eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

wtorek, 11. grudnia, 2018, 09:16

Dodano: 2012-07-23 13:00, Autor: st, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 1901

A A A

AMIGA - znaki towarowe

Christoph Gutjahr w pliku PDF gromadzi informacje z całego świata na temat praw do znaków towarowych powiązanych z marką "AMIGA". Lista zawiera zarówno licencje aktywne, jak i wygasłe. Informacji zastrzeżonych prawach w Polsce brak.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
Adam
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2012-07-23 15:14

Interesujące, czyli nie trzeba już wykupywać większości znaków towarowych, można zarejestrować dla siebie.
Furtka, a właściwie brama dla "wannabe Amiga" typu Commodore USA. Oczywiście a-eon śpi, a potem będzie "zdziwienie" i bicie piany na forach.

Odpowiedz

Radov
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2012-07-23 17:08 w odpowiedzi na komentarz #1

Ten temat był już z kilka razy poruszany na zachodnich forach - podobno nie można tak po prostu zarejestrować znaku innej firmy. To, że przestaje być on prawnie chroniony, nie oznacza, że jest wolny do rejestracji. Jak długo firma jest w stanie wylegitymować się aktywną działalnością. I w tej materii należałoby szukać źródła związku A.Inc z Commodore USA - marka jest aktywna komercyjnie. Niezbyt spektakularnie, ale jest. Z tego powodu żaden sąd nie pozwoli innej firmie przejąć znaków towarowyc...

Odpowiedz

Ferin
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2012-07-23 18:20 w odpowiedzi na komentarz #2

Wobec tego, nie życząc nikomu źle ;p, mam nadzieje że w końcu CUSA i A.inc fkońcu padną i nikt nie będzie chciał kupić marki AMIGA... ...naturalnie dla dobra ogółu ; )

Odpowiedz

AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: