eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

środa, 13. grudnia, 2017, 08:20

Dodano: 2000-11-22 00:00, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 785

A A A

Czy MacOS pójdzie na grzyby?

Internetowy serwis Ars Technica donosi o prawdopodobnie trwających w Apple pracach nad przeportowaniem MacOS X na procesory x86. Jak wiadomo krenel MacOS X zwany Darwin oparty jest na Unixie BSD i jego źródła są publicznie dostępne.

Entuzjaści już kilka tygodni temu przeportowali Darwina na PC. Ale sam kernel to nie wszystko, Interfejs graficzny Aqua, Quartz 2D (biblioteki grafiki dwuwymiarowej), oraz API dla poprzednich wersji MacOS-a pozostają własnością Apple. I właśnie te elementy systemu firma chce podobno przenieść na procesory okołointelowe. Ale czy taki system zostanie wypuszczony na rynek? Raczej nie, mogłoby to spowodować drastyczny spadek sprzedaży wszelakich PowerMaców. Bardziej prawdpopdobnym jest, że intelowa wersja OS X będzie straszakiem na Motorolę. Ta bowiem na razie doszła z procesorami G4 do częstotliwości 550 MHz, a sześćsetki obiecała Apple dopiero w styczniu. W momencie gdy Intel pokonał problemy z P4 i zaczyna już mówić o taktowaniu 1.4 GHz, sytuacja zaczyna robić się groźna.


Dodaj komentarz

Konkurs: Jaki sprzęt jest na obrazku [pytanie 5]? «»

Prosimy o podanie odpowiedzi jak nazywa się sprzęt który jest na tym obrazku (może to być fragment tego urządzenia):

Zaloguj się, aby uczestniczyć w konkursie. Na trzy pierwsze odpowiedzi czekamy do: 2017-12-13 09:40 Informacje na temat nagród oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj.
Pytanie 4 (Apollo 630):
  1. Grzegorz - 3 pkt
  2. philipo - 2 pkt
  3. SKOLMAN_MWS - 1 pkt
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze