eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

poniedziałek, 17. grudnia, 2018, 14:38

Dodano: 2001-03-17 00:00, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 915

A A A

Zabili go i uciekł?

Tytułowe pytanie świetnie pasuje do obecnej sytuacji Napstera. Wszystko wskazuje bowiem na to, że wyrok sądowy będzie nakazywał Napsterowi usunięcie "nielegalnego" pliku w ciągu 72 godzin, ale właściciele praw do danego utworu muszą podać tytuł, wykonawcę i nazwę pliku. To znakomicie utrudni pracę tropicielom z RIAA, jak wiadomo użytkownicy Napstera nazywają pliki z dużą swobodą, przez co większość utworów występuje pod kilkunastoma nazwami. Nie koniec na tym, przecież nazwy plików można np. zakodować... Co więcej, już to zrobiono.

W programie Aimster (nie mylić z naszym amigowym Amsterem), który jest napsterową nakładką na pakiet Instant Messenger, zastosowano system nazwany jakże poetycko Aimster Pig Encoder, kodujący nazwy plików poprzez przestawienie fragmentów. Odbywa się to w taki sposób, że nawet użytkownicy innych klonów Napstera mogą odgadnąć nazwy bez posiadania dekodera, którego zasada działania nie została ujawniona.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze