eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

środa, 18. lipca, 2018, 10:38

Dodano: 2000-11-11 00:00, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 929

A A A

Zadzwońcie po milicję

Sprawa domniemanego wykradzenia źródeł Windowsów z sieci developerskiej Microsoftu jest ciągle głośna. Stało się już jasne, że MS raptownie likwidując wszystkie konta hackera i blokując mu dostęp skutecznie utrudnił wezwanej FBI namierzenie przestępcy. Wiadomo, że najlepszym sposobem nakrycia rabusia jest pozwolić mu działać dalej i systematycznie namierzać kolejne serwery, za szeregiem których z reguły hacker się ukrywa.

Niestety raptowne odcięcie intruza a co gorsza przeciek prasowy informacji o włamaniu dały mu wiele czasu na zatarcie za sobą śladów, modyfikację logów czy wreszcie ukrycie ewentualnie ściągniętych kodów źródłowych. Microsoft twierdzi, że bardziej zależało mu na ochronie swoich danych niż złapaniu przestępcy. I zapewne ma racje, ale jednocześnie oznacza to, że jednak coś konkretnego ci przysłowiowi Rosjanie tam znaleźli.


Dodaj komentarz

Ankieta: I co dalej? «»
Po polemicznych tekstach Piany i Krashana zapraszamy Was do udzielenia odpowiedzi w naszej ankiecie, która ma pokazać jakie obecnie panują nastroje co do przyszłości platformy w naszym środowisku. Można oddać głos na jedną z opcji lub dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-07-31
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze