eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

sobota, 21. lipca, 2018, 12:00

Dodano: 2017-06-21 21:48, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 876

A A A

Roadshow 1.13 i fix na komendę ping

Na początku maja ukazała się aktualizacja stosu TCP/IP Roadshow dla AmigaOS 3.x wraz z nowym SDK. Dodatkowo kilkanaście dni później archiwum zostało ponownie zaktualizowane o poprawioną wersję komendy "ping". Aktualizacja do 1.13 jest darmowa dla użytkowników poprzedniej wersji - oprócz wielu poprawek zawiera także polską lokalizację, której autorem jest Tomasz Potrykus. Można przetestować wersję demo.


Dodaj komentarz

Ankieta: I co dalej? «»
Po polemicznych tekstach Piany i Krashana zapraszamy Was do udzielenia odpowiedzi w naszej ankiecie, która ma pokazać jakie obecnie panują nastroje co do przyszłości platformy w naszym środowisku. Można oddać głos na jedną z opcji lub dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-07-31
Rafał Gdaniec
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2017-06-23 20:56

Poprawna obsługa protokołu TCP/IP jest najważniejszą rzeczą w bezpieczeństwie systemu operacyjnego podłączonego do internetu. Konkurencyjny system wobec AmigaOS znanej firmy Microsoft i obsługa w nim TCP/IP, od dawna ciągle zawierał wiele luk, otwartych furtek dla backdoorów, z których ciągle korzystały różne służby wrogie wolnemu człowiekowi i każdemu biznesowi. Nie wiem jak ten temat wygląda w Windows 10 i 8.1, ale Amigowy TCP/IP Roadshow jest chyba bardziej bezpieczny. Może ktoś zna ten temat bliżej z doświadczeń pentestera tzw. Penetration Testing i napisze jak te sprawy mają się w obu systemach obecnie.

Odpowiedz

Leon
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2017-06-23 23:20

Dla mnie idealnym stosem jest Miami i niczego więcej mi nie potrzeba. Fajnie, że cały czas eXec działa dobrze na starym IB 2.4.

Odpowiedz

AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze