eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

poniedziałek, 11. listopada, 2019, 23:08

Dodano: 2017-04-03 15:20, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 1931

A A A

Hollywood 7: Eternity

Hollywood 7: Eternity

Hollywood to komercyjny program do tworzenia prezentacji audio-wizualnych, a także aplikacji za pomocą skryptów. Z kolei Hollywood Designer to edytor tych prezentacji, GUI dla skryptów Hollywood. Oba programy od 15 lat rozwija firma Airsoft Softwair (Andreas Falkenhahn).
Najnowsza, 7-ma już wersja pakietu ukazała się 19 marca br. i ma kodową nazwę "Eternity". Hollywood 7.0 to bardzo duża aktualizacja, zawierająca poprawki, ale także zupełnie nowe możliwości, oto najważniejsze z nich:

- program wspiera już w pełni Unicode,
- dostępna jest natywna obsługa procesorów 64-bitowych (w wersji dla Windows, Linux, Mac OS i iOS),
- sprzętowe przyśpieszenie skalowania na pełnym ekranie,
- obsługa kompilacji warunkowej na poziomie preprocesora,
- nowe możliwości operowania na tekście,
- wielokolorowe ścieżki wektorowe,
- zdarzenia oparte o datę i czas.

Dodatkowo autor przygotował dla użytkowników wiele nowych przykładowych skryptów oraz napisał kolejnych 70 stron dokumentacji w PDF.

Hollywood 7: Eternity

Program dostępny jest w wersji CD lub w dystrybucji elektronicznej, kosztuje 99 euro. Obie wersje zawierają aplikację na wszystkie możliwe platformy. Dodatkowo trzeba zapłacić jedynie za wersje dla Androida i iOS. Aktualizacja do wersji 7.0 jest darmowa dla osób, które zakupiły Hollywood 6.1 w 2017 roku.

Pierwszą recenzję Hollywood 7 znajdziecie na blogu Epsilona - stamtąd też pochodzi obrazek z przykładem 3DCube, który zamieściliśmy w tym newsie.

Trzeba pamiętać o tym, że najważniejszą i unikalną cechą Hollywood jest możliwość cross-kompilacji stworzonych przy jej pomocy programów na praktycznie dowolny, popularny system operacyjny: AmigaOS3, AmigaOS4, WarpOS, MorphOS, AROS (x86), Windows (x86, x64), Mac OS X (x86, x64, ppc) i Linux (x86, x64, ppc, arm). Hollywood używa języka programowania Lua jako swojej maszyny wirtualnej, ale ma znaczne modyfikacje składni i jego funkcjonalności. Istnieją specjalne wtyczki do amigowych edytorów Cubic IDE i Codebench, które ułatwiają edycję tych skryptów.


Dodaj komentarz

Ankieta: Amiga - do kogo masz obecnie największe zaufanie? «»
Tym razem pytamy Was o to do kogo macie obecnie największe zaufanie w naszym, amigowym środowisku - ankieta ma dwa etapy, w pierwszym należy wskazać konkretną osobę, a w drugim firmę lub zespół. Można także w wolnym polu dopisać własne typy.
Ankieta aktywna do: 2019-11-15
Rafał Gdaniec
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2017-04-03 20:21

Ciekawe kiedy ten pakiet będzie eksportował kod aplikacji i interfejsu w języku C, możliwy do kompilacji innymi dostępnymi kompilatorami.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2017-04-04 21:44

Także większość pluginów dla Hollywood została dostosowana do 64-bitowej architektury dostępnej na Windows, Mac OS i Linuxa.

Odpowiedz

AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze