eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

piątek, 14. grudnia, 2018, 12:24

Dodano: 2011-04-05 22:57, Autor: rch, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 3200

A A A

Diamond Player 1.5

Odwarzacz muzyczny Diamond Player, doczekał się wersji 1.5.

DiamPlay

Rozwijane przez Roberta Szackiego narzędzie pozwalające odtwarzać popularne przed laty amigowe formaty MOD i MED mocno poszło do przodu odkąd wspominaliśmy o nim po raz ostatni. Autor całkowicie zmienił GUI, dopracował wierność odgrywania plików MED, wreszcie dodał długo oczekiwaną opcję tworzenia podręcznej playlisty poprzez zaznaczenie wielu plików jednocześnie. Archiwum pobierzemy z serwera OS4Depot.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
MasterMax/InnerPower
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2011-04-06 10:59

Mam nadzieję, że program dobrze się spisuje.

Wiem, że moduły w dzisiejszych czasach kiedy dostępne są karty muzyczne zostały w znacznej mierze wyparte przez MP3, jednakże warto czasem wspomnieć sobie te "perełki" amigowej twórczości, które przecież stanowią niewątpliwie jedno z najbogatszych dziedzictw artystów pracujących na Amigach.

Warto zauważyć też, że format modułów w różnej postaci prosperuje po dziś dzień ze względu na oszczędność pamięci dyskowej oraz szybkość dekodowania (nie trzeba złożonych procedur dekompresujących jak w przypadku MP3). Także format modułów, mimo że w nowocześniejszej formie, pozostanie na pewno aktualny.

Odpowiedz

Łukasz Jeglorz
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2011-04-06 20:36 w odpowiedzi na komentarz #1

Super wiadomość , oczywiście go wypróbuję na mojej Sam , ja głównie słucham modułów , uwielbiam ten rodzaj muzyki, więc tym bardziej się cieszę z programu. Mam nadzieję że program obsługuje różne formaty i nie będzie problemów z niektórymi modułami tak jak ma to miejsce na moim wysłużonym hipciu

Odpowiedz

Leon
Redaktor

komentarz #3 wysłany: 2011-04-08 14:21

Testowałem program na kilku MODkach i muszę przyznać, że działa bez problemu.

Odpowiedz

AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: