eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

poniedziałek, 17. grudnia, 2018, 14:39

Dodano: 2000-08-15 00:00, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 1254

A A A

Plotki, plotki, plotki...

Wydawać by się mogło, że świat Amigi opanowany został przez kobiety. A to za sprawą wszędobylskich plotek rozsyłanych w świat przez często bliżej nieokreślone osoby. Plotki te są szybko dementowane lub potwierdzane przez firmy lub osoby, których dotyczą.

Tym razem padło na firmę Elbox i ich głośny produkt - Mediator PCI - płytę ze slotami PCI standardu 2.1 dla Amigi. Na sieci pojawiły się opinie, wywołane mylną interpretacją informacji podanych przez jednego z pracowników firmy DCE, że Mediator nie będzie w stanie obsłużyć kart z pamięcią większą niż 8 MB. Jednak przedstawiciel firmy Elbox, prostując te dane powiedział, że karta Voodoo 3 z 32 MB pamięci graficznej działa i będzie działała. Każda inna karta z pamięcią ponad 8 MB również nie powinna sprawiać problemów, gdyż projektanci Mediatora przewidzieli tą sytuację (wynikającą z ograniczeń samej Amigi). Limit pamięci, jaką sloty PCI dla Amigi mogą obsłużyć to 4 GB - powinno więc wystarczyć jeszcze na co najmniej kilka generacji kart graficznych.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze