eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
Logowanie
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

piątek, 26. maja, 2017, 19:00

Dodano: 2008-10-03 22:00, Autor: st, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 938

A A A

Red Alert na Amigę

Andrea Palmatč przeportował silnik Open Red Alert, który umożliwia uruchomienie gry Red Alert - kontynuacji strategii Command & Conquer. Wymagane są pliki z wersji demo lub z pełnej wersji gry (Soviet Disc i Allied Disc).

Od kilku dni na Aminecie dostępny jest także port Open Red Alert dla AmigaOS 3.x (autorem jest Artur Jarosik).


Dodaj komentarz

Rafał Chyła
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2008-10-05 17:05

Przekopiowałem dane które trzymałem jeszcze razem z FreeCNC, na którym jak się okazuje Open Red Alert bazuje. Nie jest więc do końca tak że oto nagle mamy Red Alert na Amigę, bo mieliśmy go jak i właściwe Command & Conquer, conajmniej od trzech lat. Inna sprawa że tamte porty miały to ograniczenie, że nie pozwalały grać z komputerowym przeciwnikiem.
Po odpaleniu gry, mogę jedynie podtrzymać słowa, jakie ostatnio wypowiedziałem na forum spierając się z Darkiem. Jeśli masz wystarczająco mocną Amigę i chcesz pograć na niej w Red Alert, polecam FPSE, jeśli masz słabą Amigę, zapomnij o grze w Red Alert.
Może jeszcze zweryfikuje swoje słowa na temat, wyższości emulowanego RA, nad wersją natywną, po ściągnięciu, pełnych Soviet i Allied dysków. Z tymi danymi które trzymałem na dysku, (najporawdopodobniej jakieś demo), gra ma zbyt dużo niedociągnięć.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2008-10-18 21:35 w odpowiedzi na komentarz #1

Warto odpalic pelne wersje, aby zobaczyc swietne jak na 1996 rok filmiki. Sama gra jest narazie mocno niestabilna.

Odpowiedz

eXec.pl

AmigaOS.pl