Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2005-06-30 00:00, Autor: kb, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 2999

A A A

TuneNet 0.56

Do słuchania internetowego radia na Amidze można używać programu AmiNetRadio, który działa na AmigaOS 3.0 lub nowszych, ale w przypadku posiadania AmigaOS 4.0 warto wypróbować natywny program TuneNet, napisany przez Paula Heams'a. Programik wyposażony jest w przyjemne GUI (nasz obrazek) oparte na systemowych klasach. Dla osób spragnionych wrażeń w testowaniu autor przygotował wersję v0.56. Osoby, które takich wrażeń nie potrzebują mogą ściągnąć wersję v0.50 z serwera OS4 Depot.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 19
  • Adam_MAdam_M
  • AmiKitAmiKit
  • Archi-TECHArchi-TECH
  • b...b...
  • CizarCizar
  • DobrowitDobrowit
  • Drako/CrowleyDrako/Crowley
  • HengHeng
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
  • MaaG^dAMaaG^dA
  • MirqMirq
  • NorBertNorBert
  • PatuPatu
  • spazmaspazma
  • SZAMANSZAMAN
  • SzulcBryggeriSzulcBryggeri
dołącz do kanału »
Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2005-06-30 09:16

Program potrzebuje pthread.library, nie ma tego w archiwum. Podobno jest na OS4Depot, ale i tam nie znalazłem

Odpowiedz

Amig_OS
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2005-06-30 10:18 w odpowiedzi na komentarz #1

Pthreads

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2005-06-30 11:01 w odpowiedzi na komentarz #2

Dzięki. Widać słabo szukałem

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #4 wysłany: 2005-06-30 11:06

No niezły postęp. Jak pamiętam stare wersje które kiedyś testowałem to wogóle nie ma porównania. Od tej wersji TuneNet już na stałe zagości na moim twardzielu.

Odpowiedz

Prince
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: 2005-06-30 16:13

Jak większość amigowców posiadam A1200 i do słuchania radia pozostaje praktycznie tylko AmiAMP.
TuneNet - dla mnie to jakaś abstrakcja (do czasu OS4 w mojej Amidze)
AmiNetRadio - No comments, na PPC603 GUI ledwo się wyrabia (na czym to było kompilowane?)
Najlepszym wyjściem byłby SongPlayer v1.53 tylko że on niestety nie obsługuje radia internetowego.
Acha, wierzę że TuneNet może wyglądać lepiej, bo ten shocik to okazały nie jest

Odpowiedz

r-tea
Czytelnik

komentarz #6 wysłany: 2005-06-30 19:33 w odpowiedzi na komentarz #5

AmiNetRadio - No comments, na PPC603 GUI ledwo się wyrabia (na czym to było kompilowane?)
Najlepszym wyjściem byłby SongPlayer v1.53 tylko że on niestety nie obsługuje radia internetowego.


???!!!
Ja mam A1200 z 060/50 i Voodoo. jakoś nie zauważyłem aby GUI od ANR "ledwo wyrabiało". Owszem, w standardowym, domyslnym GUI, tym takim wymyslnym z MOSowym motylkiem zamiast closegadget'u, lekko przycinają się te zelone scrolle z tytułami utworów, nazwą radia itp., ale przecież można wybrać proste, niewybajerowane MUIowe GUI z normalnymi ramkami okien i innymi buttonami. tk czy siak, u mnie każde GUI chodzi ok. Poza tym, jesli coś w ANR miałoby nie wyrabiać, to np. internet z zasysaniem danych albo proc z dekodowaniem mp3 (no ale ty masz PPC). GUI dałbym na końcu. A może ty uzywasz Agi?

Odpowiedz

Nowar
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #7 wysłany: 2005-06-30 19:39 w odpowiedzi na komentarz #5

AmiNetRadio - No comments, na PPC603 GUI ledwo się wyrabia (na czym to było kompilowane?) A ja w innej sprawie. Ne uzywaj v3 poniewaz jest raczej dla MOSa (chociaz GUI dziala pod 68k). Na OS3 zostaje v2.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #8 wysłany: 2005-06-30 23:16 w odpowiedzi na komentarz #5

Tunenet narazie nie posiada możliwości skórowania, więc możesz go upiększyć tylko upiększając cały system w preferencjach. Ja chwaliłem postępy tego programu nie tyle w wyglądzie co przyjazności dla użytkownika i wygodzie obsługi. Kiedyś gdy testowałem pierwsze wersje programu to praktycznie nie można było odpalić go normalnie z ikonki a trzeba było wprowadzać przydługie komendy z shella. W tej wersji widzę naprawdę duży progres rozbudowano możliwości programu, oraz GUI dzięki czemu program jest zdecydowanie bardziej intuicyjny w obsłudze. Myślę że teraz gdy program nabrał już właściwych kształtów autor pomyśli o innych drobiazgach typu skóry. Jeśli chodzi o prędkość to jak się zapewne domyślasz na AONE nie ma z tym żadnych problemów. Jak to wygląda na classicu, to może niech wypowiedzą się Konrad bądź Arek.

Odpowiedz

r-tea
Czytelnik

komentarz #9 wysłany: 2005-07-01 08:39 w odpowiedzi na komentarz #8

Tunenet narazie nie posiada możliwości skórowania, więc możesz go upiększyć tylko upiększając cały system w preferencjach.

Dlaczego od razu cały system? Reaction nie ma lokalnych prefsów tak jak MUI ?

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #10 wysłany: 2005-07-01 09:28 w odpowiedzi na komentarz #9

Dlaczego od razu cały system? Reaction nie ma lokalnych prefsów tak jak MUI ?

Ma, w preferencjach jest narzędzie screens. Tam sobie możesz róznorakie ustawienia dla kolejnych ekranów. Ja np. mam WB z żółtymi nieoteksturowanymi ramami okien, a DiskMastera mam niebieskiego i pokrytego teksturami. Natomiast nigdy nie próbowałem, zrobić tak aby na jednym ekranie każde okienko wyglądało inaczej. Tak się chyba za pomocą preferencji systemowych zrobić ie da.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #11 wysłany: 2005-07-01 10:35 w odpowiedzi na komentarz #9

Dla uzytkownika AmigaOS 4 sa tylko ustawienia GUI i MUI. W preferencjach GUI decydujesz o wygladzie calego systemu (ma to wplyw troche nawet i na wyglad MUI). ReAction jest integralna czescia systemu. (praktycznie nazwe "ReAction" nie da sie odszukac w AmigaOS 4!). Wiecej na ten temat dowiesz sie odwiedzajac eXeca w... poniedzialek rano.

Odpowiedz

r-tea
Czytelnik

komentarz #12 wysłany: 2005-07-01 12:24 w odpowiedzi na komentarz #10

Czyli dla screen'ów tak, ale dla poszczególnych programów pod ReAction nie ma osobnych prefsów. Szkoda troche. Ale może w finalnej wersji OS4 będzie? Przecież to jest rewelacyjna rzecz. Chyba niespotykana windowsach czy linuxach. No chyba że sie mylę, ale wydaje mi się że to jest nasz, amigowy wynalazek i warto go pielęgnować. OS4 powinien coś takiego mieć.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #13 wysłany: 2005-07-01 12:56 w odpowiedzi na komentarz #12

Jest GUI w AmigaOS 4 i jest MUI jako dodatek (chociaz ustawienia prefsow GUI maja takze pewien wplyw na wyglad programow pod MUI) - to nie jest AmigaOS 3.x, gdzie bylo osobno systemowe GUI, ClassAction i MUI. Musisz inaczej troche zaczac myslec, aby to zrozumiec. Nareszcie ktos pomyslal nad tym, aby ustandaryzowac wyglad GUI w AmigaOS, spiac to wszystko w calosc.

Odpowiedz

Prince
Czytelnik

komentarz #14 wysłany: 2005-07-01 16:46 w odpowiedzi na komentarz #13

Jako user OS3.x nie miałem pojęcia o tym, że GUI i ClassAction są (oprócz rozbudowy) nieco inne niż dotychczas. Interfejs użutkownika to pierwsze co rzuca się w czy każdemu (tak jakby "zrobić dobre wrażenie). Oczywiście ma to niewiele wspólnego z samym działaniem OS. Szkoda że nie robi się "równoległych" kompilacji ówczesnych programów dla OS3 i OS4. Przecież póki co na "trójki" jest w tej chwili znacznie większy rynek i mógłby on zachęcić do OS4.x (ładnie wygląda to 4.x )
Nigdzie nie mogłem się "doguglać" do AmiNetRadio V2, możecie mi pomóc?

Odpowiedz

rzookol
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #15 wysłany: 2005-07-01 17:46 w odpowiedzi na komentarz #12

Przecież to jest rewelacyjna rzecz. Chyba niespotykana windowsach czy linuxach.

KDE takie coś ma o ile pamiętam

Odpowiedz

r-tea
Czytelnik

komentarz #16 wysłany: 2005-07-01 20:20 w odpowiedzi na komentarz #13

Musisz inaczej troche zaczac myslec, aby to zrozumiec. Nareszcie ktos pomyslal nad tym, aby ustandaryzowac wyglad GUI w AmigaOS, spiac to wszystko w calosc.

A czy gdyby GUI AmigaOS4 miało mozliwość tworzenia osobnych prefsów dla każdego programu, tak jak robi to MUI, to by oznaczało że nie jest to spięte w całość i nie jest ustandaryzowane ?

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #17 wysłany: 2005-07-01 22:04 w odpowiedzi na komentarz #16

Powiem to wprost - jesli chodzi o GUI programow to w OS3.x jest po prostu bu..alagan. I rozwiazanie z 4-ki to porzadkuje. Tworzysz osobne prefsy dla kazdego programu MUI? Jest jednak troche tych programow, a pomyslow tez Ci musi nie brakowac. Poza tym AmiGG rozowe, IB zolty, SimpleMail zielony itd. - sorry, ale to raczej nie jest profesjonalne podejscie do sprawy wygladu systemu. Wszystkie programy na danym ekranie powinny miec raczej jednolita koloryste, aby to dobrze sie prezentowalo. No ale o gustach sie nie dyskutuje, rozne rzeczy ludzie lubia. Moze wiec kiedys dorobia taki bajer, sa jednak 100xwazniejsze sprawy w 4-ce, ktorymi sie zajeto, o nich tez bedzie w poniedzialek rano, oczywiscie na eXecu.

Odpowiedz

Mariusz Barczyk
Czytelnik

komentarz #18 wysłany: 2005-07-01 23:28 w odpowiedzi na komentarz #17

Czy probujesz ewidentna wade przedstawic jako zalete? Przecierz jak ktos nie chce to nie grzebie, a jak chce to moze zrobic z GUI co chce. Wlasnie ta wolnosc wyboru rzadzi w amisystemach. Nie chodzi o to, ze kazdy program moze miec inny kolor. Czasem wprowadza sie subtelne zmiany typu ramki przyciskow itp.

Co do profesjonalnego podejscia do wygladu. To, ze uzytkownik moze zmieniac wyglad jak tylko chce jest zbyt malo profesjonalne?

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #19 wysłany: 2005-07-02 00:18 w odpowiedzi na komentarz #18

Napisalem "No, ale o gustach sie nie dyskutuje, rozne rzeczy ludzie lubia. Moze wiec kiedys dorobia taki bajer, sa jednak 100xwazniejsze sprawy w 4-ce", jestem wiec swiadomy tego, ze to wada, ale nie przesadzajmy! Ilu z nas tego w praktyce uzywa? Ja dyskutuje o AmigaOS 4 ze swiadomoscia, ze narazie powstaja bardzo solidne fundamenty systemu. Nie mozna na tym etapie dyskutowac o kolorystyce scian w roznych pokojach.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #20 wysłany: 2005-07-02 08:40 w odpowiedzi na komentarz #18

To, ze uzytkownik moze zmieniac wyglad jak tylko chce jest zbyt malo profesjonalne?

Widzę, że zmiana wyglądu systemu urosła już do rangi profesjonalizmu i niedługo będzie ważniejsza od stabilności systemu lub możliwości użycia najnowszych kompilatorów.

Tak jak powiedział Szymon nie można zmieniać wyglądu systemowych klas oddzielnie dla różnych okienek otwartych na tym samym ekranie. Jest to pewne ograniczenie, bo wadą bym tego nie nazwał.

Już dawno nosiłem się z zamiarem użycia opcji "enhancement" (która daje mi możliwość wniesienia zapotrzebowania na nowe funkcje do systemu AmigaOS) w stosunku do programu Screens odpowiedzialnego za wybór ustawień GUI dla oddzielnych ekranów, aby w ten sam sposób traktował różne okna na tym samym ekranie. Może dzięki Waszej dyskusji w końcu takie zapotrzebowanie zgłoszę.

Tylko nie wiem, czy taka prośba zostanie szybko spełniona, z tego względu, że trwają intensywne prace nad "profesjonalną zmianą wyglądu", tyle tylko, że poszły w trochę odmiennym, ale równie pasjonującym kierunku.

Odpowiedz

Mariusz Barczyk
Czytelnik

komentarz #21 wysłany: 2005-07-02 09:59 w odpowiedzi na komentarz #19

Poprzednia twoja wypowiedz byla w takim tonie, ze ta cecha akurat jest tak marginalna, ze w ogole nie ma po co sie nia zajmowac, a w zasadzie to przecierz popsulaby profesjonalizm wygladu, wiec po co? Ja to bynajmniej tak odebralem.

Odpowiedz

Mariusz Barczyk
Czytelnik

komentarz #22 wysłany: 2005-07-02 10:03 w odpowiedzi na komentarz #20

Widzë, űe zmiana wyglâdu systemu urosîa juű do rangi profesjonalizmu i niedîugo bëdzie waűniejsza od stabilnoôci systemu lub moűliwoôci uűycia najnowszych kompilatorów.

Moze dla Was urosla. To nie ja zaczalem mowic o profesjonalnym wygladzie. W ogole nie wiem jaki to, ale pewnie OS4 taki bedzie mial...

Jest to pewne ograniczenie, bo wadâ bym tego nie nazwaî.

Ograniczenie nie jest wada?

Zreszta jak jestescie zadowoleni z systemu to co sie bede produkowal. Ja jestem zadowlony, Wy jestescie zadowolenie. Wszyscy sa szczesliwi i niech tak zostanie.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #23 wysłany: 2005-07-02 10:20 w odpowiedzi na komentarz #22

Ograniczenie nie jest wada?

Wada jest wtedy, gdy coś powinno działać w określony sposób, a tak nie działa. W opisywanym przypadku takiej możliwości po prostu nie ma, więc jest to na razie ograniczenie, ale nie wada.

Zreszta jak jestescie zadowoleni z systemu to co sie bede produkowal.

System się rozwija. Hyperion dość dobrze poukładał sobie priorytety prac. Wygląd systemu jest ważny, dlatego wiele pracy zostało w tę część systemu włożone, ale to co widać teraz różni się mocno od tego co będzie w ostatecznej wersji systemu. Tak jak już pisałem Hyperion zostawił sobie kilka niespodzianek na finalną wersję systemu i część z tych niespodzianek dotyczy właśnie zmiany wyglądu.

Inna sprawa, że funkcji o której mowa w wątku jeszcze nie ma, ale kto wie, czy ostatecznie takiej nie będzie.

Odpowiedz

r-tea
Czytelnik

komentarz #24 wysłany: 2005-07-02 23:07 w odpowiedzi na komentarz #17

Moze wiec kiedys dorobia taki bajer, sa jednak 100xwazniejsze sprawy w 4-ce, ktorymi sie zajeto, o nich tez bedzie w poniedzialek rano, oczywiscie na eXecu.

Bajer czy nie bajer, to bardzo bym chciał żeby to byłow OS4. To jest jedna z tych rzeczy, która dla mnie, identyfikuje Amigę. Tak jak 2obrazkowe ikonki, albo RamDisk. Nie chciałbym tracić takich rzeczy.



Powiem to wprost - jesli chodzi o GUI programow to w OS3.x jest po prostu bu..alagan.

Patrząc na nwesy o tym linuxowym GUI (GTK czy jakoś tak) boję się że szykuje nam się kolejny bu..alagan. Z nowości pretendujących do robienia tego balaganu jest jeszcze Feelin i NewGUI. A nie zapominajmy że jest jeszcze masa oprogramowania 68k z GUI Intuition i różnymi dziwnymi Gadtoolsami, których z musu sie używa na OS4 bo nie ma alternatywy. Poza tym ja cały czas pisałem o MUI, którego absolutnie nie można nazwać bałagabem w OS3.x,a wprost przeciwnie, bo to właśnie MUI, wprowadzając nowy standard GUI dla Amigi, wprowadziło ład i pożądek na tyle na ile mogło w całym amogowo-guiowym bu..alaganie

Odpowiedz

r-tea
Czytelnik

komentarz #25 wysłany: 2005-07-02 23:30 w odpowiedzi na komentarz #24

Dodam jeszcze, że mam nadzieję że projekt GTK-MUI wejdzie pod strzechy. Wtedy bedziemy mogli się cieszyć każdym GTKowym postem z MUIowym interfejsem. Nie trzeba będzie musieć polubieć/przyzwyczajać się do tego windowego wyglądu.

Odpowiedz

Amig_OS
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #26 wysłany: 2005-07-03 09:38 w odpowiedzi na komentarz #25

Przypuszczam,ze predzej ujrzy switlo dzienne projekt GTK-Reaction

Odpowiedz

Discord
Online: 19
  • Adam_MAdam_M
  • AmiKitAmiKit
  • Archi-TECHArchi-TECH
  • b...b...
  • CizarCizar
  • DobrowitDobrowit
  • Drako/CrowleyDrako/Crowley
  • HengHeng
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
  • MaaG^dAMaaG^dA
  • MirqMirq
  • NorBertNorBert
  • PatuPatu
  • spazmaspazma
  • SZAMANSZAMAN
  • SzulcBryggeriSzulcBryggeri
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę