eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

sobota, 21. lipca, 2018, 19:40

Dodano: 2000-07-21 00:00, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 1242

A A A

Silikonowe implanty

Grupa chirurgów ze Stanów Zjednoczonych dokonała operacji wszczepienia elektronicznej siatkówki trzem niewidomym pacjentom. Minie jednak kilka tygodni, zanim można będzie powiedzieć, czy przywróci im to wzrok. Jednak już teraz lekarze są pewni, że operacja będzie, przynajmniej częściowo udana.

Wszczepiony mikroukład ma przekątną 1/10 cala a wysokość 1/1000 cala. Zawiera około 3500 mikroskopijnych ogniw słonecznych, które konwertują impulsy świetlne na impulsy elektryczne. Ogniwa te mają zastąpić uszkodzone fotoreceptory z oka. Metoda nie jest jeszcze doskonała, nie umożliwia leczenia wszystkich przypadków ślepoty. Jedynie ludzie, którzy utracili wzrok wskutek choroby siatkówki (tak jak wyżej wymienieni trzej pacjenci) mogą liczyć na pozytywne efekty.


Dodaj komentarz

Ankieta: I co dalej? «»
Po polemicznych tekstach Piany i Krashana zapraszamy Was do udzielenia odpowiedzi w naszej ankiecie, która ma pokazać jakie obecnie panują nastroje co do przyszłości platformy w naszym środowisku. Można oddać głos na jedną z opcji lub dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-07-31
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze