eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

niedziela, 16. grudnia, 2018, 03:47

Dodano: 2013-07-06 22:36, Autor: st, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 1432

A A A

Odnowiony "Chaos Engine"

Chaos Engine - steampunkowa strzelanka, która ukazała się na Amidze w 1993 zostanie na początku sierpnia br. wydana jeszcze raz na PC, Macach, Linuxie i być może później także na konsolach.

Remastering opublikuje Mastertronic, a opracuje holenderskie studio Abstraction. Deweloperzy mają do dyspozycji kod źródłowy z wersji na Amigę, używają także emulacji. Pomaga im Mike Montgomery z Bitmap Brothers.

Gra będzie prawie w 100% zgodna z oryginałem. Jedyne zmiany to poprawki graficzne, tak aby lepiej wyglądała na dużych monitorach oraz dodanie nowej 16-kierunkowej kontroli postaci. Można będzie także częściej zapisywać stan rozgrywki. Wszystko to jednak będzie do wyłączenia.

"Widzieliśmy dziesiątki straszliwych remake'ów klasycznych gier. Gdy usiedliśmy i spojrzeliśmy na nią, stwierdziliśmy, że niczego nowego tutaj nie potrzebujemy. Gra, pomimo, że jest staromodna, po prostu działa naprawdę dobrze."

Przypomnijmy sobie zatem jak grało się w "Chaosa" na Amidze:

zobacz inne nasze wideo »

Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze