eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

sobota, 5. grudnia, 2020, 03:38

Dodano: 2005-05-02 00:00, Autor: st, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 1933

A A A

Nowe RTSy dla AmigaOS 4 - obrazki

Tak jak obiecywaliśmy kilka dni temu na naszych stronach dostępne są już obrazki z nowych gier strategicznych dla Amigi.

Zdecydowanie najlepszą pozycją jest WarCraft 2. Śliczna grafika, która się wcale nie zestarzała. W grę można grać w okienku i na pełnym ekranie. Dostępe są rozdzielczości od 640x480 do 1600x1200. Na procesorze PowerPC 750GX 800 MHz gra działa szybko także w tych wysokich rozdzielczościach. Invasion - Battle of Survival to futurystyczny klon WarCrafta, niestety grafika jest słabsza. Obie gry działają w oparciu o silnik Stratagus.

Z kolei gra Command & Conquer to jeden z prekursorów gier strategicznych czasu rzeczywistego. Teraz dzięki przeportowaniu silnika FreeCNC jest ona dostępna także dla Amigi. Niestety projekt FreeCNC jest w początkowej fazie rozwoju (wersja 0.3) i nie wszystkie wydania gry C&C działają prawidłowo, niedostępna jest także rozgrywka z komputerowym przeciwnikiem.


Dodaj komentarz

Ankieta: Amiga - do kogo masz obecnie największe zaufanie? «»
Jak co roku w grudniu pytamy Was o to do kogo macie obecnie największe zaufanie w naszym, amigowym środowisku - ankieta ma dwa etapy, w pierwszym należy wskazać konkretną osobę, a w drugim firmę lub zespół. Można także w wolnym polu dopisać własne typy.
Ankieta aktywna do: 2020-12-16
AmigaOS.pl
Polecamy
Najpopularniejsze