Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2011-11-16 20:51, Autor: rch, Kategoria: Sprzęt, Liczba wyświetleń: 5276

A A A

Film z prezentacji Amigi One X1000 na Alchimie

W serwisie Youtube pojawił się film z prezentacji Amigi One X1000 jaka odbyła się na tegorocznym Alchimie


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 13
 • Adam_MAdam_M
 • AmiKitAmiKit
 • Archi-TECHArchi-TECH
 • CizarCizar
 • DobrowitDobrowit
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • Janusz82Janusz82
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • Marek_BMarek_B
 • PatuPatu
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2011-11-16 21:16

Niestety za dużo pokazać nie mogli. Może jest jakiś czytelnik, który posługuje się językiem ludzi żyjących nad Sekwaną i pokusiłby się o jakąś translację?

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2011-11-17 06:46

No dobra, zapewne na transkrypcję zapewnie się nie doczekamy, więc minirelacja zasłyszana z pierwszej ręki. Pod X1000 prezentowano poza E-UAE m.in Hollywood, DvPlayera czy AmiCygnixa: Gimp, Gnumeric, AbiWord. Szczególnie prędkość działania tego ostatniego zrobiła na ludziach duże wrażenie. Na koniec pokazu zaprezentowano demko Hansa wykorzystujące wsparcie 3D w Radeonach HD, prezentujące rzeczy niemożliwe do zrealizowania pod Warp3D. Ogólnie nowa Amiga zrobiła na ludziach pozytywne wrażenie i wywołała spore zainteresowanie (rozdano kilkaset ulotek), choć oczywiście nawet na zgniłym zachodzie ludzie narzekali trochę na cenę.
A ja tylko dodam od siebie że być może niektórzy mogą mieć za zle że nie pokazano jakichś fajerwerków, wyników benchmarków itp. ale ja znając realia a w zasadzie bariery jakie nakładane są nakladane na prezentowanie nowej AOne i tak jestem zdziwiony że pokazali aż tyle. Zapewne teraz na każdym kolejnym pokazie będzie już tylko lepiej, kto wie może wkrótce doczrekamy się jakiegoś w PL.

Odpowiedz

Cargo
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2011-11-17 08:27

Zastanawia mnie, czy Varisys chciałby popełnić taki błąd i nazwać ten film z komórki prezentacją...Scena wśród siedzących, żadnej widoczności, łyse głowy i do tego logo producenta rzutnika. Chyba komuś zależało na nabiciu licznika odwiedzin na YT. Mnie i wielu innych oglądających ta prezentacja odwiodła od zakupu X1000.

Odpowiedz

tchomasz
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #4 wysłany: 2011-11-17 13:34 w odpowiedzi na komentarz #3

Przecież to nie Varisys zamieścił ten filmik. Poza tym widać, że nie nakręcony do końca - pewnie pamięci w telefonie albo w aparacie zabrakło. Jak 'taka prezentacja' odwiodła od zakupu X1000 to pogratulować - coś w stylu ja bym kupił, ale zobaczyłem 'prezentację' i nie kupię. Nie lepiej napisać, że nie kupię bo mnie nie stać lub ten kierunek rozwoju nie dla mnie, a nie pisać, że jakiś marny filmik odwiódł od zakupu - trochę śmieszne podejście, no ale ja tam się nie znam.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #5 wysłany: 2011-11-17 19:10 w odpowiedzi na komentarz #3

Zastanawia mnie, czy Varisys chciałby popełnić taki błąd i nazwać ten film z komórki prezentacją...Scena wśród siedzących, żadnej widoczności, łyse głowy i do tego logo producenta rzutnika. Chyba komuś zależało na nabiciu licznika odwiedzin na YT.

Ja nie wiem kto to kręcił, napewno nie był to czlowiek filmujący na zlecenie Varisysu czy A-EONu. Zwracam uwagę, co już zresztą podkreślił przedmówca że filmik jest urwany. Przypominam że prezentacja, przynajmniej według zapowiedzianego harmonogramu miała trwać godzinę. Urwany film jest znacznie krótszy, zatrzymał się na E-UAE czyli pierwszej z serii rzeczy które pokazano. Można powiedzieć że to co najciekawsze, czyli np. prędkość działania AmiCygnixa czy 3D na Radeonie HD nie zmieściło się na filmie. Nie uważam też aby całym złem obarczać prowadzących prezentację tak jak to przedstawiają na PPA, czyli np. że rzutnik nawalał, albo były za słabe głośniczki, gdyż takie rzeczy to zazwyczaje leżą w gestii organizatora imprezy.
Jeszcze raz napiszę iż włodarze niechętnie pozwalają na pokazywanie X1000 i różnych podbajerzonych rzeczy. Na chwilę obecną kernel jest obarczony debbugiem i wieloma innymi ciężkimi elementami, które nie znajdą się w wersji komercyjnej. W związku z tym zawsze po takim pokazie znaleźli by się ludzie, którzy twierdziliby (pomijając oczywiście okoliczności o których wspomniałem) że na takim sprzęcie jak X1000 aplikacja x czy y powinna chodzić trzy razy szybciej. Nauczkę mieli już na ubiegłorocznym Amiwest po pokazie Quake II. Ostatnia rzecz jaka jest potrzebna temu projektowi to kolejna dawka czarnego pijaru, a że wielu ludzi udających "amigowców" tylko czeka aby wbić szpilę w X1000 z tego czy innego powodu, zdaje sobie sprawę nawet tak otwarty i bezkonfliktowy człowiek jak Tevor Dickinson.
Będzie dopracowany i gotowy system, będzie miejmy nadzieje profesjonalna prezentacja przeprowadzona przez oficjalne czynniki. A narazie takie pokazy bardziej należy traktować jako nieoficjalne przecieki od betatesterów niż jakąś marketingową akcję promocyjną.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #6 wysłany: 2011-11-18 06:31

No i jeszcze jedna relacja, która potwierdza to co napisałem powyżej. Ponieważ tekst jest po francusku, poniżej surowe tłumaczenie translatora google:

W okresie od 11 listopada do 13, 2011 odbyło 111111 alchemii, dziesiąta edycja rajdu organizowanego przez Stowarzyszenie Triple . W tym occcasion, aktualizacja przyszłych wersji AmigaOS 4.x oraz MorphOS 3.x została wykonana. Podsumowanie najważniejszych osiągnięć.

AmigaOS 4.x

Były dwie konferencje mówić o AmigaOS 4.x: jeden z Amiga 500 (Philippe Ferrucci, nowy członek Systems ACube), a drugi z X1000 AmigaOne (Aleksandra Bałabana). Prezentacja X1000 AmigaOne została ograniczona do co-Eon chciał pokazać. Oczywiście, zespół testerów obecny (Alexandre Balaban, David Poacher, Jean-Francois Bachelet, Ölrick Lefebvre, Johnny Lefranc, Philippe Rouxhet, Jacques Vanhove i Niels Bache) nie został dopuszczony do emisji serii rygorystycznych testów z dane, ponieważ niektóre sterowniki są jeszcze w wersji beta. Zespół nie był pani, co było możliwe do obecnych i sprawdzian, prezentacji, która była postrzegana jako frustrujące dla niektórych widzów.

Gospodarka Materiałowa

Zacznijmy X1000 AmigaOne. Posiada swój własny ekran powitalny, a ciemne, co daje mu kilka osobowości. Czas uruchomienia urządzenia jest ponad 45 sekund i ciepły start trwa około 28 sekund. To AmigaOne X1000 firmware za pomocą testu, więc czas uruchamiania powinno być szybsze w wersji ostatecznej.


Dźwięk i 2D (Radeon HD4650) funkcji. Alexandre Balaban uruchomiła wideo DivX DvPlayer: działa bardzo dobrze, bez szarpnięć, ale zauważyć obecność "rozrywania" (wyświetlacz artefakt). Ten test był niejednoznaczny, ponieważ film był w niskiej rozdzielczości (np. 512x384 bez nakładki) i nie pokazać prawdziwy potencjał procesora. W rzeczywistości, Alexander miał bardzo mało czasu, aby przygotować prezentację i wybrać to, co pokazać, więc nie miał wideo lub p1080 P720 poniżej łokcia.

Surowiec w postaci X1000 AmigaOne nadal wykazano w AmiCygnix, X11 dla AmigaOS 4.x środowiska Ładowanie AmiCygnix trwa zaledwie pięciu sekund i uruchamiania aplikacji jest bardzo szybki (1:59 sekund, Gnumeric i Gimp). Jest o wiele lepiej niż na innych komputerach AmigaOS 4.x W rzeczywistości, tylko ruch okna kuleje, ale jest to jeden z ograniczenia AmiCygnix się.

Strona 3D to interesujące. Po raz pierwszy na AmigaOS 4.x, sterownik grafiki 3D zarządza shaderów. Oto RadeonHD_RM.ressource, który został użyty na Radeon HD4650 z mały program zaprojektowany przez Hansa de Ruiter. Ten program pokazuje tylko możliwości shaderów, nic więcej, ale to krok naprzód.


Jako beta testerów nie mógł pokazać testy z numerami, mogliśmy obserwować pewne rzeczy. Do ZEA, demo 9 Fingers (który używa żetonów do dołu Amiga Classic), przebiega sprawnie. Możesz także poczucie prędkości, gdy otwiera okno na Workbench AmigaOne X1000 już szybko na innych komputerach AmigaOS 4.x, ale to jest prawie natychmiastowa.

Pierwsza prezentacja AmigaOne X1000 we Francji została ograniczona, ale okazuje się, że urządzenie jest funkcjonalne i że AmigaOS 4.1 Update 4, który jest wyżej jest użyteczny i stabilne. I w przeciwieństwie do niektórych informacji zamieszczonych na forach, urządzenie jest stosunkowo cichy mimo obecności więcej fanów.

Dla Amigi 500 (Sam460ex tak), sterownik audio jest nadal w fazie beta. Autor sterownika ma obecnie inne priorytety (egzaminy), więc nie spodziewamy się ostatecznej wersji w najbliższych dniach.

Ostatnio do systemu

Nowe modele przedstawione tutaj nie może być uwzględnione w kolejnym AmigaOS publicznych (w wersji 4.1 Update 4), ale daje wyobrażenie o kierunku rozwoju. Inne nowe funkcje i poprawki są planowane, ale nie wymienione tutaj.
Menu kontekstowe zostało uaktualnione. Małe ikony są przyprawy.
W Workbench, można teraz przeglądać pliki graficzne i tekstowe (które zastępują ikony).
Okna system może być rozszerzony na obu stronach (i nie tylko z suwakiem na dole okna po prawej) z wygodą AutoBorderSize. Kursora myszy zmienia się w strzałkę w nim jest ponad krawędź okna i można zmienić rozmiar okna.
Korekty do USB 2.0.
Korekty MUI.
Wygoda AutoInfo dodaje. Jest on używany do automatycznego wyświetlania concerçant informacji programu pod wskaźnikiem myszy (typ, rozmiar, data, itp.) ..
Podgląd obrazów i tekstu na Workbench
Nowe menu
Autoinfo
Innym rozwoju, na szeroką skalę, to sterowniki grafiki. Ulepszone sterowniki Radeon 1000, 2000, 3000 i 4000 jest spodziewane. Następnie nowsze karty (Radeon 5000, 6000, będą miały nVidia kierowcy ,...) przez Gallium3D. Ten ostatni jest opracowanie wersji renderingu już istnieje. Ostateczna wersja będzie oczywiście oddawania sprzętu.

Odpowiedz

Ferin
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #7 wysłany: 2011-11-18 17:33 w odpowiedzi na komentarz #6

Na stronie do której kieruje link, w górnym lewym rogu sa tłumaczenia w innych językach, angielska wersja jest tu. To tak gdy by ktoś przeoczył .

Odpowiedz

Discord
Online: 13
 • Adam_MAdam_M
 • AmiKitAmiKit
 • Archi-TECHArchi-TECH
 • CizarCizar
 • DobrowitDobrowit
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • Janusz82Janusz82
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • Marek_BMarek_B
 • PatuPatu
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę