takiego?! Wytlumaczeniem moglyby niedawne upaly i zbyt dlugie przebywanie na sloncu ale przeciez niusy podobnej tresci pojawiaja sie tu od dluzszego czasu. Zniechecaj dalej, na razie tylko to dobrze Ci wychodzi...

Jeśli to było do mnie, bo przypominanie o tzw. "integracji" to sugeruje, to od razu odpowiadam.
Po pierwsze, czasowe zawieszenie możliwości komentowania jest sensownym rozwiązaniem w celu ochłodzenia zapału coponiektórych nie potrafiących się powstrzymać od epitetów.
Po drugie: integracji nie robi się w pojedynkę, a tak to na razie wygląda, więc nie opowiadaj mi tu o jakimś zniechęcaniu, bo po 1. kogo niby mam zniechęcać i 2. do czego niby ?
I na koniec - powstrzymaj się łaskawie od używania następujących wyrazów: "żałosny", "nienormalny" itd. itp.
Na tym kończę - bye bye.

Odpowiedz

winko
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #30 wysłany: 2005-05-07 10:43 w odpowiedzi na komentarz #29

To nie bylo do Ciebie. Jestem zdziwiony ze na podstawie jednego wyrazu tak to odebrales. Poza tym, chyba nietrudno odroznic czy komentarz dotyczy niusa czy innego komentarza.

Odpowiedz

Krzysztof Szymański
Czytelnik

komentarz #31 wysłany: 2005-05-10 17:47

Nie każde pięć palców tworzy rękę. Pamiętaj o tym nim rzucisz kamieniem. Życie jest jak wielki worek pełen folii typu "stretch" i nie każdy musi pijać wodę z kaloryfera, choćby i myślał, że bardzo tego chce. I tak nas wszystkich podsłuchują przez wentylator, choć nie mają po co. Ty wiesz skąd przylata smród palonych opon? Bo ja nie wiem. Pomyśl o tym czasem. Pa..

Odpowiedz

Discord
Online: 11
 • Adam_MAdam_M
 • Archi-TECHArchi-TECH
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • MaaG^dAMaaG^dA
 • Marek_BMarek_B
 • Nightmare777Nightmare777
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę