eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

środa, 12. grudnia, 2018, 23:37

Dodano: 2012-03-21 10:58, Autor: st, Kategoria: AmigaOS, Liczba wyświetleń: 1589

A A A

Gallium/OpenGL 3.x w Amiga OS 4.2

Niby nie jest to temat na newsa, bo wszyscy o tym wiemy, ale warto odnotować, że osoba reprezentująca Hyperion na forum portalu amigaworld.net potwierdziła jeszcze raz, że nowe 3D pojawi się w AmigaOS 4.2.

Bracia Frieden są niedoceniani, tym bardziej, że pracują obecnie ze znakomitym deweloperem jakim jest Hans de Ruiter:

"Mówili, że będzie Timberwolf i jest. Na Amiwest Hyperion zapowiedział Gallium z najnowszy OpenGL i obecnie jesteśmy bardzo blisko tego celu. Realizujemy to nie przez jakiegoś "hacka", ale jako podstawę nowego podsystemu graficznego w przyszłości."

Podsumowując - AmigaOS 4.2 zapowiada się bardzo dobrze. Przedstawiciel Hyperionu nie mówi jednak jak zwykle o jednym - terminie finalnej realizacji. Owszem mamy Timberwolfa, ale jest to bardzo wczesna beta, MUI4 także jest dopiero na początku realnych testów u betatesterów, podobnie wygląda sprawa z 3D. Podstawy już są, wszystko idzie w dobrym kierunku, ale musimy uzbroić się w cierpliwość. To jeszcze sporo czasu potrwa.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze