eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

niedziela, 22. lipca, 2018, 19:55

Dodano: 2000-11-25 00:00, Kategoria: Sprzęt, Liczba wyświetleń: 986

A A A

3dfx zwija interes

Producent kart graficznych Voodoo, firma 3dfx znalazła się w poważnych kłopotach finansowych. Poważnych na tyle, że postanowiła zlikwidować swoją fabrykę kart graficznych w mieście Juarez w Meksyku - od tej pory będzie się jedynie zajmować produkcją samych układów scalonych do kart. Nie jest jednak pewne, czy znajdą się firmy, które będą chciały od 3dfx te układy kupić.

Układ VSA-100 używany w kartach Voodoo4 i Voodoo5 nie zachwyca już w porównaniu z układami przodującej w tej chwili na rynku nVidii. Pewną nadzieję szefowie 3dfx wiążą z powstającym układem "Mosaic" opartym na technologii opracowanej w wykupionej rok temu przez 3dfx firmie Gigapixel. Jest to technika zwana "tile rendering", zmniejsza ona znacznie ilość danych obrabianych przez procesor i przepychanych przez magistralę. 3dfx dysponuje też układem "Rampage" - jest to bezpośredni następca VSA-100. Jednak analitycy rynku przepowiadają możliwe bankructwo 3dfx.


Dodaj komentarz

Ankieta: I co dalej? «»
Po polemicznych tekstach Piany i Krashana zapraszamy Was do udzielenia odpowiedzi w naszej ankiecie, która ma pokazać jakie obecnie panują nastroje co do przyszłości platformy w naszym środowisku. Można oddać głos na jedną z opcji lub dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-07-31
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze