eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

wtorek, 11. grudnia, 2018, 00:22

Dodano: 2000-11-01 00:00, Kategoria: Sprzęt, Liczba wyświetleń: 1002

A A A

PlayStation z Acera?

Znany u nas głównie z CD-ROM-ów i napędów DVD oraz notebooków Acer ma nowy pomysł. Jest nim samodzielny odtwarzacz filmów DVD z wbudowanym sprzętowym emulatorem PlayStation. Emulacją ma zajmować się dedykowany procesor RISC opracowany przez Acera wspólnie z niewymienioną z nazwy firmą.

Na procesorze pracował będzie również dedykowany i opracowany przez Acera system operacyjny. Pytanie tylko co na to Sony - emulatorem Bleem! i produktem Connectixa nie byli jakoś zachwyceni. Sony oczywiście chętnie rozdaje licencje na PS2, ale zakładają one, że licencjobiorcy będą kupować od Sony Emotion Engine - główny procesor PS2. Nie wygląda na to, żeby produkt Acera go potrzebował. Być może też produkt ten emuluje jedynie stare PS, mimo to może się sprzedawać dzięki niskiej cenie. Acer ma zamiar sprzedać technologię producentom DVD w Chinach, a ci jak wiadomo raczej średnio przejmują się prawami autorskimi i tym podobnymi drobiazgami.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze