eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

piątek, 14. grudnia, 2018, 12:26

Dodano: 2010-02-22 21:31, Autor: kb, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 1403

A A A

AAMP 1.0

AAMP (pobierz) to pakiet oprogramowania niezbędnego dla deweloperów pracujących w języku PHP. W skład pakietu wchodzi serwer Apache 2.2.11 z niezbędnymi modułami, baza danych MySQL 5.1.35 oraz język skryptowy PHP 5.2.10 z niezbędnymi rozszerzeniami.

AAMP dla Amigi przygotowany został przez Edgara Schwana. Nie jest to jeszcze finalna wersja pakietu. Autor sygnalizuje problemy z modułem CGI w serwerze Apache.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #1 wysłany: 2010-02-28 22:54

Pierwsze wrażenia pozytywne. Cały pakiet instaluje się bardzo prosto. Najważniejszą robotę robi Installer. Ręcznie trzeba było zmodyfikować pliki: sys:devs/internet/users i sys:devs/internet/groups, ale Installer podał co tam trzeba wpisać. Mamy dodane dwa programy z GUI do zarządzania bazą danych i serwerem Apache.

Mój pierwszy test środowiska polegał na zainstalowaniu lokalnie mojej strony o fotografii: fotografia.bielski.org. Wszystko ruszyło na Amidze bez najmniejszych problemów. Wystarczyło przegrać bazę danych i zamienić w pliku konfiguracyjnym zmienną ServerPath na amigową ścieżkę. Strona działa bez problemów i bardzo szybko. Zainstalowałem również PhpMyAdmin. Jak znajdę trochę czasu to spróbuję potestować coś bardziej wymagającego.

Odpowiedz

AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze