eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

niedziela, 16. grudnia, 2018, 08:24

Dodano: 2010-06-30 08:51, Autor: rch, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 1913

A A A

Giana's Return 0.999

The Great Giana Sisters był komputerową odpowiedzią na konsolowego Super Mario Bros uznawanego wówczas za jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą platformówkę swoich czasów. Giana Sisters, będąca dosyć wierną kopią pierwowzoru, przeniesioną na większość komputerów domowych, do których między innymi zaliczano także Amigę, również świeciła sukcesy.

Przez lata powstawały mniej lub bardziej podobne gry bazujące na identycznym mechanizmie rozgrywki, jednak nigdy nie powstał żaden sequel tej gry. Wydano co prawda Gianę Sisters DS, będącą znacznie unowocześnioną wersją oryginału, jednak dostępna jest tylko na kieszonkowe konsole Nintendo. Giana's Return jest projektem mającym na celu możliwie wierną kontynuację Giany również na inne platformy. Archiwum z wersją dla AmigaOS znajdziemy tutaj.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
Marcin Libicki
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2010-06-30 20:37

Nie wiem dlaczego, ale jakos ta nowa Giana mi sie nie podoba. Gra niby ciekawa, ale jak dla mnie jest dziwne sterowanie i animacja. Moze za bardzo przyzwyczailem sie do Amigowych platformowek, wiele remakow mi sie podoba, ale niestety nie w tym przypadku.

Odpowiedz

AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze