Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2013-11-23 22:13, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 3985

A A A

AmigaAMP 3.12 jeszcze raz i koniec WinAMP!

Poprzednia wersja 3.12 odtwarzacza audio AmigaAMP miała błąd ujawniający się podczas ładowania całych katalogów. Należy więc pobrać tę wersję jeszcze raz - archiwum zawiera nową poprawkową kompilację (build 209) programu. Tymczasem na oficjalnej stronie prekursora tego programu, czyli WinAMPa, można przeczytać, iż program jest do pobrania jeszcze tylko do 20 grudnia 2013 roku. Po 15 latach ta słynna aplikacja przestaje być rozwijana! Kto by przypuszczał, że amigowa wersja będzie "żyć" dłużej?


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 6
 • CizarCizar
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
dołącz do kanału »
Adam
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2013-11-24 08:32

Ja bym przypuszczał Jestesmy skansenem informatycznym

Co do WinAmpa - w zgodnej opinii ten program miał przeciętną jakość dźwięku, a od wersji 2.95 było coraz gorzej. Dodawano wodotryski, zrobiono kobyłę. Można powiedzieć że zmarnowano markę i potencjał, właściciel nie potrafił wykorzystać to czym dysponował. Nawet sprzedać za cenę mniejszą jak przychód z niego.

W mojej pamięci grzybiarza o wiele bardziej zaszczytne miejsce ma Sonique, który uważam za wzorcowy.
Nie wiem czemu piszą dziś że WinAmp był kultowy. W tym czasie gdy był rzekomo najbardziej popularny było masę innych odtwarzaczy: Yamp, MusicMatch JukeBox, K-jofol, Nad, Soritong (z tych przeze mnie używanych, a były i inne). Dziś na PC większosć używa np. AMP czy Foobar..

Odpowiedz

cacodemon
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2013-11-24 10:50 w odpowiedzi na komentarz #1

"Przeciętna jakość dźwięku" ? - a jak to sprawdziłeś ? Gdybyś nie wiedział, to format mp3 nie jest formatem bezstratnym Nawet na sprzęcie audiofila NIE ODCZUJESZ różnicy między odtwarzaczami mp3. Różnica istnieje pomiędzy formatami dźwięku. Inaczej brzmi utwór w WAV, inaczej we FLAC. Wielu twierdzi, że dźwięk z taśmy magnetofonowej jest lepszej jakości niż mp3 Poza tym trzeba też wziąć poprawkę na to, że im dłużej słuchasz plików w formacie mp3 tym bardziej jesteś "głuchy" na jego jakość. Winamp może odtworzyć dany plik mp3 DOKŁADNIE tak samo jak odtwarzacze uważane za lepsze. Wmawianie sobie, że taki Foobar czy inny odtwarzacz lepiej odtwarza mp3 nie sprawi, że tak właśnie jest

Odpowiedz

Radov
Redaktor

komentarz #3 wysłany: 2013-11-24 11:12 w odpowiedzi na komentarz #2

Różnica istnieje pomiędzy formatami dźwięku. Inaczej brzmi utwór w WAV, inaczej we FLAC Serio? FLAC wprowadza bezstratną konwersję, dlaczego miałby się w różnić od wav?

Odpowiedz

Adam
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: 2013-11-24 12:04 w odpowiedzi na komentarz #2

Pochwaliłeś się wiedzą
A teraz rzuć okiem na artykuł z czasów świetności WinAmpa
http://mp3decoders.mp3-tech.org/decoders_winamp2_62.html

Odpowiedz

Discord
Online: 6
 • CizarCizar
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę