eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

środa, 19. grudnia, 2018, 09:42

Dodano: 2006-03-20 00:00, Autor: rch, Kategoria: Emulacja, Liczba wyświetleń: 1256

A A A

Sim Coupe

Sam Coupe stworzony przez angielską firmę MGT to mocny 8-bitowy komputer, który kreowany był na nieoficjalnego następcę legendarnego ZX Spectrum. Produkt firmy MGT w założeniach miał konkurować z takimi platformami jak Amiga 500 czy AtariST, jednak ze względu na stosunkowo ubogą liczbę oprogramowania walkę tę szybko przegrał.

Dziś jest to komputer, o którym mało kto pamięta, z pewnością też niewielu miało okazję pobawić się tym komputerem w czasach jego największej świetności. Od teraz jednak amigowi pasjonaci komputerowej historii mają okazję bliżej zapoznać się z możliwościami tej unikatowej maszyny, wszystko to za sprawą Ventzislava Tzvetkova, który przeportował emulator SimCoupe dla systemu AmigaOS 4.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
A.K.
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2006-03-20 18:12

A niech to, do dziś pamiętam zachwyty nad Samem w Bajtku oraz totalny ochrzan Bajtka za ową promocję przestarzałego już wówczas 8-bitowego Sama w magazynie dyskowym Fat Agnus.

Odpowiedz

AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze