eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

wtorek, 25. stycznia, 2022, 09:51

Dodano: 2005-08-21 00:00, Autor: kb, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 1979

A A A

Dragon - "przesuwalne" ekrany w AmigaOS 3.x

Dragon to mały program z gatunku commodities napisany przez Matthiasa Bockera, który umożliwia przesuwanie ekranów na kartach graficznych pod systemem AmigaOS 3. Największą wadą programu jest to, że nie można zatrzymać ściągniętego ekranu w nowej pozycji. Wyklucza to praktyczne zastosowanie przesuwalnych ekranów, niemniej daje pewne wyobrażenie tego, czego można się spodziewać po przesiadce na system nowszej generacji, jakim jest AmigaOS 4.0.


Dodaj komentarz

r-tea
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2005-08-22 07:52

A będzie to na pewno na Czwórce?! Czy Matthias Bocker współpracuje z Hyperionem? Jeśli to będzie w czwórce to ja spadam z krzesła, bo to oznacza, że właściwie już zapomniane przez samych amigowców "ściągane ekrany" będą jednak uratowane od zapomnienia! Czy to działa na OS4 teraz?! W emulacji.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2005-08-22 08:05 w odpowiedzi na komentarz #1

A będzie to na pewno na Czwórce?!

Nie, tego patcha w czwórce nie będzie, ale patrz news poniżej.

Czy to działa na OS4 teraz?!

Nie mam tego jak sprawdzić, bo ekrany ściągają się w dół bez Dragona. Mógłbym cofnąć się o kilka wersji intuition.library wstecz i wtedy sprawdzić ten program, ale mi się nie chce. Na OS 3.1 Dragon draguje ekrany znacznie wolniej niż robi to sam system w wersji 4.0.

Odpowiedz

Nowar
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2005-08-22 11:53 w odpowiedzi na komentarz #2

To chyba nawet niesprawdzaj, poniewaz aktualnie Dragon to polsrodek (poniewaz sciga ekran, ale po puszczeniu myszki wraca na swoje miejsce (czyt. news na PPA)). U mnie na WB3.1 i CGX (BVision), tylko przelacza ekrany...na "czarny", a po puszczeniu wraca na pierwszy...Czyli intuition.library w AOS4 Rula

Odpowiedz

AmigaOS.pl
Polecamy
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: