eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

sobota, 17. lutego, 2018, 20:35

Dodano: 2000-12-05 00:00, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 695

A A A

Napster poskromiony?

Przedstawiciele Bertelsmanna, jednej z największych wytwórni płytowych twierdzą, że opracowali sposób przekształcenia Napstera w płatny serwis muzyczny służący potentatom nagraniowym do sprzedaży muzyki w sieci. Teraz firma stara się przekonać do pomysłu innych wielkich graczy z branży, którzy na razie twardo chcą likwidacji Napstera.

Taki płatny serwis miałby szanse na powodzenie tylko wtedy gdyby wszystkie liczące wytwórnie oferowały w nim swój repertuar. Bertelsmann na razie nie mówi o szczegółach zasad działania całego przedsięwzięcia. Prawdopodobnie sprzedawane pliki MP3 byłyby jakoś znakowane. Co prawda test sposobów znakowania opracowanych przez SDMI wykazał ich słabość, ale istnieją inne technologie, np. opracowana przez Liquid Audio. Aktualnie w Napsterze zarejestrowanych jest ponad 40 milionów użytkowników.


Dodaj komentarz

Ankieta: Do czego używasz Amigi w internecie? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób używacie swojej Amigi w internecie - można zaznaczyć wiele opcji. W polu "Inne" istnieje możliwość wpisania także zastosowania, które nie zostało wymienione na liście.
Ankieta aktywna do: 2018-02-18
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze