eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

czwartek, 3. grudnia, 2020, 23:55

Dodano: 2016-09-07 11:19, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 1911

A A A

Lemmings

Lemmings to seria komputerowych gier logiczno-zręcznościowych. Pierwsza część gry została stworzona przez firmę DMA Design na platformę Amiga, a opublikowana przez Psygnosis w 1991 roku. Artykuł o zasadach panujących w tej grze napisał Czesław Mnich.


Dodaj komentarz

Ankieta: Amiga - do kogo masz obecnie największe zaufanie? «»
Jak co roku w grudniu pytamy Was o to do kogo macie obecnie największe zaufanie w naszym, amigowym środowisku - ankieta ma dwa etapy, w pierwszym należy wskazać konkretną osobę, a w drugim firmę lub zespół. Można także w wolnym polu dopisać własne typy.
Ankieta aktywna do: 2020-12-16
parallax Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2016-09-07 15:02

Gra świetna Oh No! More Lemmings, najlepsza wersja

Odpowiedz

Michał Marek
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2016-09-10 19:35

Hmn. "Samobójstwa lemmingów" to mit, który błędnie został utrwalony w (pop) kulturze "dzięki" filmowi "White wilderness" Disneya. Jest tam, znana wszystkim, scena gdzie lemmingi skaczą do morza. Problem w tym, że to było wyreżyserowane by uwiarygodnić stary, skandynawski, mit. Innymi słowy, to bajka, która nie ma żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości, któa bezmyślnie jest powtarzana przez wielu.
A co do tekstu...
Tak "suchego" artykułu ze świecą szukać. Takie coś o najważneiejszej amigowej grze, o jednej, która na zawsze zapisała się w annałach elektronicznej rozrywki? Słabo.
Czesław, stać Cię na więcej.

Odpowiedz

AmigaOS.pl
Polecamy
Najpopularniejsze