eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

piątek, 4. grudnia, 2020, 21:48

Dodano: 2013-07-06 22:36, Autor: st, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 2063

A A A

Odnowiony "Chaos Engine"

Chaos Engine - steampunkowa strzelanka, która ukazała się na Amidze w 1993 zostanie na początku sierpnia br. wydana jeszcze raz na PC, Macach, Linuxie i być może później także na konsolach.

Remastering opublikuje Mastertronic, a opracuje holenderskie studio Abstraction. Deweloperzy mają do dyspozycji kod źródłowy z wersji na Amigę, używają także emulacji. Pomaga im Mike Montgomery z Bitmap Brothers.

Gra będzie prawie w 100% zgodna z oryginałem. Jedyne zmiany to poprawki graficzne, tak aby lepiej wyglądała na dużych monitorach oraz dodanie nowej 16-kierunkowej kontroli postaci. Można będzie także częściej zapisywać stan rozgrywki. Wszystko to jednak będzie do wyłączenia.

"Widzieliśmy dziesiątki straszliwych remake'ów klasycznych gier. Gdy usiedliśmy i spojrzeliśmy na nią, stwierdziliśmy, że niczego nowego tutaj nie potrzebujemy. Gra, pomimo, że jest staromodna, po prostu działa naprawdę dobrze."

Przypomnijmy sobie zatem jak grało się w "Chaosa" na Amidze:

zobacz inne nasze wideo »

Dodaj komentarz

Ankieta: Amiga - do kogo masz obecnie największe zaufanie? «»
Jak co roku w grudniu pytamy Was o to do kogo macie obecnie największe zaufanie w naszym, amigowym środowisku - ankieta ma dwa etapy, w pierwszym należy wskazać konkretną osobę, a w drugim firmę lub zespół. Można także w wolnym polu dopisać własne typy.
Ankieta aktywna do: 2020-12-16
AmigaOS.pl
Polecamy
Najpopularniejsze