eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

sobota, 5. grudnia, 2020, 03:15

Dodano: 2012-09-13 13:21, Autor: st, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 2033

A A A

Sqrxz dla klasyka

Co było bardziej prawdopodobne w 2012 roku - koniec Świata, czy nowa gra na Amigę 500? Jeszcze jakiś czas temu odpowiedzielibyście na to pytanie tak bez wahania? Teraz jednak, dzięki Frankowi Wille i "Retroguru" sprawa stała się jasna - przeportowali (a raczej przepisali od nowa) oni platformową grę Sqrxz na kości OCS i 1 MB RAM.


Dodaj komentarz

Ankieta: Amiga - do kogo masz obecnie największe zaufanie? «»
Jak co roku w grudniu pytamy Was o to do kogo macie obecnie największe zaufanie w naszym, amigowym środowisku - ankieta ma dwa etapy, w pierwszym należy wskazać konkretną osobę, a w drugim firmę lub zespół. Można także w wolnym polu dopisać własne typy.
Ankieta aktywna do: 2020-12-16
Hextreme
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2012-09-13 13:51

Miałem słać Wam ten news! Gra jest uwaga... NoDOS czyli klasyka amigowa pełną gębą Jest to co prawda lekka przesada dla mnie, ale miło, że takie coś powstało!!! Istnieje installer już dla niej do WHDLoad. Gra była oryginalnie rozprowadzana na dyskietkach z drukowaną etykietą na którejś z amigowych imprez. Odpaliłem na swojej A1200 i gra działa, nie bawiłem się w nią jednakże zbyt długo.

IMHO taki sposób przenoszenia gier (nie za pomocą obcego SDL, ale właśnie natywnych portów) jest moim zdaniem bardziej przyszłościowy (zarówno na M68k jak i PPC). Osoby przenoszące za pomocą SDL to w 99% programiści pracujący na WinUAE.

Odpowiedz

AmigaOS.pl
Polecamy
Najpopularniejsze