eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

czwartek, 14. grudnia, 2017, 07:23

Dodano: 2000-11-25 00:00, Kategoria: Sprzęt, Liczba wyświetleń: 783

A A A

3dfx zwija interes

Producent kart graficznych Voodoo, firma 3dfx znalazła się w poważnych kłopotach finansowych. Poważnych na tyle, że postanowiła zlikwidować swoją fabrykę kart graficznych w mieście Juarez w Meksyku - od tej pory będzie się jedynie zajmować produkcją samych układów scalonych do kart. Nie jest jednak pewne, czy znajdą się firmy, które będą chciały od 3dfx te układy kupić.

Układ VSA-100 używany w kartach Voodoo4 i Voodoo5 nie zachwyca już w porównaniu z układami przodującej w tej chwili na rynku nVidii. Pewną nadzieję szefowie 3dfx wiążą z powstającym układem "Mosaic" opartym na technologii opracowanej w wykupionej rok temu przez 3dfx firmie Gigapixel. Jest to technika zwana "tile rendering", zmniejsza ona znacznie ilość danych obrabianych przez procesor i przepychanych przez magistralę. 3dfx dysponuje też układem "Rampage" - jest to bezpośredni następca VSA-100. Jednak analitycy rynku przepowiadają możliwe bankructwo 3dfx.


Dodaj komentarz

Konkurs: Jaki sprzęt jest na obrazku [pytanie 6]? «»

Prosimy o podanie odpowiedzi jak nazywa się sprzęt który jest na tym obrazku (może to być fragment tego urządzenia):

Zaloguj się, aby uczestniczyć w konkursie. Na trzy pierwsze odpowiedzi czekamy do: 2017-12-14 10:30 Informacje na temat nagród oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj.
Pytanie 5 (Retina):
  1. philipo - 3 pkt
  2. SKOLMAN_MWS - 2 pkt
  3. Grzegorz - 1 pkt
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze