eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

wtorek, 11. grudnia, 2018, 09:16

Dodano: 2012-04-20 16:49, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 1476

A A A

DigiRoller 1.1

Grzegorz Kraszewski przygotował nową wersję programu DigiRoller - odtwarzacza modułów muzycznych DigiBoostera 3 i DigiBoostera Pro 2.x

Jak czytamy na stronie programu:

Wersja 1.1 programu zawiera najnowszy silnik odtwarzający z DigiBoostera 3 z obsługą efektu DSP Echo. Echo jest całkowicie kompatybilne wstecz ze starym (komendy V, W, X, Y i Z są w pełni obsługiwane), ale jest generowane wewnętrznie przez program i jest niezależne od AHI, a co za tym idzie, zawsze dostępne. Echo w AHI można spokojnie wyłączyć. Dodatkową możliwością nowego echa jest tryb niezależny, włączany komendą V2 trackera. W tym trybie każda ścieżka może mieć inne parametry echa. Drugą nowością jest panorama stereo z przesunięciem fazy. Oprócz pozycjonowania instrumentu głośnością w obu kanałach, wprowadzane jest niewielkie przesunięcie fazowe, przez co znacznie polepsza się wrażenie przestrzenności dźwięku.

Oprócz tego w nowym DigiRollerze znalazło się szereg pomniejszych poprawek odtwarzacza, między innymi poprawna obsługa offsetów (komendy 9 i E7) oraz poprawki w obsłudze skoków B i D. DigiRoller jest programem darmowym i można go pobrać ze strefy plików.

Aplikacja dostępna jest w wersji dla AmigaOS 4.x i 3.x


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze