eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

poniedziałek, 11. grudnia, 2017, 12:31

Dodano: 2011-12-12 10:52, Autor: st, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 8228

A A A

Jay Miner poszedłby tą samą drogą?

Michael "Kremlar" Boulanger na forum serwisu Amiga.org zamieścił wywiad, który udało mu się przeprowadzić z Jayem Minerem na jego BBS-sie przed premierą Amigi 4000.

Z wywiadu wynika jasno, że ojciec naszego komputera w tamtym czasie wyraźnie widział możliwość wykorzystania w Amidze technologii, które były stosowane w komputerach PC - rozwoju opartego na wymianie samej płyty głównej i skorzystania z trybów VGA. Uważał także, że AmigaOS jest najlepszym systemem operacyjnym (lepszym niż Windows, MacOS i system SunOS), brakuje mu jednak dobrej bazy oprogramowania.


Dodaj komentarz

Konkurs: Jaki sprzęt jest na obrazku [pytanie 4]? «»

Prosimy o podanie odpowiedzi jak nazywa się sprzęt który jest na tym obrazku (może to być fragment tego urządzenia):

Zaloguj się, aby uczestniczyć w konkursie. Na trzy pierwsze odpowiedzi czekamy do: 2017-12-12 10:40 Informacje na temat nagród oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj.
Pytanie 3 (SAM440ep):
  1. waldiamiga - 3 pkt
  2. MadMan - 2 pkt
  3. SKOLMAN_MWS - 1 pkt
SZAMAN
Redaktor

komentarz #1 wysłany: 2011-12-12 11:27

Po przeczytaniu wywiadu jestem spokojniejszym użytkownikiem mA1 - tekst powinien natomiast dać wiele do myślenia wielbicielom klasyka i jego zamkniętej architektury. Od samego początku Jay wyobrażał sobie to bowiem inaczej - tylko zabrakło pieniędzy na realizację.

Odpowiedz

Radov
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2011-12-12 12:45 w odpowiedzi na komentarz #1

I wish I could tOQ. 1m very curious. They do have some good engineers, but a are stuck with being back software compatable, just like IBM. Big problem!!!

A to chyba dla wielbicieli wstecznej kompatybilności...

(troll on)
Chyba, że nagle się okaże , że JM wcale tak długo w Commodore nie pracował, nie ma się co przejmować jego opiniami, no bo w takim razie to zdolni inżynierowie Commodore czuli ducha Amigi, a on tylko stał i patrzył itp. itd.
(troll off)

Odpowiedz

AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze