eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

środa, 20. września, 2017, 23:47

Dodano: 2013-07-06 22:36, Autor: st, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 945

A A A

Odnowiony "Chaos Engine"

Chaos Engine - steampunkowa strzelanka, która ukazała się na Amidze w 1993 zostanie na początku sierpnia br. wydana jeszcze raz na PC, Macach, Linuxie i być może później także na konsolach.

Remastering opublikuje Mastertronic, a opracuje holenderskie studio Abstraction. Deweloperzy mają do dyspozycji kod źródłowy z wersji na Amigę, używają także emulacji. Pomaga im Mike Montgomery z Bitmap Brothers.

Gra będzie prawie w 100% zgodna z oryginałem. Jedyne zmiany to poprawki graficzne, tak aby lepiej wyglądała na dużych monitorach oraz dodanie nowej 16-kierunkowej kontroli postaci. Można będzie także częściej zapisywać stan rozgrywki. Wszystko to jednak będzie do wyłączenia.

"Widzieliśmy dziesiątki straszliwych remake'ów klasycznych gier. Gdy usiedliśmy i spojrzeliśmy na nią, stwierdziliśmy, że niczego nowego tutaj nie potrzebujemy. Gra, pomimo, że jest staromodna, po prostu działa naprawdę dobrze."

Przypomnijmy sobie zatem jak grało się w "Chaosa" na Amidze:

zobacz inne nasze wideo »

Dodaj komentarz

Ankieta: Jaka jest najlepsza strategia wojenna na Amigę? «»
Tym razem pytamy Was o ulubioną strategię wojenną na Amigę, wytypowaliśmy 20-cia tego typu pozycji. W polu "Inne" istnieje możliwość wpisania także swojej propozycji.
Ankieta aktywna do: 2017-09-23
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze