Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2009-12-22 13:20, Autor: rch, Kategoria: Emulacja, Liczba wyświetleń: 4599

A A A

VICE 2.2

VICE popularny emulator wszelakiej maści 8-bitowych maszyn Commodore doczekał się nowej wersji. Uaktualnienie oznaczone numerem 2.2 wnosi w sumie kilkadziesiąt zmian. Przeczytamy o nich w dokumentacji dołączonej do archiwum, które pobierzemy stąd.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 12
 • a...a...
 • Adam_MAdam_M
 • CizarCizar
 • Delf_2000EDelf_2000E
 • IMPBotIMPBot
 • Janusz82Janusz82
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • Marek_BMarek_B
 • spazmaspazma
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2009-12-22 13:41

Przy okazji gorących dyskusji o Natami, nasuwa mi się porównanie do Commodore DTV. Również była to próba reanimacji trupa poprzez wstrzyknięcie potężnej dawki sterydów. Taki ulepszony C64, pomimo że miał potencjalnie (licząc liczbę byłych posiadaczy), według różnych szacunków od 3 do 6 razy więcej nostalgików do wzięcia, sukcesu nie odniósł. Nie pomogła ani cena na każdą kieszeń (w Polsce był sprzedawany chyba po 150zł), ani stosunkowo duży szum wokół tej maszyny. Podobno nawet trochę ludzi się na to skusiło, tylko czy przynioso to jakiś efekt w postaci oprogramowania? Przyznam się szczerze że nie śledziłem tego aż tak dokładnie więc mogę się mylić, ale jedynymi produkcjami które wykorzystywały nowe możliwości Commodore DTV było dosłownie kilka produkcji scenowych.

Odpowiedz

GregMedavoy
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2009-12-23 05:08 w odpowiedzi na komentarz #1

... nie odniósł sukcesu??? W USA w PIERWSZY dzień dostępności sprzedano 70.000 sztuk, na kanale telezakupowym QVC sprzedano 250.000 sztuk (całą pierwszą partię produkcyjną), w Niemczech wysprzedano wszystkie dostępne modele. Na Ebay'u co kilka miesięcy pojawia się jedna sztuka (na świecie) i osiąga ceny około 100 euro. Ostatnie nowe modele kosztują od 100 euro wzwyż... Sprzedane kilkaset tysięcy sztuk, 4-krotny wzrost ceny po 4 latach... Chyba jest Pan słabo zorientowany... lub może różnie interpretujemy sukces...

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2009-12-23 13:36 w odpowiedzi na komentarz #2

Napisałem, że nie za bardzo się tym interesowałem, że zacytuję sam siebie

"Podobno nawet trochę ludzi się na to skusiło, tylko czy przynioso to jakiś efekt w postaci oprogramowania?".

No i moje pytanie pozostaje aktualne, gdzie te programy na ten sprzęt, możesz podać jakiegoś linka? Jeśli zobaczę ich choćby tyle co na OS4Depot, to przyznam rację że odniosło to sukces. Liczby dotyczące sprzedaży, to tylko liczby, które ciężko zweryfikować. Dla przykładu oryginalny C64 według różnych źródeł sprzedał się w ilości od 17 mln do 30 - 40 mln, Amiga od 5 mln do 8 - 10 mln. Zazwyczaj są to liczby które kiedyś podał jakiś spec od martketingu, więc dalszy komentarz jest zbędny. Co do ceny to sam widziałem mniej więcej rok temu w Toy4Boy tę konsolę za około 150zł, że bym wiedział że osiąga to 4 - krotne przebicie, kupiłbym kilka i wystawił na e-Bayu. Poza tym nasuwa się pytanie, skoro jest tak dobrze to czemu jest tak źle? Znaczy skoro sprzedano tego kilkaset tysięcy sztuk, czemu pojawia się na aukcjach jedna sztuka na świecie? Przecież nawet A1na aukcjach jest więcej, a było nie było sprzedała się w ilości poniżej 2 tys. sztuk. Wreszcie czemu firma produkująca C64 DTV, zaprzestała produkcji, skoro sprzedawało się to tak fantastycznie, powinni trzepać te komcie dalej i liczyć kasę.

Odpowiedz

GregMedavoy
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: 2009-12-24 06:31 w odpowiedzi na komentarz #3

Produkcja została zaprzestana ze względów prawnych... jest mało publikacji na ten temat... Ogólnie cała historia dotyczy pani Jeri Ellsworth oraz pana Jensa Schönfelda (INDIVIDUAL COMPUTERS). Pani Ellsworth oraz pan Schönfeld zdaje się w 2000 roku rozpoczęli pracę nad C-One, przy czym zarówno cały projekt jak i panią Ellsworth sponsorował pan Schönfeld. Podobno większość prac wykonał również pan Schönfeld, bez którego projekt nigdy by nie powstał. Pani Ellsworth, zdaje się przez ponad 1,5 roku, mieszkała u Pana Schönfelda i była mu bardzo bliska... Pani Ellsworth opuściła pewnego razu Pana Schönfelda i w tajemnicy przed nim wykorzystała opracowania projektu C-One (oprogramowane FPGA) i stworzyła C64 DTV, o panu Schönfeldzie nigdy przy tym nie wspominając... Pan Schönfeld tylko raz (z tego co mi wiadomo) publicznie odniósł się do sprawy - znaczy opowiedział swoją wersję... oraz zaznaczył, że resztą zajmą się sądy... Pani Ellsworth nigdy na ten temat się nie wypowiedziała... Moje przemyślenia... pan Schönfeld zna się na rzeczy, o czym chyba wszyscy jesteśmy przekonani... http://www.jschoenfeld.com/indexe.htm Na stronie są również produkty do C64 i pan Schönfeld cały czas stara się stworzyć coś nowego... Pani Ellsworth stworzyła C64DTV i na tym się skończyło... C64 DTV wyprodukowano ponad 500.000 sztuk, takie liczby podaje np. NY Times, nigdzie indziej też nie jest podana wyższa liczba. Jeden z producentów - Toylobster (http://www.toylobster.com/) podaje na stronie, że są problemy z licencją na C64DTV i nie wiadomo, czy kiedykolwiek produkcja zostanie wznowiona... (jest jeszcze kwestia właścicieli firmy Commodore...) Toylobster sprzedawał ostatnie sztuki po "£100 GBP plus shipping"... Kwestia Software... C64DTV to C64, w zasadzie działa cały soft z C64 i większości użytkowników chodzi raczej o korzystanie z tego jako C64, niż korzystanie z emulatorów... Pierwsze partie C64DTV nic nowego w stosunku do standardowego C64 nie oferowały, ostatnia (Version 3) wprowadziła nowy tryb graficzny - tych jednak wyprodukowano najmniej... Tutaj (http://symlink.dk/nostalgia/dtv/fixed/) 161 gier specjalnie dopasowanych do C64 DTV, reszta linków tu http://picobay.com/dtv_wiki/index.php?title=C64_DTV_Hacking_Wiki Wesołych Świąt

Odpowiedz

Discord
Online: 12
 • a...a...
 • Adam_MAdam_M
 • CizarCizar
 • Delf_2000EDelf_2000E
 • IMPBotIMPBot
 • Janusz82Janusz82
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • Marek_BMarek_B
 • spazmaspazma
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę