eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

poniedziałek, 10. grudnia, 2018, 08:50

Dodano: 2014-08-26 16:20, Autor: st, Kategoria: Sprzęt, Liczba wyświetleń: 1272

A A A

Z historii - Amiga Transputers

Transputer to mikrokomputer do obliczeń równoległych - ważna jest szybka komunikacja i łatwość połączenia z innymi transputerami. Czy wiecie o tym, że dla klasycznej Amigi w czasach jej świetności także powstały takie rozwiązania?

Co by było gdyby Imagine umożliwiał Ci stworzenie świetnego dzieła na Amidze w 16 milionach kolorów i w nieograniczonej rozdzielczości. 24 bitowa animacja w Imagine, NTSC/PAL, RS178, Analog RGB/Composite video, 10 RISC MIPS/1.5/MFLOPS, renderowana 19 MB/S, operacje 8MB BLIT. Dla większej wygody karta graficzna została podłączona do Twojego transputera, który daje Ci maksymalną moc 120 RISC MIPS, a jego układ może zaadresować aż cztery gigabajty pamięci.
Amiga World, grudzień 1989

Informacje o transputerach dla Amigi można znaleźć na stronie amigahistory.co.uk - są to karty przeznaczone do slotów Zorro II i Zorro IIII, wiele z nich niestety zatrzymało się na poziomie projektu lub prototypu. Warto wspomnieć, że istniał także dedykowany system operacyjny dla tych urządzeń o nazwie Helios rozwijany przez Tima Kinga (ojca AmigaDos).


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze