Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2005-11-18 00:00, Autor: st, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 2393

A A A

Krzysztof Dumka - "Maszyna Wyobraźni"

Krzysztof Dumka swoją przygodę z komputerem rozpoczął w 1993 roku na Amidze 4000. Na jego stronie www.maszynaw.emapa.pl dostępne są stare filmy z lat 90-tych realizowane na Amidze w Studio Filmowym SEMAFOR.


Dodaj komentarz

Zobacz podobne newsy:
amiga4000
Discord (online: ) «»
Online: 5
  • CizarCizar
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
dołącz do kanału »
SZAMAN
Redaktor

komentarz #1 wysłany: 2005-11-19 00:22

To byly czasy - ogladalo sie amigowe produkcje w TVP, a maszyny Silicon Graphics czesto ustepowaly pola naszemu komputerkowi. Ech...

Odpowiedz

r-tea
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2005-11-19 12:26

Polskie znaki mi się na IBrowse źle wyświetlają bo są w windows-1250. Napisalem do autora prosbę aby zmienil na ISO.

Odpowiedz

r-tea
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2005-11-19 12:54

Ups.. niestety, ciągle zwraca mi tego mejla zbłędem "SPF Error". Jeśli tu chodzi o autoryzację, to mam w YAMie zaptaszkowane Use SMTP AUTH.

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: 2005-11-19 14:23

...Deluxe Paint. Jest to program malarski z możliwoœciš animacji (wspaniały, najlepszy jaki powstał na Amigę program malarski)...

Z całym szacunkiem dla autora ale to zdanie jest komletną bzdurą. Już sam fakt jednego Undo sprawiał, że DeluxePainta nie dało się normalnie używać. Już wtedy był Personal Paint i niesamowity Brilliance, które rozwalały Deluxe Painta jak chciały. Oczywiście dzisiaj taka sprzeczka nie ma już sensu. Jednak wtedy DP naprawdę nie był najlepszy. Zupełnie nie rozumiem dlaczego utarło się takie zdanie. Może w czasach pierwszych wersji DeluxePainta to było coś ale nie później...

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #5 wysłany: 2005-11-19 14:37 w odpowiedzi na komentarz #4

Nie wiem jak wypadalo porownanie na tle tworzenia animacji - moze tu rzeczywiscie DP byl najlepszy? W Polsce Deluxe mial jeszcze jedna ogromna zalete - w MA ukazywaly sie doskonale teksty Stanislawa Weslawskiego (a pozniej nakladem Lupusa ukazala sie nawet ksiazka "Deluxe Paint w praktyce" - bardzo fajna, polecam).

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #6 wysłany: 2005-11-19 16:08 w odpowiedzi na komentarz #4

Już sam fakt jednego Undo sprawiał, że DeluxePainta nie dało się normalnie używać. Już wtedy był Personal Paint i niesamowity Brilliance, które rozwalały Deluxe Painta jak chciały

To jest kwestia dyskusyjna, szczególnie jeśli chodzi o PersonalPainta i jego beznadziejne ograniczenie do pracy w 256 kolorach. Tak czy owak DeluxePaint utarł się w świadomości ludzi jako zdecydowany lider w swojej klasie. Wystarczy wejść tu aby się przekonać że inne programy praktycznie nie istnieją.
Całe szczęście że najwytrwalsi amigowcy doczekali się upowszechnienia takich programów jak TVPaint czy PerfectPaint i o Brillance DP i PP, możemy mówić jedynie w kategoriach historycznych.

Odpowiedz

Nowar
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #7 wysłany: 2005-11-20 08:37 w odpowiedzi na komentarz #6

Co do PP, to bym sie niezgodzil. Czasami trzeba cos zrobic w 8 bitach, a czasami nawet w 2 kolorach (!). PPaint jest do tego idealny.

PS. Nazwe PP nalezy rozwijac, poniewaz mozna pomylic PersonalPainta z PerfectPaintem.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #8 wysłany: 2005-11-20 10:37 w odpowiedzi na komentarz #7

Co do PP, to bym sie niezgodzil. Czasami trzeba cos zrobic w 8 bitach, a czasami nawet w 2 kolorach (!). PPaint jest do tego idealny.

Oczywiście masz rację. Do pewnych zastosowań Personal Paint jest idealny. Ja np. zawsze używałem go do szkicowania w 2 kolorach. jednak w dalszej fazie rysunku zmieniałem progam.
Jeśli chodzi o mnie to z Deluxe Paintem rozstałem się już jakieś 8 lat temu, a Personal Painta mam na twardzielu do dziś. Wynika to jednak z tego że Deluxe Paint znalazł sobie szybko godnych następców, najpierw był to Brillance, a po zakupie przeze mnie karty graficznej, z racji niesystemowości Brillance szybko odkryłem TVPainta. Jednak porównując kompleksowo, trzeba wyżej ocenić DeluxePainta od Personal Painta. Personal Paint jest po prostu skromnym programem o bardzo ograniczonych dziś możliwościach, na którego korzyść przemawia systemowość (działa nawet na AONE) i kilka innych pożytecznych rzeczy, jednak nic poza tym.

Odpowiedz

Nowar
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #9 wysłany: 2005-11-21 02:02 w odpowiedzi na komentarz #8

Personal Paint jest po prostu skromnym programem o bardzo ograniczonych dziś możliwościach, na którego korzyść przemawia systemowość (działa nawet na AONE) i kilka innych pożytecznych rzeczy, jednak nic poza tym.

Nie mozna mowic, ze nic pozatym! To bardzo dobry soft. A to ze nie jest juz rozwijany, wynika tylko z tego, ze w swojej klasie (8 bit), jest idealny i nie trzeba nic poprawiac (!).

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #10 wysłany: 2005-11-21 20:01 w odpowiedzi na komentarz #9

Na pewno nie wynika to z tego, ze jest idealny - jest wiele rzeczy w Personalu do poprawienia. Chocby jego pseudo systemowosc - potrzebna jest o wiele lepsza wspolpraca z kartami graficznymi i nie blokowanie programu przez jedno otwarte okienko.

Odpowiedz

Discord
Online: 5
  • CizarCizar
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę