eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

piątek, 14. grudnia, 2018, 07:48

Dodano: 2013-07-17 13:05, Autor: st, Kategoria: Linux, Liczba wyświetleń: 1399

A A A

Linux i jego struktura plików

System AmigaOS zawsze słynął z tego, że posiadał przejrzystą i logiczną strukturę katalogów oraz plików. Dlatego po zainstalowaniu pierwszego mojego Debiana na Amidze z 68040 dostałem sporego bólu głowy patrząc w Midnight Commanderze na to co mam przed sobą.

Dodatkowe zamieszanie powstaje w naszej "jaźni", gdy używamy kilku dystrybucji Linuxa, gdzie skrypty i narzędzia do administrowania systemem mogą znajdować się w innych miejscach lub pod innymi nazwami.

Linuxowa społeczność stworzyła więc dokument Linux Filesystem Hierarchy, który ma określać zestaw wymagań i wytycznych dotyczących umieszczania plików i katalogów..

Klikając na poszczególne katalogi znajdziemy dokładny opis do czego służą i co powinno się w nich znajdować. Dostępny jest także krótki słownik najważniejszych pojęć związanych z Linuxem. Coś dla wszystkich którzy planują rozpocząć zabawę z tym systemem operacyjnym.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze