eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

niedziela, 22. lipca, 2018, 22:09

Dodano: 2014-08-26 16:20, Autor: st, Kategoria: Sprzęt, Liczba wyświetleń: 964

A A A

Z historii - Amiga Transputers

Transputer to mikrokomputer do obliczeń równoległych - ważna jest szybka komunikacja i łatwość połączenia z innymi transputerami. Czy wiecie o tym, że dla klasycznej Amigi w czasach jej świetności także powstały takie rozwiązania?

Co by było gdyby Imagine umożliwiał Ci stworzenie świetnego dzieła na Amidze w 16 milionach kolorów i w nieograniczonej rozdzielczości. 24 bitowa animacja w Imagine, NTSC/PAL, RS178, Analog RGB/Composite video, 10 RISC MIPS/1.5/MFLOPS, renderowana 19 MB/S, operacje 8MB BLIT. Dla większej wygody karta graficzna została podłączona do Twojego transputera, który daje Ci maksymalną moc 120 RISC MIPS, a jego układ może zaadresować aż cztery gigabajty pamięci.
Amiga World, grudzień 1989

Informacje o transputerach dla Amigi można znaleźć na stronie amigahistory.co.uk - są to karty przeznaczone do slotów Zorro II i Zorro IIII, wiele z nich niestety zatrzymało się na poziomie projektu lub prototypu. Warto wspomnieć, że istniał także dedykowany system operacyjny dla tych urządzeń o nazwie Helios rozwijany przez Tima Kinga (ojca AmigaDos).


Dodaj komentarz

Ankieta: I co dalej? «»
Po polemicznych tekstach Piany i Krashana zapraszamy Was do udzielenia odpowiedzi w naszej ankiecie, która ma pokazać jakie obecnie panują nastroje co do przyszłości platformy w naszym środowisku. Można oddać głos na jedną z opcji lub dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-07-31
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze