eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

czwartek, 21. lutego, 2019, 11:54

Dodano: 2015-09-16 19:47, Autor: st, Kategoria: Emulacja, Liczba wyświetleń: 2980

A A A

Minimig-AGA-Core 1.1 dla MiST

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania dla płyty MiST - sprzętowego emulatora klasycznej Amigi (a także Atari) zbudowanego na FPGA. Nowy Minimig-AGA-Core zawiera poprawki związane m.in. z obsługą myszki i klawiatury oraz obrazów Kickstartu. Autorem tego pomysłu (Minimig w MiST) jest Rok Krajnc, a pobierzecie go z tej strony.


Dodaj komentarz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #1 wysłany: 2015-09-16 21:53

Sprawdzone, bez problemu działają wszystkie części Ishar AGA, natomiast dalej nie da się grać w UFO AGA.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2015-09-19 14:30 w odpowiedzi na komentarz #1

A jak jest z systemem i softem użytkowym? Czy WB z 3.x działa na tym szybko?

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #3 wysłany: 2015-09-20 12:36 w odpowiedzi na komentarz #2

Ja mam WB 3.1 i ClassicWB, Chaos zainstalował 3.9 (ale nie wiem jak to działa). WB na nowym core działa naprawdę szybko. Z softu użytkowego odpalałem DPIV, Protrackera, MusicX i Octameda (porty MIDI Mista działają bez problemu w obie strony), WHDLoad, Devpac. Nie zauważyłem problemów.
Czekam jeszcze na obsługę sieci (atarowcy już mają dzięki jakimś tanim kartom DLinka na USB). Wtedy będzie można się pokusić o drukowanie po sieci na LaserJet 5.

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #4 wysłany: 2015-09-20 12:44 w odpowiedzi na komentarz #3

Przepraszam za pisanie pod swoim komentarzem, ale nie mogę edytować (błąd Tomcata).
Dla mnie zaletą Mista nie jest szybkość czy estetyka ale to, że jest, w przeciwieństwie do innych półżywych lub całkiem martwych projektów (Natami, FPGA Arcade). Można go w każdej chwili kupić, ilość użytkowników jest na tyle duża, że developerom chce się na to programować. Na razie nie ma co narzekać - to jedyny dostępny projekt amigowy obsługujący AGA. Być może skorzysta na tym też społeczność FPGA Arcade bo z tego co czytałem to jednym z powodów wstrzymywania się z "otwartą" sprzedażą są problemy z AGA właśnie. A jako że Mist to projekt Open Source to chłopaki będą mieli rozwiązanie podane na tacy.

Odpowiedz

swinkamor12
Marian Nowicki
Czytelnik Katowice

komentarz #5 wysłany: 2015-09-20 17:37 w odpowiedzi na komentarz #4

Do softu użytkowego mist się nie nadaje bo za wolny.
Jeśli chodzi o gry to do gier lepsza jest oryginalna a500 plus gothek.
Stówkę, góra dwie za mista mógłbym dać. Mist kosztuje jednak u lotharka 199 Euro.
To jak na rozwiązanie tylko do gier za dużo.

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #6 wysłany: 2015-09-20 19:43 w odpowiedzi na komentarz #5

Oczywiście to kwestia definicji softu użytkowego. Przeglądarki, odtwarzacza mp3 czy playera filmów na Miście nie uruchomisz, ale soft z czasów A500/A1200 jak najbardziej. Jeśli ktoś chce tworzyć muzykę w Octamedzie, MusicX, Protrackerze czy grafikę w DP to Mist spokojnie wystarczy do wysmażenie produkcji na Party. To nie jest sprzęt, który ma służyć do pracy. To hobby.
Ja mam klasyka do grania/klepania pchełek w asmie/oglądania dem ale jako maszynka na wyjazdowe imprezy Mist jest niezastąpiony - zajmuje mało miejsca i zastępuje kilka sprzętów. Jeśli Twoje zaintreresowania kończą się na Amidze to OK, A500/A1200 jest super. Mist jednak to kilka/kilkanaście sprzętów w jednym pudełku. Ja korzystam regularnie z wsadów: Amiga AGA, Atari STe, ZX Spectrum i NES. Policz sobie ile kosztowałby mnie taki zestaw sprzętów i ile zajmowałby na biurku. A jeden mały Mist, klawiatura i mysz USB, amigowy joy+monitor VGA załatwia sprawę.
Użytkownicy już wybrali - mogę się założyć, że Mistów sprzedało się więcej niż Minimigów, Natami, FPGA Arcade i Suski razem wziętych.

A co do zestawu A500+gotek - miałem A500 z HxC Floppy Emulatorem i szybko się tego pozbyłem. Wolne i upierdliwe w użytkowaniu, mój komputer do gier/dem (czy to Amiga, Atari czy klon w FPGA) musi mieć twardy dysk lub jakiś jego odpowiednik. Gotek czy HxC tego nie zastąpi - jego obsługa ciągle przypomina wachlowanie dyskietkami.

A cena na stronie Lotharka to cena na stronie Lotharka - ładna, europejska
Na party Lotharek sprzedaje swoje zabawki sporo taniej. Patrząc na szalejące ceny na Allegro to mist kosztuje taniej niż goła A1200 a jest od niej szybszy i nie wymaga dodatkowych nakładów (karta turbo, przelotka IDE/CF, gotek czy HxC, scandoubler/kabel SCART).

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #7 wysłany: 2015-09-20 20:33 w odpowiedzi na komentarz #4

Poprawiłem błąd związany z edycją - powinna już działać.

Odpowiedz

swinkamor12
Marian Nowicki
Czytelnik Katowice

komentarz #8 wysłany: 2015-09-22 05:00 w odpowiedzi na komentarz #6

Do gier gotek jest świetny. Po za tym gry z amigi 500 są najlepsze na amidze 500.
A dema zawsze można obejrzeć na yt.

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #9 wysłany: 2015-09-22 09:03 w odpowiedzi na komentarz #8

Ale ja nie mówię, że Gotek jest zły - po prostu dla mnie jest mało komfortowy. Poza tym co jest złego w graniu w gry z OCS/ECS na przykład na A1200, A4000 czy Miście? O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć jakieś ideologiczno-sentymentalne powody niechęci do Mista to na A1200/4000 gry uruchamiają się i wyglądają dokładnie tak samo jak na A500 (no, uruchamiają się szybciej i płynniej działają).


Kiedyś nie przeszkadzało mi oglądanie dem na youtubie ale pamiętajmy, że jednak na rzeczywistym sprzęcie wyglądają inaczej. Przy czym nie chodzi nawet o samą Amigę - nie spotkałem jeszcze scandoublera czy monitora LCD, który pokazałby obraz dokładnie tak jak CRT (z rozmyciem, bez haczenia i artefaktów). Dotyczy to nie tylko Amigi - specjalnie do dem dorobiłem kable łączące Commodore 1084S z innymi moimi retrosprzętami: C64/C128, Atari 65XE, ZX Spectrum 128/+3 i z Mistem. Obraz na LCD (ze scandoublerem czy bez) to paskudne, kwadratowe piksele, haczenie i artefakty wokół ruchomych obiektów spowodowane obróbką obrazu przez TV czy monitor. Widziałem dema, które oglądane na yt lub monitorze LCD wyglądają bardzo przeciętnie a puszczone na CRT są świetne.

Odpowiedz

swinkamor12
Marian Nowicki
Czytelnik Katowice

komentarz #10 wysłany: 2015-09-22 16:42 w odpowiedzi na komentarz #9

W zasadzie gry z czasów świetności Amigi wymagające układów Amigi to gry na Amigę 500.
Tu 1200 czy mist to zbędny wydatek.
Lepsza i tańsza jest oryginalna a500.
CRT - lepsze pewno tak, tylko że dużo miejsca zajmuje. Jednak jak się poszuka to yt też da się znaleźć całkiem nieźle nagrane dema.
Spróbowałeś może sciągnąć z yt i puszczać czymś innym np mplayerem?

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #11 wysłany: 2015-09-22 20:15 w odpowiedzi na komentarz #10

Ja jednak mam na swojej liście ulubionych amigowych gier kilka wymagających AGA (lub zdecydowanie lepiej wyglądające w wersjach AGA) - Slam Tilt, UFO (jest co prawda wersja ECS ale biedna strasznie), Ishar, Simon the Sorcerer, Worms. Są też takie, które w wersji AGA wyglądają paskudnie (np. Chaos Engine).
A500 też mam ale raczej jako eksponat i sprzęt do testowania różnych pomysłów hardware'owo/software'owych niż do gier.
Ja wiem, że CRT zajmuje dużo miejsca (a tego zawsze brak) ale dla komfortu oglądania dem i grania w niektóre gry 1084S będzie u mnie na "dożywociu".
Problemem nie jest Youtube, problemem są monitory/TV LCD, które niestety do obrazu, który dostają na wejściu zawsze dodają coś od siebie. Idealnego jeszcze nie spotkałem - próbowałem od badziewiaków 15" do EIZO do grafiki. Największym problemem są artefakty wokół poruszających się obiektów i podejrzane szarpanie przy scrollach (sprawdzane też na monitorach LCD i projektorach, które obsługują RGB z Amigi bez Scandoublera - jest lepiej ale też nie idealnie). Mnie to tak bardzo nie boli ale mam paru kumpli, którzy nie chcą patrzeć na gry z automatów czy retrokomputerów na monitorach LCD.

Odpowiedz

swinkamor12
Marian Nowicki
Czytelnik Katowice

komentarz #12 wysłany: 2015-09-23 06:10 w odpowiedzi na komentarz #11

Slam Tilt i Chaos Engine pod Windows wyglądają jeszcze lepiej. A reszta z tej listy działa bez problemu i wygląda lepiej pod DosBoxem niż na Amidze .
Gry pod AGA to już niestety zwykle nie były "exclusive" na Amigę.
I zwykle wyglądają i działają lepiej pod dosboxem. Szkoda pieniędzy na sprzęt z AGA.

Odpowiedz

Adam Wakierowski
Czytelnik

komentarz #13 wysłany: 2015-09-23 10:10 w odpowiedzi na komentarz #12

Slamtilt pod windows to jakies nieporozumienie, mozna grac godzinami (ja gralem okolo 10h) i nie przegrac. Amigowa wersja jest trudniejsza i przez to ciekawsza.

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #14 wysłany: 2015-09-23 11:07 w odpowiedzi na komentarz #12

O Slam Tilcie napisał kolega powyżej, ja napiszę o Chaos Engine. Kupiłem jakiś czas temu Chaos Engine na Steamie. Niestety wadą tej konwersji jest kolorystyka wzięta właśnie z wersji AGA (ECS wygląda lepiej) i niestety strasznie skopane sterowanie padem. Gry pod dosboksem w porównaniu z wersjami AGA mają kedną, podstawową wadę - dźwięk. O ile na scenie PC w latach dziewięćdziesiątych standardem był GUS brzmiący zdecydowanie lepiej niż Paula to gry raczej rzadko z niego korzystały. Najczęściej jedyną obsługiwaną kartą był Sound Blaster Pro/16. O ile efekty dźwiękowe jeszcze jakoś brzmiały to słuchanie muzyki bolało.

Odpowiedz

parallax Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #15 wysłany: 2015-09-23 16:31 w odpowiedzi na komentarz #13

Tak, Slam Tilt na Amidze wygląda lepiej i jest bardziej grywalny jak pod windowsem

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #16 wysłany: 2015-09-23 17:56 w odpowiedzi na komentarz #11

A mógłbyś polecić jakiś monitor LCD, który obsłuży RGB z Amigi bez Scandoublera? Bo planuję zakup, ale jeszcze się "po sklepach" nie rozglądałem...

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #17 wysłany: 2015-09-23 19:39 w odpowiedzi na komentarz #16

Z nowych to BenQ BL702A, z używanych sprawdziłem dwa:


- NEC Accusync 71VM - siedemnastka z głośnikami,


- NEC Multisync LCD 1550M - piętnastka z głośnikami i aktywnym hubem USB


Moim faworytem jest 1550M. Ma bardzo dobrą jakość obrazu, a huba USB używam do zasilania plipboxa w A500 albo jako hub do Rapidroada w A4000 (Pendrive, czytnik kart, karta dźwiękowa USB). Obydwa NECi trafiają się na Allegro po kilkadziesiąt złotych.

Trzeba tylko uważać na jedną rzecz - duże Amigi podłączone przez zwykłą przelotkę RGB-VGA albo własnoręcznie polutowany kabel widzą monitor jako Genlock i wpadają w resetloop. Trzeba albo podłączać monitor po uruchomieniu Amigi albo używać oryginalnej, srebrnej przejściówki Commodore z buforem. Można też sobie polutować kabel z buforem cyfrowym (podwójnie zanegowane sygnały R,G,B). Ja, żeby sobie sprawę uprościć, tylko je zanegowałem raz i też działa.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #18 wysłany: 2015-09-23 21:09 w odpowiedzi na komentarz #17

A podpinałeś pod tego NECa A500 może? Przez obsługę RGB rozumiesz fakt, że te monitory wyświetlają normanie tryby PAL?

Ja szukam monitora który ma obsłużyć A500 i A1200 w PAL po RGB właśnie + dodatkowo obraz VGA z Voodoo z Mediatora, także z tej A1200.

Do wszystkiego chę używać sprzętowego przełącznika VGA - tak kombinuję jak zmieścić w jednym kącie kilka Amig z jednym płaskim monitorem.

Drugą opcją jest zakup klasycznego monitora CRT Commodore i płaskiego VGA, ale dużo więcej miejsca mi to zajmie...

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #19 wysłany: 2015-09-23 23:27 w odpowiedzi na komentarz #18

Podpinałem pod A500 - nie ma problemów. Te monitory wyświetlają poprawnie tryby PAL 15kHz bez scandoublera (do A500 wystarczy zwykła najtańsza przelotka RGB->VGA). Trochę problemów jest z niektórymi grami AGA - np. Slam tilt jest obcięty z centymetr na dole. Z grami ECS wszystko jest OK i obraz jest na całym ekranie.


Ja korzystam z tego monitora własnie i do trybów PAL i do VGA. Mam podłączone to tak, że wyjście RGB buforowanym kablem DB23->DSub jest podpięte do wejścia Cybervision 64, a wyjście z karty jest już normalnie podłączone do monitora. Tryby przełączają się automatycznie - jak uruchamiam grę przeza WHDLoad to nic oprócz złapania joya w łapę nie muszę robić. Tak samo działa Picasso II. Niestety z Medkiem i Voodoo musisz użyć przełącznika (są ponoć automaty).

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #20 wysłany: 2015-09-24 10:19 w odpowiedzi na komentarz #19

Po czym rozpoznajesz że taki monitor łyka PAL? Czy Multisync to w NECach po prostu multiscan i każdy tak oznaczony monitor tej firmy będzie wyświetlał tryby PAL?

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #21 wysłany: 2015-09-24 10:59 w odpowiedzi na komentarz #20

Tutaj znalazłem listę monitorów SVGA 15kHz. Pisze tam, że: "Some of the early NEC Multisync monitors are well known to sync at 15kHz". Czyli mam już odpowiedź.

Odpowiedz

swinkamor12
Marian Nowicki
Czytelnik Katowice

komentarz #22 wysłany: 2015-09-24 11:24 w odpowiedzi na komentarz #14

Chaos Engine nawet nie wiedziałem że w to można grać padem.
Ale z myszą z tego co słyszałem nikt nie miał kłopotów.
Oczywiście Sound Blaster Pro/16 ma większe możliwości niż Paula i muzyka w grach z tamtych jest lepsza na PC.
Może jakieś kłopoty z konfiguracją?
Slam tilt - jak dla mnie jeden pinball to wciąż za mało na marnowanie kasy na sprzęt z AGA.
A500 do gier jest lepsza, tańsza i bardziej klimatyczna.

Odpowiedz

parallax Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #23 wysłany: 2015-09-24 12:27 w odpowiedzi na komentarz #22

Co kto lubi, na AGA jest sporo bardzo dobrych gier, najlepiej mieć i A500 i A1200 do grania, koszta są znikome

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #24 wysłany: 2015-09-24 16:40 w odpowiedzi na komentarz #22

@Marian Nowicki - ręsztę gier AGA, które wymieniłem oczywiście pominąłeś zajmując się tylko Slam Tiltem.


Nie miałem kłopotów z konfiguracją SB - problem był w tym, że muzyka w tych kartach była oparta na syntezie FM, która do samplowanej muzyki z Pauli nawet nie miała co startować. Dopiero GUS i SB AWE32 miały muzykę, która brzmiała lepiej niż na Amidze. Wiem, bo miałem i Amigę i peceta (najpierw z kartą zgodną z SB 2.0, którą zmieniłem na SB16 a potem na AWE32).


W Chaos Engine o ile pamiętam dało się grać albo klawiaturą albo Padem/Joyem (wersja ze Steama/GOG). Nic nie wiem o możliwości grania myszą... bo niby jak? Point&Click? W Chaos Engine? No bez jaj...

@SZAMAN - Lista przygotowana przez atarowców, a wiadomo, że jeśli coś jest w stanie wyświetlić dziwne tryby Atari ST to z Amigą tym bardziej da sobie radę. Na tej właśnie liście bazowałem szukając monitorów potrafiących wyświetlić 15kHz. Multisync to nie Multiscan, po prostu niektóre monitory mają napisane w specyfikacji 31-80kHz HSync, a potrafią wyświetlić znacznie więcej (lepiej lub gorzej). Lista, do której link podałeś jest stara i są na niej głównie monitory CRT.

@parallax - ale patrzyłeś ostatnio na Allegro? Widziałeś po ile (w aukcjach, nie "Kup Teraz") sprzedają się Amigi 1200? Niedawno narzekaliśmy, że Petro sprzedaje swoje NOS'y drogo, a teraz byle się uruchamiała i już dobija do 600zł.

Odpowiedz

parallax Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #25 wysłany: 2015-09-24 17:07 w odpowiedzi na komentarz #24

Dawno nie zaglądałem, to fakt Ale zawsze można sobie uzbierać

Odpowiedz

swinkamor12
Marian Nowicki
Czytelnik Katowice

komentarz #26 wysłany: 2015-09-24 19:17 w odpowiedzi na komentarz #24

O ile mi wiadomo to sound blaster pro miał takie możliwości jak amiga czyli przetworniki 8 bit, a sound blaster 16 lepsze niż amiga bo 16 bit.
Nie pomyliłeś z innymi kartami?

Odpowiedz

swinkamor12
Marian Nowicki
Czytelnik Katowice

komentarz #27 wysłany: 2015-09-24 19:21 w odpowiedzi na komentarz #24

600 PLN za a1200 w życiu nie dam.
Tyle to nie warte.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #28 wysłany: 2015-09-24 19:41 w odpowiedzi na komentarz #24

Kupiłem właśnie NEC 1970NX, dam znać jak przetestuję.

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #29 wysłany: 2015-09-24 20:17 w odpowiedzi na komentarz #26

@Marian Nowicki - zgadza się, na papierze miał. Dlatego efekty dźwiękowe w grach brzmiały dobrze, ale nie spotkałem gry, która korzystałaby z tego do generowania muzyki - wszystkie grały przez FM (OPL3 czy jak to siętam zwało), czyli w zasadzie jak Adlib albo Atari ST. Jakbym miał SB Pro czy SB16 w swoim retropececie to bym to nagrał. Może takie małe porównanie Lotusa III:
Amiga: Link
DOS: Link

@SZAMAN - powodzenia. Na tej atarowskiej stronie piszą, że czasem nawet model opisany jako działający zależnie od numeru seryjnego może wyświetlić obraz albo nie (np. Dell 2001FP).

Odpowiedz

swinkamor12
Marian Nowicki
Czytelnik Katowice

komentarz #30 wysłany: 2015-09-24 23:55 w odpowiedzi na komentarz #29

To raczej zły argument za kupnem sprzętu z AGA.
Lotus III działa na a500, która jest tańsza i fajniejsza.

Odpowiedz

parallax Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #31 wysłany: 2015-09-25 09:38 w odpowiedzi na komentarz #30

Dla ciebie fajniejsza, ale dla większości, dużej większości to Amiga 1200 jest lepsza, bo można uruchamiać też gry z Amigi 500, a na A500 nie uruchomisz kolorowszych gier AGA na A500

Odpowiedz

swinkamor12
Marian Nowicki
Czytelnik Katowice

komentarz #32 wysłany: 2015-09-25 10:08 w odpowiedzi na komentarz #31

Tylko po co? Gry z 1200 są zwykle również pod MSDOS.
Tu wolę dosboxa.

Odpowiedz

parallax Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #33 wysłany: 2015-09-25 12:17 w odpowiedzi na komentarz #32

To se wól dosboxa, albo nawet na ps 4 sobie uruchom emulator, a jak nie masz, to se kup ps 4 i se uruchamiaj dosboxy i winuae i se emuluj kompy i konsole Mówię ci, na konsoli się najlepiej emuluje, żaden komputer z windows nie dorówna konsoli

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #34 wysłany: 2015-09-25 16:38 w odpowiedzi na komentarz #30

> To raczej zły argument za kupnem sprzętu z AGA.
> Lotus III działa na a500, która jest tańsza i fajniejsza.

Popatrz na jaki post odpowiadałem i czego dotyczyło porównanie - Lotus to tylko pierwszy z brzegu przykład. Hint - Paula jest taka sama w A500 i w A1200. Najpierw twierdzisz, że pod DOSem z SB Pro muzyka jest lepsza niż na Amidze, a jak przedstawiam film na którym słychać że to nieprawda to oczywiście nijak się do tego nie odnosisz, tylko piszesz coś o A500. Tak się dyskutować niestety nie da. EOT z mojej strony.

Odpowiedz

swinkamor12
Marian Nowicki
Czytelnik Katowice

komentarz #35 wysłany: 2015-09-25 17:33 w odpowiedzi na komentarz #34

Gra która działa tak samo na a500 i na a1200, to nie jest argument za wydaniem dodatkowych pieniędzy na a1200.
Chodzi o to że nie ma sensu wydawać więcej pieniędzy na a1200, bo gry które się pokazały tylko na a1200, bądź mają lepsze wersje na a1200 i tak są już zwykle na pc, gdzie wyglądają lepiej, i gdzie muzyka też jest lepsza.

Odpowiedz

parallax Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #36 wysłany: 2015-09-26 12:15 w odpowiedzi na komentarz #35

Polecam dosboxa na PS4, grafika i miodność jeszcze lepsza niż na komputerze z windows

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #37 wysłany: 2015-09-28 20:04 w odpowiedzi na komentarz #29

Zakupiony NEC właśnie wyświetlił przepiękny obraz "żebrzącej rączki" z A500 - zobaczyłem ją ponownie w domu po 17 latach Myślę, że będzie test tego monitora z A500 i A1200 na eXecu. Zawsze o takim do klasyka marzyłem...

Odpowiedz

Grzegorz
Czytelnik

komentarz #38 wysłany: 2015-09-29 07:27 w odpowiedzi na komentarz #37

A ktory model dokladnie kupiles?
On ma tylko wejscie VGA czy tez HDMI?

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #39 wysłany: 2015-09-29 08:28 w odpowiedzi na komentarz #38

Kupiłem NEC 1970NX - ma vga do którego podpinam Amigi 500 i 1200 przez zwykłą przelotkę RGB->VGA i ma DVI-D, do którego podpinam sobie laptopa kabelkiem HDMI-DVI jak potrzebuje popracować na dwóch ekranach.

Odpowiedz

Grzegorz
Czytelnik

komentarz #40 wysłany: 2015-09-29 10:04 w odpowiedzi na komentarz #39

A skąd wiedziałeś, że ten akurat będzie działać?
EDIT: Już widzę, że jest na liście na forum o atari.
Tylko ja bardziej szukam czegoś nowego a nie używanego.
Obecnie mam NEC Mulitsync 72VM i ten trybów PAL nie łapie - 71VM podobno tak a 72VM już nie.

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #41 wysłany: 2015-09-29 22:43 w odpowiedzi na komentarz #40

Mam 71VM i 72VM i jest tak jak piszesz - 71VM wyświetla tryby 15kHz a 72VM nie. Z nowych to chyba jedynie wspomniany wyżej Benq.

Odpowiedz

AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą:

  • Niestety w tej chwili nie działa pobieranie danych z bloga eXec.pl