eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

czwartek, 14. grudnia, 2017, 01:41

Dodano: 2013-05-30 10:59, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 1271

A A A

Trond Werner Hansen i Opera - jest porozumienie, nie będzie procesu

Trond Werner Hansen to deweloper o amigowych korzeniach, który w 1999 roku dołączył do zespołu pracującego nad przeglądarką Opera. Miał być odpowiedzialny za port tego "browsera" dla AmigaOS. Jak wszyscy wiemy z planów tych jednak nic nie wyszło.

Norweg jednak przez kolejnych siedem lat pracował przy rozwoju tej przeglądarki. Niektóre rozwiązania w Operze z tamtych lat były pierwsze na rynku. Potem zastał jeszcze konsultantem na życzenie firmy w latach 2009 i 2010.

Na początku maja tego roku pojawiła się informacja, że amigowiec jest oskarżony przez Operę o wyjawienie konkurencji tajemnic firmy - technologie miały zostać wykorzystane przy rozwoju mobilnej wersji FireFoxa. Zażądano 20 milionów norweskich koron odszkodowania (3.4 mln dolarów amerykańskich).

Na szczęście w połowie maja obie strony zawarły porozumienie. "Doszliśmy do porozumienia i obie strony są z tego zadowolone", powiedział Broström Nils, wiceprezes ds. komunikacji w Opera Software.


Dodaj komentarz

Konkurs: Jaki sprzęt jest na obrazku [pytanie 6]? «»

Prosimy o podanie odpowiedzi jak nazywa się sprzęt który jest na tym obrazku (może to być fragment tego urządzenia):

Zaloguj się, aby uczestniczyć w konkursie. Na trzy pierwsze odpowiedzi czekamy do: 2017-12-14 10:30 Informacje na temat nagród oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj.
Pytanie 5 (Retina):
  1. philipo - 3 pkt
  2. SKOLMAN_MWS - 2 pkt
  3. Grzegorz - 1 pkt
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze