eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

niedziela, 16. grudnia, 2018, 08:21

Dodano: 2013-04-05 17:38, Autor: st, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 1882

A A A

Intel Outside Party I - oficjalna kaseta VHS w serwisie YouTube

Na profilu FB Magazynu Amiga został upubliczniony link do materiału wideo ze scenowej imprezy Intel Outside Party I. Zapis ten pochodzi z oficjalnej kasety VHS, która była dostępna po tym wydarzeniu.

Jak czytamy w serwisie YouTube:

Intel Outside I, pierwsze polskie scenowe mega-party, zapoczątkowało całą serię imprez pod tą nazwą, z czego trzy pierwsze edycje odbyły się w klubie studenckim Stodoła w Warszawie.

Poprzednie parties w Polsce zbierały najwyżej kilkuset uczestników, Intel Outside otworzyło nową erę w historii polskiej demosceny, przyciągając do ok. 1000 osób w kolejnych edycjach.

Wyróżniający był również profesjonalizm organizacji, która stała na dużo wyższym poziomie niż poprzednie undergroundowe imprezy, organizowane skromnymi środkami głównie w szkołach. Pojawiły się koncerty, strip-tease, wywiady dla telewizji, poważne nagrody i sponsorzy. Demoscena zaczynała wychodzić z cienia.

Jeśli kiedyś powstanie film dokumentalny o polskiej demoscenie, nie będzie mogło zabraknąć ujęć pochodzących z tej kasety. Można tu podziwiać wiele typowych momentów związanych z organizacją scenowej imprezy - rejestrację uczestników, zakulisową selekcję prac, przebieg compos, zmęczonych scenowiczów w sleeping roomie, rozdawanie nagród.

Materiał przygotowali i udostępnili PSV, Ygd, Artpoz oraz jubi. Ze względu na regulamin YT niektóre sceny zostały ocenzurowane.

zobacz inne nasze wideo »

Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze