eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

wtorek, 12. grudnia, 2017, 03:55

Dodano: 2001-01-12 00:00, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 837

A A A

MP3 Pro

MP3 Pro to nieoficjalna nazwa nowej wersji standardu MP3 przygotowywana przez autorów MP3 - Instytut Fraunhofera - we współpracy z francuską firmą Thomson. MP3 Pro ma być odpowiedzią na kodowanie użyte w programie Windows Media Player.

Nowa wersja ma mieć wyższy stopień kompresji, zgodnie z wypowiedziami Thomsona plik MP3 Pro spakowany w 64 kbps ma mieć jakość zywykłego pliku MP3 w 128 kbps. Co ciekawe (i bardzo ważne), MP3 Pro będzie częściowo kompatybilny z starym MP3. Oznacza to nie tylko możliwość odtwarzania starych plików nowymi playerami. Będziemy mogli słuchać plików w nowym standardzie na starych programach odtwarzających - niestety nie skorzystają one z dodatkowej kompresji, więc przykładowy plik MP3 Pro w 64 kbps zabrzmi na starym odtwarzaczu jak zwykły MP3 z taką kompresją. Kody źródłowe dekodera MP3 Pro będą publicznie dostępne dla autorów darmowych odtwarzaczy. Za źródła kodera (lub za źródła dekodera jeżeli mają być użyte w programach komercyjnych) trzeba będzie zapłacić.


Dodaj komentarz

Konkurs: Jaki sprzęt jest na obrazku [pytanie 4]? «»

Prosimy o podanie odpowiedzi jak nazywa się sprzęt który jest na tym obrazku (może to być fragment tego urządzenia):

Zaloguj się, aby uczestniczyć w konkursie. Na trzy pierwsze odpowiedzi czekamy do: 2017-12-12 10:40 Informacje na temat nagród oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj.
Pytanie 3 (SAM440ep):
  1. waldiamiga - 3 pkt
  2. MadMan - 2 pkt
  3. SKOLMAN_MWS - 1 pkt
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze