eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

wtorek, 12. grudnia, 2017, 03:56

Dodano: 2000-07-19 00:00, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 1090

A A A

RealPlayer dla komórek

Nokia razem z RealNetworks planuje stworzyć specjalną wersję programu RealPlayer dla swoich telefonów komórkowych nowej generacji bazujących na systemie EPOC z firmy Symbian. Jak do tej pory, na niektórych komórkach można było odtwarzać pliki mp3. Teraz, dzięki staraniom obu firm, dołączy do tego możliwość oglądania plików video.

Należy się spodziewać także, że inne urządzenia pracujące pod systemem EPOC automatycznie będą miały taką możliwość. Należeć do nich będą nowe telefony z firm Motorola czy Ericsson. Biorąc jednak pod uwagę rozmiary obecnych wyświetlaczy stosowanych w telefonach komórkowych trudno jest sobie wyobrazić powodzenie tego przedsięwzięcia. Najwidoczniej szykuje się kolejna rewolucja w tej dziedzinie, i nowe komórki wyposażone będą w wyświetlacze niczym nie ustępujące monitorom komputerowym. No, chyba, że ktoś lubi oglądać film na monochromatycznym wyświetlaczu w rozdzielczościach daleko gorszych od możliwości poczciwego ZX Spectrum.


Dodaj komentarz

Konkurs: Jaki sprzęt jest na obrazku [pytanie 4]? «»

Prosimy o podanie odpowiedzi jak nazywa się sprzęt który jest na tym obrazku (może to być fragment tego urządzenia):

Zaloguj się, aby uczestniczyć w konkursie. Na trzy pierwsze odpowiedzi czekamy do: 2017-12-12 10:40 Informacje na temat nagród oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj.
Pytanie 3 (SAM440ep):
  1. waldiamiga - 3 pkt
  2. MadMan - 2 pkt
  3. SKOLMAN_MWS - 1 pkt
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze