eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

sobota, 21. lipca, 2018, 15:52

Dodano: 2017-07-12 21:17, Autor: st, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 1486

A A A

Reklama Pepsi z 1992 roku przygotowana w programie Deluxe Paint

Odtwarzaj wideo

W serwisie YouTube można znaleźć materiał wideo pochodzący z agencji reklamowej z Okinawy, który pokazuje jak pracowano w 1992 roku nad animacją z nowym logo firmy Pepsi w Japonii. Wykorzystywana była Amiga 2000, Video Toaster i program Deluxe Paint. Autor, 50-letni obecnie James Kimball, jest pionierem tego typu animacji na świecie, wcześniej - przed Amigą i jej oprogramowaniem, przygotowywał je jako programy działające w czasie rzeczywistym...

zobacz inne nasze wideo »

Dodaj komentarz

Ankieta: I co dalej? «»
Po polemicznych tekstach Piany i Krashana zapraszamy Was do udzielenia odpowiedzi w naszej ankiecie, która ma pokazać jakie obecnie panują nastroje co do przyszłości platformy w naszym środowisku. Można oddać głos na jedną z opcji lub dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-07-31
parallax
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2017-07-13 11:04

Zapewne o wielu takich ciekawostkach już się nie dowiemy, a na pewno jest ich bardzo dużo. Amiga w tam tych latach była pionierem, była rozchwytywana w dziedzinie grafiki komputerowej. Nic jeśli chodzi o komputery osobiste Amidze nie dorównywało. Taki t.zw. pecet to nadawał się tylko do uruchomienia ms worda i podobnych tego typu pierdół.

Deluxe Paint, to pierwszy program graficzny, który posiadłem. Rozpracowałem go sam bez żadnych instrukcji i t.zw. tutoriali. Sporo mnie nauczył głównie mam na myśli animacje poklatkową. Najwięcej używałem wersje IV i V.

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2017-07-13 18:15

Uwielbiam takie wykopaliska z czasów świetności Amigi.

Odpowiedz

AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze