eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

piątek, 14. grudnia, 2018, 05:34

Dodano: 2001-02-24 00:00, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 1289

A A A

Napster proponuje miliard

Miliard dolarów w ciągu pięciu lat dla wytwórni płytowych - konkretna propozycja, czy ostatnie podrygi przed zamknięciem? W każdym razie tak wygląda ostatnia propozycja Napstera przedstawiona w mediach. Pieniądze byłyby dzielone między wytwórnie proporcjonalnie do ilości ściągnięć utworów. Pliki MP3 byłyby (w nieznany na razie sposób) zabezpieczone przed dalszym kopiowaniem. Pojawia się pytanie - skąd Napster weźmie tę astronomiczną sumę?

Otóż serwis miałby być płatny, w propozycjach od 3 do 10 dolarów miesięcznie, w sposób zależny od ilości ściągniętej muzyki. RIAA (zrzeszenie amerykańskich firm nagraniowych) chłodno odniosło się do tej oferty i nazwało ją "próbą wciągnięcia w negocjacje za pośrednictwem mediów".


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
Tomasz Kęcki
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: brak daty

Hmm.. Napsterem zainteresował się Bertelsmann, który jest właścicielem, czy tez współwłaścicielem wytwórni muzycznych. Wychodzi na to, że będzie płacił między innymi sobie.

Odpowiedz

AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze