eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

sobota, 20. stycznia, 2018, 00:34

Dodano: 2018-01-14 10:15, Zamieścił: st, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 447

A A A

AmiWigilia 30 - Adam Mierzwa

Gościem 30-tego odcinka podcastu AmiWigilia jest bloger i wydawca magazynu "Amiga NG" - Adam Mierzwa. Odcinek trwa ponad dwie i pół godziny i jest mocno nastawiony na AmigaOS 4.1 oraz NG. Z kolei wszystkie odcinki anglojęzycznego podcastu AMIcast dostępne są od teraz także w serwisie YouTube.

Autor: Krzysztof Radzikowski
posłuchaj innych naszych podcastów »

Dodaj komentarz

philipo
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2018-01-14 17:36

Super odcinek. Adam to bardzo pozytywny człowiek, ma bardzo zdrowe podejście do tematu.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2018-01-15 11:58 w odpowiedzi na komentarz #1

Nie wiedziałem, że Adam nie miał wcale klasyka. Szkoda, że w środowisku nie ma więcej takich osób.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #3 wysłany: 2018-01-15 12:07

Druga sprawa - dla programisty z Grim Reapera nic za bardzo nie wynika (log jest prawie zupełnie nieprzydatny). Testując działanie kilku programów z programistami pod AmigaOS 4 i tak musieliśmy "wpinać" w program dodatkowy debug.

GR mógłby jednak pokazywać tendencje u użytkowników - co się aktualnie wiesza po ostatnich aktualizacjach. Tylko, że to wymagałoby zacząć aktualizować ten system i jego biblioteki.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #4 wysłany: 2018-01-15 14:44

Bardzo mi się podoba zdanie na temat poświęcania swojego czasu np. na pisanie tekstów vs brak czasu w życiu. Wiem po sobie, że dziwnym trafem jestem w tej materii najbardziej produktywny wtedy, gdy mam... najmniej czasu. O dziwo wtedy, gdy życie najbardziej mi "dowala" potrafię najlepiej wykorzystać te parę minut, które zostaje na hobby i prowadzenie portalu. Taki paradoks...

Odpowiedz

szarywilk
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: 2018-01-15 19:30

Przydałby się okrągły stół Amigowy.

Odpowiedz

Krzysztof Michalak
Czytelnik

komentarz #6 wysłany: 2018-01-16 16:11 w odpowiedzi na komentarz #2

Hmm, no ja w sumie miałem C64 i kupowałem długi czas MA, ACS (na czasy Execa już się nie załapałem). Po jakimś czasie chciałem Amigę. Amiga One ta czerwona z eFunzine kosztowała majątek i była niedostępna. Kupiłem sobie klasyka, nawet jakaś turbinkę, dysk i nie działało jak myślałem, że będzie działać. No to sprzedałem i kupiłem sobie Xboxa (pierwszego, wtedy wchodził Xbox360), napaliłem się na Pegasosa, ale jego dostać też nie było łatwo. Udało mi się kupic Efikę, działała lepiej niż klasyk, ale brakowało mi gier z klasyka. Po drodze były jeszcze inne Amigi 500/600/CD32 w końcu kupiłem maka (MosTeam chyba wysłuchał moich błagań o jakiś sprzęt z PPC, pamiętam jak Krashan spierał się ze mną na PPA, że to kiepski pomysł). Miałem MM 1.5/64Vram, eMaca1.25/32Vram (moim zdaniem 1.42/64Vram, to fajny sprzęt lepszy niż MM), PM G4/1.25Ghz,PM G5/2.0Ghz. No i chyba przez to, że nie miałem kasy w liceum, nie związałem się z klasykiem na tyle, żeby za niego umierać. Ciągle naiwnie wierzę, że NG może istnieć jako jedna grupa/system, szkoda, że tylko ja, a nie deweloperzy.

Odpowiedz

Michał Marek
Czytelnik

komentarz #7 wysłany: 2018-01-16 17:42 w odpowiedzi na komentarz #6

Jeśli ktoś nie posiadał/doświadczył Amigi w najlepszych jej latach (89-93) to próżno wymagać, by ktoś taki był Amigą zafascynowany.
Później Amiga była już tylko cieniem swej świetności. Niestety, w latach 94+, posiadajac Amigę mimowolnie spoglądało się na konkurencję, jej możliwości i dokonania.
Nic a nic nie dziwi mnie fakt, że z AmigąNG będzie bliżej komuś kto nie poznał magii i popularności Amigi.
Amiga, swego czasu, była najlepszym komputerem, jaki można było posiadać. Ktoś kto to pamięta, tego doświadczył, nie będzie mieć po drodze z czymś tak nieużytecznym, zacofanym technologicznie jak AmigaNG.
Amiga była całkowitym przeciwieństwem tego czym jest (i była) AmigaNG - to był technologiczny State of the Art, z oprogramowaniem, które wyznaczało standardy i trendy w wielu dziedzinach zastosowań komputera. AmigaNG?
Jeden z nielicznych sprzętów, który nie wniósł dosłownie niczego, tak do świata technologii jak i kultury/sztuki.

Odpowiedz

maka
Marcin Szmolda
Czytelnik

komentarz #8 wysłany: 2018-01-16 20:36 w odpowiedzi na komentarz #7

A co spodziewales sie ze tabor bedzie kosmosem? To jest utrzymanie marki, dla wszystkich amigowcow i od klasyka i NG, znajac podstawy chocby marketingu i produktu wiadomo jest ze bez NG srodowisko sie rozmyje, i bedzie kamieni kupa a bez klasykow nie bedzie takiego klimatu dla NG urzytkownikow, musi byc klasyk i NG dobrze zeby sie sprzedala to moooze w przyszlosci bedzie Amiga VR i jakis cud jak z lat 8o i poczatku 90tych.

Odpowiedz

AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: